Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords - Base Set

xxxxxxxxoo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords - Base Set - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Paizo Publishing
Autoři: Mike Selinker
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mobilní verze

Konečně je venku mobilní verze. V základu dokonce zdarma.
Mohl by to prosím někdo zkušený (papírové verze) lehce zrecenzovat?
1.5.2016 23:28:41

Joe

Mobilná verzia
Podľa môjho skromného názoru (nehral som papierovú verziu, ale videl som recenziu s popisom) - mobilná verzia je omnoho krajšia a "funkčnejšia". To znamená akékoľvek počty sú samozrejme automatizované a hra prebieha (pravdepodobne) rýchlejšie, ako v skutočnosti - čo je ale častý jav elektronických verzií.

Na druhej strane, môj záujem o papierovú verziu nainštalovaním stúpol celkom rázne :)

1.5.2016 23:45:58

Nooooo...
...já musím říci, že jsem naprosto nadšen.

Zkušenost s papírovou verzí nemám a určitě muselo být uskutečněno pár úliteb funkčnosti a mobilnímu portu.

Počítám, že kdo tento žánr sleduje už si hru stáhl.

Jsem zvědavý, jak celý koncept free hry bude fungovat...
Celá hra se vším všudy stojí 24,99 €.
Nicméně goldy se dají vydělávat opakovaným hraním scénářů, což u většiny F2P her nejde a většinou si už pak musíte "připlatit".

Dle mých skromných výpočtů za vydaný obsah v součanosti zaplatí hráč ingame goldy zhruba 22000.
Což je dle mých propočtů zhruba 100 her scénáře na největší obtížnost s výdělkem 225 goldů na hru (200 za scénář, 5 za zavření lokace + goldy za zabití příšer).
Pokud si hned na začátku koupíte první kampaň, tak máte k dispozici 8 scénářů o třech obtížnostech. Takže byste se nemuseli nudit.

100 her při zábavnosti mi nepřijde příliš mnoho a já zahrál za víkend zhruba 40 scénářů (ne všechny byly ovšem vítězné).
Takže si říkám, jestli na hře Obsidian vůbec vydělá.

Jediným nejistým zdrojem jsou truhly, které obsahují nové karty. Ale ty, které jsem našel mi přišly jako dostatečné k hraní a splnění i největší obtížnosti.

Kolem a kolem mi to dává jasnou zprávu pro hráče deskových her a vlastníky tabletů:
"STAHUJTE, HRAJTE, UŽÍVEJTE!!!"

2.5.2016 09:50:03 | Upraveno autorem (porovnej)

elektronická verze
Já právě s papírovou verzí čekal na vyzkoušení té digitální. Trochu to trvalo, ale dočkal jsem se. Hra se mi líbí, jen vše ukazuje a počítá. Sice to hru hodně zrychlí, ale zase mi připadá, že to ztrácí atmosféru a pocit z karetní hry.

Snad ze ozve i nějaký papírový hráč :D

2.5.2016 12:35:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty VS Appka
Ahoj, já mám už delší dobu papírovou verzi a dneska jsem zkoušel i appku. Appka je celkem povedená a přijde mi, že původní hru to kopíruje 1:1. Občas mi přijde trochu zmatené ovládání a menší chyby při zahrání některých karet (měl jsem jednu, která mi dovolila vyměnit zbraň nebo armor z discardu za stejný typ karty z ruky. V ruce jsem neměl ani jeden typ a v discardu štít. Zajímalo mě, co to udělá... Efekt karty se pak nedal vypnout a musel jsem ukončit hru. Pořád to čekalo až vyberu kartu z ruky, kterou jsem neměl :) ).

Takže nějakej ten BUG tam asi bude. Fajn je, že hra odsýpá rychleji a hlídá vás. U papírové verze se tu a tam zapomene otočit znamení z balíčku na počítání času. Tady se to nestane. Hra má slušnou hudbu celkově je pěkně udělaná. To řešení hodů kostek mě už teď začíná rozčilovat, ale aspoň člověk má trochu pocit, že háže.

Celkově ok. Pro solo hru super. Jinak bych určitě šáhnul po kartách, než po mobilu/tabletu. Celkově tam prostě chybí to přemíchávání karet, hody kostkou a i ta atmosféra trochu. Jinak mi vadilo, že na začátku máte jen dva charaktery, zbytek si musíte dokoupit...

Shrnuto a podtrženo, pro solo hru je to pecka, i když karty to nejsou (mj. si nemůžete namíchat svůj startovací balíček karet pro jednotlivé postavy). Taky bude potřeba doladit mouchy, kterých má appka víc.

2.5.2016 14:24:39

E-Pathfinder
Ahojte,

takze digitalnu verziu som si zaobstaral hned ako vysla 28.4.2016. Vlastnim aj papierovu a mam z nej celkom odohrate a patri zaroven k mojim najoblubenejsim hram.

Digitalnu verziu hravam na tablete, a tam sa to celkom da. Na mobile by to bolo asi troska cele velmi male - ale neskusal som.

Aj ked je hra zadarmo, v zaklade mate iba base set + 2 charaktery - Rogue a Clerica. Ostatne si treba dokupit za digitalny gold. Ten si bud kupite rovno za peniaze alebo postupne ziskavate za splnene questy. Ak by ste cheli mat uplne plnu hru za free, museli by ste sa hraniu venovat veru dost dlho, pretoze odmeny za questy nie su az take vysoke v porovnani k cenam. Ja som osobne vyuzil moznost kde za 2 eura na konto naskakuje kazdy den 200 goldov - tot trva cely mesiac. Takze je to v prepocte 6000 goldov za 2 eura. A musim povedat ze postup pomaleho odomykania contentu samotnej hry ma bavi.

Ale teraz k samotenmu hraniu. Ako uz bolo pisane, velka vyhoda digitalnej hry je ze strazi vsetky pravidla za vas. V papierovej hre sa casto stavalo, ze som zabudol pripocitat taky a taky bonus alebo zabudol na efekt lokacie ci priseri....Tu sa to nestane. Dalsou vyhodou je ze hru netreba rozkladat a je prichystana okamzite, co je pri papierovej verzii niekedy zdlhave. Treba sa dostat do ovladania, ale inak je to cele prehladne + hudba dobra a aj grafika je fajn.

Dalsou vyhodou je ze hra obsahuje aj karty ktore v realnej verzii nie su. Taktiez si je mozno kupit truhlice s kartami, kde su dalsie nove karty. Dalje po odohrati dobrodruzstva sa odomkne tahzsia obtiaznost a mozete ist z nova. Ak to zvladnete dostanete este viac goldov.

Pocit z hrania je dobry. Ja osobne som spokojny. Taktiez som rad ze som si konecne mohol opat pathfindera zahrat, lebo na papierovu verziu si clovek musi najst cas a priestor. Takto odohrate par kol, progress sa ulozi a dohrate inokedy.
Hranie za viac charakterov je tiez dobre spravene, lebo hra automaticky upozornuje, ktory charakter moze v aktualnej chvili pomoct.

Aplikacia taktiez ponuka takzvane questy - malo by ist o nahodne generovane dobrodruzsta...Bohuzial v release verzii je tam bug a neda sa mi to nastartovat. Ale uz to fixuju...

Nevyhody: Nie su to karty. Ten pocit tam veru chyba.... Taktiez ma aplikacia aj nejake bugy, uz sa mi par krat stalo, ze sa karta nevyhodnotila tak ako mala....ale to sa casom pofixuje. Blessing deck - odpocitavanie kol, by mohol byt vyraznejsi, s tym ze ktora karta je navrchu...casto som na neho zabudal.

Takze urcite odporucam aspon vyskusat. Pre toho kto nepozna papierovu verziu, mozno bude trocha komplikovanejsie sa zorietovat, ale aj tak...

2.5.2016 15:04:36

Bugy
Co se týče chyb, tak na ty jsem taky narazil... ale většinou to byla neznalost efektů a fungování karty.

Souhlasím, že pro solo hru je to lepší. Přeci jen je fajn se domlouvat na další strategii ;)
Co se týče míchání, tak to velmi rád nechám udělat aplikaci a stejně tak hlídání dalších pravidel.

Nevím, jak je to s namícháním karet pro postavy na začátku hry, ale já dostal možnost si na příbeh (story) vzít na začátku co chci.
Zvláště rád jsem vyměnil dýky a podobně za kuše, které jsou přeci jen efektivnější a totéž pak u klerika.

Co se týče variability, tak jsem spokojen, že nenarážím na pořád stejné karty, i když jsem balíčky postav více méně vybalancoval.

Nedostatek postav se dá velmi rychle vyřešit, sic stačí zhruba 6 úspěšných scénářů na odemčení postavy. S tím, že všechny mají jiný styl hraní a než se s ním sžijete a vybavíte balíček, tak máte na odemčení postavy další.

Já osobně šetřím na Character Addon a už jsem v polovině zlatých mincí.

2.5.2016 15:08:18

Bug
Nevím jak vám, ale mě to padá jak hrušky

2.5.2016 16:50:35

pathfinder
zdlouhavy setup je duvod, proc jsem karetni hru prodal. prestalo me bavit slozite namichavat balicky pred hrou. digitalni verzi bych si tedy velmi rad zahral... kdyby vsichni vyvojari neignorovali windows phone.

[az udelam nekdy svoji hru, tak bude exkluzivne pro windows a na po****ne androidy a ajfouny se vy****]

3.5.2016 10:39:37

Login
Mám problém se do hry lognou skrze Google Play účet :-(

3.5.2016 10:47:51

Joe

junik (offtopic)
No, Windows Phone je asi mensinovy zaner :) Nic proti, ale ja by som do WinPhone asi nesiel, ked mam Android a kopu moznosti s tym spojenu... Ina vec su tablety Surface Pro apod., kde to uz je defacto normalny pocitac...

3.5.2016 10:53:32

...
Login pomocí Google play je asi problém. Co jsem četl, tak s tím má víc lidí potíže. Mně to naštěstí funguje... Stejně tak mi aplikace nepadá a tváří se stabilně.

Co se setupu papírové verze týče, tak tam je myslím vše ok. Lokace si člověk namíchá hned a do deseti minut od otevření krabice je hra připravená. To ještě není až tak tragické, podle mě.

Aplikace je samozřejmě rychlejší - spustíte a hrajete. Nemusíte tvořit balíčky, míchat karty (a že se míchají často), neutečou vám žádná pravidla... Ale není to ono, když se člověk s tou hrou nemůže "pomazlit" :D

3.5.2016 12:01:14

Login
Pomohlo mi tohle:
Possible work-around for Android users experiencing log in issues (recreated on two different devices running 4.4.2):



1. Enable syncing (can be quickly enabled via sync icon from the Android swipe down menu).

2. Open Google Play Games app

3. Swipe from the left to open Play Games' menu and select 'My Games' (might have to select 'All My Games' on next screen).

4. Select Pathfinder Adventures and then launch the app from the red play button on the right side.

5. You should now be able to log in! (You may have to accept a sync request from the swipe down menu or tap the 'Link Social Gaming Network' button for it to work)



Hopefully this helps some people.

(I've seen a bunch of posts suggesting to open the game via Play Games before, but it didn't work for me until I turned on Syncing)

3.5.2016 12:53:25

Obtížnost
Buď něco dělám špatně, ale nedaří se mi úspěšně pokořit ani první scénář, buď dojedu na čas nebo na životy :-( Uz jsem to hrál snad 20x.

6.5.2016 12:00:15

...
Myslíš ten výukový, nebo perils?

6.5.2016 12:37:36

Kurdt57
Perils of The Lost Coast - Brigandoom!

6.5.2016 12:56:14

Brigandoom
Tenhle scénář je taky pěkně těžký, možná jeden z těch nejtěžších i s 1. expanzí. Škoda, že obtížnost v téhle hře hodně kolísá. Ale mobilní verze skvělá. Jenom nasbírat goldy ve hře bez placení je dost na dlouho.

6.5.2016 19:35:51

Obtížnost
To jsem tedy překvapený.

Já na prvním scénáři (Bringandoom) nafarmil goldy na Character Pack a na druhou kampaň.
A v dalších neuspěju na největší obtížnost v poměru 1:4. Někdy na poslední chvíli, ale klapne to.

Doporučuji se naučit principy hry a využívat všechny možnosti (hledání navíc, atd.)
Nastudujte určitě jednotlivé lokace a jejich vlastnosti, výhody a nevýhody. Každá postava bude fungovat jinak.

Samozřejmě na největší obtížnost přicházejí dvě negativní události, ale většinou se dají obejít.

Za mně se teda Obsidian sekl a pokud se se hrou dobře sžijete, tak jim nenecháte vydělat ani dolar...
...což je možná škoda.
Kdyby hru nabídli za premiovou cenu 9,99€, tak by udělali lépe.

6.5.2016 21:17:18

různé
Co se týče obtížnosti, tak jako první doporučuji hrát Poison Pill, dají se tam nafarmit zbraně a spojenci.
Ohledně Obsidianu, je sice hezký že za goldy si koupíš další rozšíření, ale za peníze tuším(800,-) dostaneš komplet plus Promo karty ke kterým se jinak nedostaneš. Tak bych řekl že na tomhle docela vydělají.

6.5.2016 22:29:35

Tutorial + pravidla
Prosim,pomuze, pokud si prectu klasicky pravidla,tj, ke stolni verzi a pak se vrhnu na mobilni s tim, ze pak netreba prochazet tutorial, ktery mi pada? Respektive u tutorialu dojdu az do faze kdy se po uvodnim predstaveni hrdinu a jejich skillu ma asi nacist mapa, nicmene mi to skoci na 'plochu' s nacitacim koleckem a tim to skonci. Pokud apku nahodim z bezicich procesu, tak dojde ke znovunacteni a spusteni 'nanovo'.
Nebo jak/kde se 'rychle' ;-) naucit princip a zaklady hry? U apky jsou i rules, ale je tam toho kvantum az se v tom ze zacatku ztracim :-( Uvazuju i o koupi deskovky,ale chci to nejdriv zkusit, jestli me to opravdu chytne.
Diky moc za jakoukoliv radu.

17.5.2016 07:28:34

olie21
Tutorial asi můžeš přeskočit, pokud znáš pravidla hry. Já ho projel hodně rychle, aniž bych nějak četl ty instrukce a bez problému jsem fungování aplikace pochopil. Ona sama aplikace tě bude provázet tou hrou i během normální kampaně. Zvýrazňuje možné akce, které můžeš provést, karty, které můžeš zahrát atd. Takže tutorial klidně přeskoč.

Na druhou stranu bych se trochu obával pádu aplikace i v běžné kampani, pokud tutorial nefungoval. Zkus to a uvidíš.

17.5.2016 08:46:06

online verze
Vyzkousel jsem androidi polecenou verzi s odemknutym obsahem, jen abych si vyzkousel charakter deck a podival se co mne ceka. Tato verze ma zablokovany online pristup, takze je to opravud jen na zkousku. Verzi jsem zkousel v emulatoru, preci jen sem nechtel prijit o svuj postup ve hre. Pak jsem se vratil zpet k normalni verzi.
Jinak obtiznost jsem jz zlomil, opravdu to chce podrobneji si cist karty a prijit na to jak funguji. Nicmene nekdy je to opravdu haluz a nahoda, co padne na kostkach.
Zkousel jsem nakoupit nejake ty truhly, ze by mi padali vic rare karty. Mam nakoupeno cca 7 truhel a prijde mi, ze na hre se to moc neprojevilo. Asi zacnu setrit na character deck, nebo aspon na jeden + character.

17.5.2016 09:58:19

Apka - pady
Tak mi to pada i mimo tutorial, nicmene tam je nejaka (kratka) casova prodleva po nacteni mapy, nez to rachne, Zvlastni je, ze pokud to jedu offline, tak to rachne az po chvili po nacteni mapy, pokud jedu online pri prihlaseni pres google play (prihlaseni je uspesne),tak to rachne uz pri loadingu, tj. dostanu se jen do menu hry a pri startu mise mi to pri nahravani padne - asi na to zadnej help neni, asi jen pockat na pripadnej update, ze to poresi?
Neda se to pripadne pustit na PC (woknech), tak jako napr. RoadToLegend, kde je v diskuzi nakej link na rozchozeni pres bluestack, to by bylo na stejnem principu?
diky moc za pripadne odpovedi

17.5.2016 16:36:21

olie21
Jasně, přes bluestacks to jede taky. Stačí si nainstalovat ten emulator androidu, přihlásit se účtem Google a nainstalovat si Pathfindera přes Google play. Stejně jako na telefonu. Vyzkoušeno a funguje.

17.5.2016 22:27:25

mobilni/steam verze
Hraje nekdo mobilni / steam verzi ?
Rad bych si vymenil zkusenosti o tipy/ strategie

10.7.2017 13:04:04

BladeBrown
Hrál jsem jednu chvíli pravidelně, teď už spíš výjimečně. Co bys rád za tipy?
Jaké máš oblíbené postavy? Já si docela oblíbil Sajana.

10.7.2017 13:12:27

Vybíráme z Bazaru

Sword & Sorcery: Immortal Souls
Sword & Sorcery: Immortal Souls
Akt. cena: 960 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas