Pelíšek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Kevin Russ
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítejte ve světě krásných barevných vzorů a roztomilých kočiček. Projděte se mistrovsky tkaným Pelíškem, kde se snoubí pestrobarevné nitě a knoflíky. Vzduch je naplněn vůní textilií a radosti z vytváření dokonalých deček.

Ve hře Pelíšek se hráči vžijí do role mistrů tkalců, kteří usilují o vytvoření nejkrásnější a nejhodnotnější dečky z barevných vzorů. Jejich cílem je splnit úkoly, které jsou reprezentovány úkolovými dílky, přilákat kočkičky a připevnit na dečku co nejvíce pestrobarevných knoflíků. 

Příprava hry:

Před začátkem hry si hráči náhodně vyberou 3 panely koček různé úrovně a přiřadí k nim dva černobílé dílky vzorů. Poté vloží všechny útržky do sáčku a zamíchají je. Každý hráč obdrží desku hráče a sadu 6 úkolových dílků. Poté je hráč zamíchá a náhodně 2 odhodí. Ze zbylých 4 úkolových dílků si 3 vybere a umístí na vyznačená pole na své desce. Každý hráč si vytáhne dva startovní útržky ze sáčku. Poté se vyloží tři útržky lícem nahoru a vytvoří se tak nabídka. 

Průběh hry:

Hráči se střídají ve svých tazích, přičemž každý tah spočívá

  1. v umístění jednoho útržku na svou desku hráče
  2. a výběru jednoho útržku z nabídky.

Hráč může umístit útržek na libovolné prázdné místo na své desce. Pokud se mu podaří splnit podmínky vyobrazené na jednom z panelů koček, umístí kočku na danou plochu. Pokud se podaří hráči vytvořit plochu ze 3 a více útržků stejné barvy libovolného tvaru, umístí si hráč knoflík téže barvy na danou plochu. Na konci tahu hráče se nabídka doplní jedním útržkem ze sáčku.

Konec hry:

Hra končí poté, co jsou všechny desky hráčů zcela zaplněny útržky. Následuje závěrečné vyhodnocení, kde se body získané za splněné úkoly, přilákané kočky a knoflíky zapisují do zápisníku. Hráč s nejvyšším počtem bodů se stává vítězem. V případě shody se spočítá počet žetonů koček a následně počet knoflíků. Pokud stále trvá shoda, partie končí remízou.

Autor: chejnik

Mini a promo rozšíření (1)

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Messina 1347 (CZ)
Messina 1347 (CZ)
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas