Pekelný stroj: Moriarty vs. Sherlock

xxxxxxoooo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Pekelný stroj: Moriarty vs. Sherlock - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
IELLO
Autoři: Yusuke Sato
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Četl jsem anglické pravidla a chtěl bych se zeptat, je to jen o přesvědčování daného "střihače", že já mezi svými kartami mám nebo nemám určitou kartu ? Připadá mi, že tam nic víc už do hry nevstupuje a nedá se nějaká strategie moc vymýšlet.
NA BGG je hra pod názvem Timebomb
2.9.2019 16:45:43 | Upraveno autorem (porovnej)

BB
Podle pravidel to tak zní, ale důležitý je tam pohyb kleští na stříhání drátů. Jinak ano, je to klasická social deduction game s hodně interakcí, předstíráním a povídáním. Pokud má někdo rád Vlkodlaky nebo Resistanci, tak se mu tohle bude líbit, je to poměrně rychlé a intenzivní...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

3.9.2019 12:15:17

aneken
Díky. Koukal sem, že je to v podstatě stejná hra jako Don't Mess with Cthulhu. Zřejmě ten herní princip vyšel ve více mutacích :-)

3.9.2019 16:47:31

BladeBrown
A taky Temple of Secrets :)

3.9.2019 17:45:47

Obaly na karty
Nedoporuci nekdo obaly na karty? Sirka 70mm je moc a 60mm je malo. Delka neco. mezi 110 a 120mm.
EDIT: Tak vhodné jsou Sapphire Tarot 61 x 112 mm SPFUCHSIA. Planeta je naskladní do 14 dní.

4.9.2019 20:25:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Tak po několika hrách v 5 a 4 hráčích jsou dojmy hodně žalostné. Dedukcí lze poměrně rychle dospět k přehledu toho, kdo s kým je, pak už je to jenom o čisté náhodě. Kdyby to nebavilo naše děti, tak už to jde rovnou ze stolu pryč do světa. Možné je, že ve více hráčích to má určitý jiný rozměr, ale dle soukromého názoru to nemá smysl hrát střízlivý. Ani bych to nenazval hrou, jako spíše ruletou. Buď to to vyjde, nebo ne. Nicméně stojí to pár korun, dětem se líbí kleště a jsou nadšené, když vyhrají (náhodu vůbec neřeší). Nám starším to však přijde jako ultra krávovina.

11.9.2019 23:38:36

som

eMenthal
ahoj, díky za příspěvek. Máš nějakou alternativu?

12.9.2019 07:04:09

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 135 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas