nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords - Base Set

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Paizo Publishing
Autoři: Mike Selinker
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pathfinder Adventure Card Game je kooperativní karetní hra vycházející ze stejnojmené hry Pathfinder založené na vzoru Dungeons and Dragons - tedy klasického hraní na hrdiny.

V její karetní obdobě se ujmete jednoho z klasických fantasy charakterů, jakými jsou například kouzelník či bojovník, kdy každý má své specifické skilly a dovednosti, které jsou reprezentovány jejich balíčkem. Každá postava má pak obvyklé atributy z her na hrdiny jako sílu, obratnost atd, které používáte v soubojích a testech atributů - v těch si házíte kostkou a pomocí svých karet hody všelijak posilujete a ovlivňujete výsledky. Ač to zní jednoduše, jedná se o velice zábavnou hru, protože v sobě má průzkumný prvek - hra je rozdělena do několika úkolů (questů), každý quest má své specifické lokace a v nich najdete také hlavního padoucha, kterého je třeba zlikvidovat. Lokace jsou představovány samostatnými balíčky, ve kterých hrdinové postupně prozkoumávají jednotlivé karty a mohou v nich narazit jak na nepřátele, tak samozřejmě na různé odměny v podobě zbraní, kouzel, spojenců a nebo také nepříjemných pastí apod. Hlavním cílem je pak najít v jednom z balíčků právě probíhajícího questu onoho hlavního padoucha a porazit jej.

Hrdinové mezi jednotlivými questy posilují, protože získávají nové a silnější karty do svých balíčků a hra tak tímto způsobem velice připomíná klasické RPG. Kromě kooperativního hraní v 1-4 hráčích (dá se hrát i solo), se po zakoupení character add-on balíčku dá hrát až v 6 lidech a doba hraní jednoho questu je většinou kolem 1 hodiny. Do hry postupně vycházejí další balíčky obsahující nové questy, aby doplnily a zakončily aktuální kampaň. Vždy je těchto dodatečných balíčků celkem 6 (přičemž první balíček už je obsažen v základní hře) a v celkovém součtu Vám všechny balíčky dají dohromady 30 questů. Poté vychází nový cyklus s novým základním setem, který je většinou tematicky odlišný od toho předchozího.

Autor: Zaily