Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ini

pravidla v CZ?

jsou? prostudoval bych si je podle syda ta hra stoji urcite za to!
15.3.2010 12:14:14

Vďaka za info
Na YT sú gameplay zo hry, ale sú v EN...Možno sa niekto odváži tam vložiť niečo v CZ,SK. Predsa len PR má už kúpenú viac ludí. Ja sa budem zatial ďalej trápiť s angličtinou :(

4.12.2016 08:20:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to strycPavuk Český překlad
Já osobně si sypu popel na hlavu, protože český překlad mám na starosti já s několika dalšími lidmi. Bohužel jsem, na práci na překladu od jara netlačil, protože mi do mého volného času vstoupilo naráz mnoho věcí (oprava domu, rodina, zaměstnání), tak jsem měl myšlenky jinde. Lidé, kteří na tom slíbili pracovat se mi během téhle doby taky neozvali, takže nevím, jak je to s jejich strany daleko.

Nechci ti brát tvé nadšení, ale chtěl bych tě upozornit, že pokud neovládáš angličtinu, tak absolutně nemáš šanci se tuto hru naučit a pomocí translátoru už vůbec ne. Jedinou šanci máš s někým, kdo tuto hru dobře umí a naučí tě to, jinak to můžeš rovnou zabalit. I když by byl hotový český překlad, tak pravidla jsou dost rozsáhlá a složitá. Snad jenom pokud bys už hrál a znal nějaké hry podobného typu s jejich herními pojmy bys měl šanci se to sám naučit.

4.12.2016 11:21:04

ahoj kren
hrávam PC stratégie Sid Maier's Civilization 3,4,5;Hearts of Iron 2,3(je z tých ťažších);Total War seriu tak dúfam, že to nejako zvládnem.
K doskovým hrám som sa dostal asi pred rokom, keď som si kúpil RISK:Hra o dobytí světa a Sid Maier's Civilization Desková hra+ rozšírenie Sláva a bohatství, ktorú hrávame asi raz za mesiac. Po prečítaní recenzie od Syda na PR som dostal chuť vyskúšať niečo komplexnejšie. Uvidím, možno štandardnú hru zvládnem.
Z okolia Skalice na Sl.(kde bývam) nepoznám nikoho kto by to hral tak si budem musieť vypomôcť sám. A možno niekoho tu inšpirujem aby sem dal svoj preklad alebo na YT odohrávku hry v CZ,SK čo by určite začiatočníkom ako som ja určite pomohlo :)

4.12.2016 18:06:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Herní skupina v Praze / Hlinsku / Žďáře nad Sázavou
Můžu se optat, zda se v některém z výše uvedených měst (Praha / Hlinsko v Čechách / Žďár nad Sázavou) a jejich okolí v současné době nenachází herní skupina, která by měla chuť se občas sejít za účelem zahrání Pax Romana? Hru jsem před pár dny pořídil a aktuálně studuji pravidla. Angličtina problém není, rozsah pravidel mírně ano :), takže zahrání s někým, kdo má se hrou zkušenosti, by bylo samozřejmě ideální, ale není to podmínka.
Díky moc za info!
Hawkie
PS: omlouvám se za špatné umístnění dotazu, založil jsem samostatné vlákno s výše uvedeným dotazem. Prosím o eventuální reakci tam a admina prosím o smáznutí tohoto mého příspěvku v této diskusi. Díky!

25.12.2016 18:41:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Základní část pravidel (Quick-Start Rules z Playbooku) jsem přeložil a měla by tu být ke stažení - snad to někomu pomůže. Pokud by se našlo pár dalších lidí, se kterými bychom si rozdělili překlad podrobných pravidel (Rulebook), nebráním se tomu (pro jediného člověka je to ukrutná nálož... :(...).

24.1.2017 00:18:58

Vďaka za preklad
konečne sa niekto odhodlal. Pravidlá mám vytlačené a už ich študujem. Zostáva mi nájsť blázna čo to so mnou bude hrať:)
Ešte raz ďakujem.

4.2.2017 18:34:58

stryc
Pozor,toto nie sú kompletné pravidlá.Musis nájsť niekoho kto hru ovláda z originálnych pravidiel.S týmto prekladom si Pax nezahras.

5.2.2017 11:24:34

Pax Romana
A kdo udělá ten zbytek :)

6.2.2017 01:57:09

Cimm
Dobrá otázka:-)

6.2.2017 10:47:58

překlad
Ahojte, překládat zbytek v jediném člověku je masakr :(. Jenom pro představu - můj překlad Quick-Start Rules má cca 30 českých stran, které reprezentují cca 7 stran anglického textu (tj. poměr je cca 4,3 české strany na 1 anglickou). Podrobná pravidla (Rules of Play) mají cca 40 stran anglického textu. Pokud bude platit stejný poměr, vycházelo by to na cca 170 stran českého textu, pokud počítám dobře :(. S ohledem na to se ani moc nedivím, že to ještě nikdo nepřeložil... Kdyby se nicméně našlo pár dobrovolníků, nemám nic proti tomu přiložit ruku k dílu.

7.2.2017 00:18:43

Hawkie
Před nějakým časem jsem se o tom bavil s Krenem. Psal, že už má něco hotovo, ale zbytek není teď schopen z různých osobních důvodů dotáhnout. Pak psal snad, že na tom nedělal sám a pověřil několik lidí dílčími úkoly. Ale těžko říct, mezi kolika lidmi to je rozhozený a v jakém rozsahu je a není co dodělané. Jediný, kdo by byl schopen to zjistit, je asi fakt jen Kren.

7.2.2017 01:44:51

Cimm
Já bohužel žádné dobrovolníky na překlad neznám. Jakmile bude chvilka času, asi se do překladu i zbývající části pomalu dám, ale v tomhle směru nemůžu nic slibovat - to kvantum textu je dost demotivující :(.

7.2.2017 08:54:05

Joe

preklad Pax...
Ja som sa minulý rok sám na preklad PAXu Krenovi prihlásil a čo-to aj preložil, ale pomaly to šlo k ľadu bohužiaľ... Jednak z časových dôvodov, druhak kvôli tomu, že mám vždy paralelne aj vlastné projekty/preklady rozbehnuté (lebo furt musím do niečoho čochrať). Ako bolo spomenuté, je v PAXe veľké KVANTUM textu, ako ostatne v každej väčšej bojovej hre. Takže maslo je aj na mojej hlave...

V súčasnosti prekladám pravidlá pre vojnovú hru Wing Leader. Obsah jej pravidiel je v porovnaní s PAXom rozsahovo takmer zhodný, 48 strán v oboch. Aktuálne som na 30% a môžem povedať, že to zaberie ešte väčšiu časť tohto roka, než sa dostanem na koniec. Plus potom ešte prehľadové karty, scenáre atď. atď...

Holt, prekladanie vojnových hier musí byť fest záľuba - a hlavne musí prekladateľ mať osobný interes na danej hre (ako ja na Wing Leaderovi, keďže sa ho chcem naučiť), inak to prvotné nadšenie opadne...

Plus najväčším pomocníkom v mojom prípade je SmartCAT (online prekladateľský nástroj). Bez neho by preklad bol ešte omnoho pomalší. Po novom je tam možnosť rozhodiť jeden projekt medzi viacerých a kolaborovať tak na preklade, ako aj tvorbe slovníčka (+ interne komunikovať v rámci online aplikácie), takže jeden koordinátor to vie pekne obsiahnuť. Odporúčam!

7.2.2017 09:26:45

Joe
Díky za tip, na ten SmartCAT juknu :)!

Jj, je to přesně jak píšeš - musí to být dost "srdcovka", aby do toho člověk investoval desítky (v tomhle případě snad nebudu moc přehánět, když řeknu "stovky") hodin svého volného času...

Uvidíme, třeba se nějaká skupinka dobrovolníků postupem času najde. Kdyby se v Praze našli lidi, se kterými by se to dalo už teď zahrát, bylo by to super. Sám vím o jednom dalším nadšenci... někdo další...? :)

7.2.2017 21:36:15

Pravidla v CZ
Děkuji všem, kteří se podílí pro nás neangličtináře na počešťování této skvělé hry.
Vidím, že k rychlým pravidlům z ledna tohoto roku, přibyly nyní v prosinci ke stažení i pomocná pravidla a přelepky.
Rád bych se zeptal, zda-li se pracuje i na kompletním překladu pravidel?

17.12.2017 10:32:41

Překladatel
Ahoj měl bych dotaz, máte někdo zkušenost se zadáváním překladu pravidel stolních her překladatelům, co s hraním nemají žádnou zkušenost? Pax Romana mě velmi láká, ale.... ta angličtina, tak jsem chtěl obvolat překladatele v okolí a zeptat se na kolik by to vyšlo. Zároveň mě, ale napadlo jestli by nebylo lepší to zadat, samozřejmě ne zadarmo někomu, kdo má s překladem her zkušenosti.

11.4.2018 09:29:03

Joe

Adept-Astartes
Riziko je vždy v tom, že prekladateľ, ktorý sa stolným hrám nevenuje, bude používať iné termíny pre slovíčka, ktoré sú v hrách už zaužívané... ale závisí od konkrétnej osoby samozrejme, možno ak by tvorbu slovníčku priebežne konzultoval, mohlo by sa to ošetriť.

11.4.2018 09:37:49

Sólomód
Ještě jsem se chtěl zeptat teď se prokousával pravidly a moc mi to nejde :) má tahle hra i nějaký sólo mód? Případně má s tím někdo zkušenost?

13.5.2018 08:10:14

IN

Re
Pax solo mod nema. Lze hrat jedine tak, ze tahas za vsechny hrace.

13.5.2018 09:32:37

Otmon

Díky Otmone za kompletní přeložení pravidel a scénářů!!!!!!

31.7.2018 19:18:00

Spam
Ahoj predem se omlouvam, ze tady spamuju,ale donutilo me k tomu cire zoufalsvi. Nenasel by se tu nekdo ze severnich, az strednich cech, kd pax romana hraje a byl by ochoten si obcas zahrat? Jeste jednou se omlouvam, za mimodisluzni prispevek.

16.10.2018 13:16:12

Vybíráme z Bazaru

Švábí salát
Švábí salát
Akt. cena: 145 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas