Pevnosti - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V tom důstojník SS dává rotám pokyny k zastavení a rukou ukazuje doprava a doleva. Vojáci okamžitě zalehávají a přískoky postupují vpravo po polní cestě k pile, druzí vlevo po Staré cestě. Ještě se za nimi díváme a pak se pomalu vracíme domů. Ale to již začíná střelba...

                  Jan Coufal, pamětník konce II. světové války

Hráči ve hře Pevnosti představují velitele vojsk. Každý hráč má pevnost, kterou musí chránit, ale musí se také snažit dobýt pevnosti soupeřů. Na hracím plánu jsou místa, ze kterých lze na nepřítele dobře útočit, ale také místa, kterým je lepší se vyhnout, neboť se na nich vojáci stávají snadným cílem.

Příprava hry:

Hráči rozestaví své figurky vojáků do svých pevností. Každý má na začátku hry 19 vojáků. Hodem kostkou se určí, kdo pojede první, a hra začíná.

Průběh hry:

Hráči házejí kostkou/kostkami a dle hodnoty svých hodů postupují kterýmkoli ze svých vojáků po hracím plánu. Své hody ale nemusejí čerpat v případě, že jim vyhovuje zůstat na místě. Pokud se některý z vojáků protivníka přiblíží natolik, že se lze dostat hodem na jeho díl plánu, je tzv. „na dostřel“. Při hodnotě hodu, který stačí k dostřelu na místo protivníkova vojáka, byl tento zasažen a jeho figurka je ze hry vyřazena. Pokud hod na dostřel k protivníkovu vojákovi nestačí, musí hráč, který kostkou házel, využít hodnotu hodu jinde. Tím se karta obrátí a v následném hodu protivníka se může z původně střílejícího vojáka stát oběť. Při hře ve třech nebo čtyřech hráčích je možné mezi hráči uzavírat dohody o neútočení. 


Konec hry:

Vojsko, které zůstane ve hře nejdéle, vyhrává. Pokud se některý z hráčů dostal do pevnosti nepřítele (nebo nepřátel) a ve své pevnosti své vojáky má, je taktéž vítězem.

 

V krabici této hry se také nachází plán pro společenskou hru Halma.

Příprava hry:

Hráči při hře ve třech použijí hvězdicový plán, při hře ve dvou a ve čtyřech postačí plán čtvercový ze hry Pevnosti, přičemž se neberou v úvahu čísla na tomto plánu. Každý hráč si vezme stejný počet figurek a rozestaví je do jednoho rohu hracího pole.


Průběh hry:

Hráči postupně posouvají figurky po plánu směrem na jeho opačný konec. Při hře ve třech se figurky posouvají po jednom poli po čarách dopředu a do strany, nikdy však ne dozadu. Ve hře ve dvou a ve čtyřech se posouvají vždy jen šikmo na jakoukoli stranu, ne však do směru, ze kterého přišly. Figurky se navzájem mohou přeskakovat, a to jak vlastní, tak soupeřovy, pokud je za nimi v ose volné místo. Navzájem se ze hry ale nevyřazují.


Konec hry:

Účelem hry je dostat všechny své figurky na protilehlou stranu hracího plánu. Komu se to povede nejdřív, vyhrává.

Autor: Paco

Vybíráme z Bazaru

Království Valerie: Karetní hra
Království Valerie: Karetní hra
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas