Pax Pamir (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 205x (Seznam vlastníků)

Pax Pamir (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Spielworxx
Wehrlegig Games
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ od Fox in the Box

+- v říjnu 2020 by měla být česky
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM
31.1.2020 21:19:18

Paráda
Nad touto hrou už dlouho přemýšlím, ale neznaje anglického jazyka, byla pro mě nedostupná. Tak snad tentokrát!

31.1.2020 22:04:42

Už se dá objednat
FOX IN THE BOX už rozjel předobjednávky...

drobné upozornění: (stejně jako u KS) pokud chcete i kovové mince musí se přiobjednat zvlášť ;-)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

18.2.2020 15:39:19

.
Bude k dispozici pouze sběratelská edice?

18.2.2020 16:05:25

IN

re
Jiná ani není... resp. byla první vydávaná ještě u SMG, ale ta je jednak herně jiná (Cole upravoval herní mechaniky), jednak už nikde není a nakonec asi nemá cenu ji vyrábět, když je k dispozici vylepšená...
Pokud je myšleno bez deluxe komponent, tak ani ta vlastně není...
----------------------
Majitel liščí krabice

18.2.2020 16:09:08

Unboxing od lisky
Koukal jsem na Daviduv unboxing CZ deluxe verze (ackoliv jsem se tim pripravil o prekvapeni jak budu rozbalovat svoji kopii :) ) a padala mi celist.

Ta platena mapa (bez se potopit neoprene :) ), blocky a kovove penize jsou bozi.

Na tento pax se extra tesim

28.7.2020 20:54:03

to beholder
ja prave stale dufam, ze 2ed bude aspon rovnako dobra ako ta povodna, hoci po precitani pravidiel som bol velmi skepticky.

28.7.2020 23:14:21

Gaspar
Vim ze toho mas nahrano fest co se tyce paxu, presto doufam ze se mylis :). Nicmene i kdyby ne, tak ja rozdil oproti prvni edici nepoznam :)

28.7.2020 23:42:07 | Upraveno autorem (porovnej)

PP2

Na nedavnej akcii sme hrali Pax Pamir 2. Ti co hrali povodnu verziu sa "dvojka" nepacila, hlavne vyhodnocovanie vitaza. Mne naopak sa hra pacila velmi a urcite som neurobil chybu ked som si ju objednal :)

29.7.2020 09:35:49

datum
jak to vypadá s datem vydání? v unboxingu David říkal přelom srpna a září a ještě nic... na tuto hru se mimořádně těším

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

11.9.2020 08:51:18

IN

re
Ano, jako všechno v deskoherním průmyslu, i Pamir se nám nějak protáhl... Už je na cestě do Evropy (dělalo se více jazyků najednou), ale v ČR bude myslím až začátkem října..:(
----------------------
Majitel liščí krabice

11.9.2020 09:12:34

díky za odpověď
myslím, že 3 týdny ještě vydržím, ale dýl už ne :-)

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

11.9.2020 12:05:35

Trasování
Nějaká aktualita na cestě Afgánců do Evropy?? Kdy by to mohlo by u mě? :DUž se nemůžu dočkat...

1.10.2020 10:20:38

IN

termin
Pamir uz mel byt v Nemecku na konci zari, lec neni. Nevim proc. 7.10 je dalsi termin. Ale dopravce varuje pred zmatkem v pristavu (???) a dalsich prodlevach pri naslednem preposlani do CR. Fakticky to muze znamenat fyzicke doruceni koncovym zakaznikum koncem rijna (snad drive).
----------------------
Majitel liščí krabice

1.10.2020 10:39:13

Překlady karet
Ahoj
máte už neko CZ Vlastním pouze ANG a obcas bych zahral i s nekym kdo ang neovlada...tak bych rad udelal cedulky s překladem k svím .. díky

28.11.2020 02:27:34

KRSZ
Tak ono není toho třeba moc překládat.Těch pár karet událostí a text pár zvláštních schopností,jinak jedeš podle ikon.

28.11.2020 02:56:03

IN

to spíš, jestli by David nepustil přeloženou tu lama kartu, ta by mi v češtině taky bodla :).

28.11.2020 10:35:40

trener83
Však predaj na bazáre anglickú a kúp si českú. Ja som to tiež tak urobil ;-)

29.11.2020 09:39:45

Cz
Řekl bych, že hra se dá hrát v pohodě i s neangličtináři. Primárně se hraje podle ikon. A vzhledem k tomu, že trh je veřejný, tak speciální vlastnosti některých karet jdou dotyčnému vždy přeložit. Na doprovodné texty při prvních hrách stejně není čas ;)

29.11.2020 11:00:56

to Beholder
konecne som to zahral. :) ano. musim skonstatovat, ze druha edicia je dobra. Pomerne dost sa zmenil princip toho o co v hre ide. Preto sa to tazko zrovnava s prvou ediciou. Hra sa to totiz inak.
V prvej edicii v principe slo o to sa co najviac napchat do zadku nejakej velmoci a pomoct jej k dominancii. V dvojke hra hrac viac na seba a aliancie s mocnostami vyuziva skor ako nastroj k tomu aby dosiahol svoje ciele. To mi trochu aj viac evokuje skutocnu atmosferu v danej dobe na danom uzemi. Hra je viac dynamicka, hraci castejsie menia spojenectva, viac skodia, vrazdia, zradzaju..... v tomto ohlade som spokojny.
Samozrejme hra je zjednodusena oproti jednotke. Stratila mnohe moznosti, ale atmosfera hry podla mna neutrpela.
Za mna nakoniec vydareny remake, ktory odporucam. hral som to s hracmi, ktori maju nahratu 1ed a aj vsetky Paxy zhora zdola a obaja boli velmi spokojni.

BTW neviem ci ste zaznamenali existuje uz second print pravidiel v anglictine. Myslim, ze som zatial narazil na jedno pravidlo v solo hre, ktore sa zmenilo. (ide o pragmaticku lojalitu Vachany)

3.12.2020 17:21:50 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re
Ona se vubec trochu prekopala Vachana mezi tim co jsme dostali k prekladu a pak kdyz vysel druhy anglicky print. Kdyz jsem si na to “stezoval” bylo mi receno, ze jde pouze o kosmeticke zmeny. Planujeme vydat aktualizovanou Vachanu alespon elektronicky.
----------------------
Majitel liščí krabice

3.12.2020 18:40:41

Gaspar
Díky za report.
Těším se až konečně taky zahraju.

3.12.2020 18:45:05

PJ

IN (kovové mince)
Sice to přímo nesouvisí s češtinou, ale budou ještě kovové mince někdy u Lišky skladem?

11.12.2020 23:18:49

IN

Kovové mince
Je to smutné, ale asi ne..:(. Jedině, že by se někdy dělal dotisk. Obecně jsem zájem o ně těžce podcenil a rozebraly se vlastně už s předobjednávkami. Do prodeje jich šlo. jen pár desítek a stejně rychle zmizely.
----------------------
Majitel liščí krabice

12.12.2020 06:20:27

mince
Čistě ze zvědavosti koukám po webu, a tyto kovové mince jsou vyprodané všude - zájem o ně tedy zjevně je a docela bych se divil, kdyby neudělali "dotisk".

Docela mě ale zaujal lišící se počet kusů - někde je uvedeno 36, někde 40.

12.12.2020 07:34:39

Kovové mince
Také bych měl zájem o kovové mince. Hru ještě nemám a nevím, jestli papírové rupie je to pravé ořechové. Škoda no...
Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí!

Otázka na Davida: Nešlo by na kovové mince udělat něco jako
“předobjednávku”? Aby se ukázal zájem lidi jestli se vyplatí udělat dotisk dříve?

10.1.2021 13:42:21

Vybíráme z Bazaru

Prodám Etherfields + Harpy and She-Wolf Campaigns
Prodám Etherfields + Harpy and She-Wolf Campaigns
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas