Panství hrůzy: Druhá edice - Ulice Arkhamu

xxxxxxxxxo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - Ulice Arkhamu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Panství hrůzy: Druhá edice
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Kara Centell-Dunk
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ lokalizace

Jako majitel cz verze core boxu pevne doufam, ze budou lokalizovana i rozsireni teto pecky. Muzu se tesit a nebo mam zacit shanet ta v aj? Diky moc za info.
17.9.2018 08:41:37

Zkusil se ověřit stav přeložených DLC k aktuální Steam verzi 1.8.8(954):

DLC:

Děsivá tajemství - zdá se přeloženo celé

Temné odrazy -  nepřeloženo, přeložen pouze úvod

Altered Fates -  zdá se přeloženo,ale není přeložen úvod

 

5.5.2022 14:26:22

Včera sme sa s partiou dostali prvýkrát ku scenáru z tohto rozšírenia - Múzeum. Nemôžem ani vyjadriť ako veľmi sklamaný som bol prekladom, kde sme nevedeli poriadne ani určiť pohlavie postáv v scenári (niekedy sa postava javila ako muž no mala žetón ženy). Horko ťažko sme si v preklade našli logiku a čo bolo zo začiatku úsmevné skončilo vysokou frustráciou, pretože koncept scenára a záhada v ňom je skutočne výborne vymyslená. Taktiež nám hru “uľahčilo” pár Mythos fázi ktoré odkazovali na dieliky mapy ktoré v tomto senáry ani len neboli použité (bočná ulička a roh chodby, alebo podobne). Je veľmi smutné, že hra ktorá ma tak vysoký potenciál a nie je práve najlacnejšia má takto zúfalo poriešený preklad. Ak prekladatelia potrebujú pomôcť s prekladom z angličtiny do slovenčiny/češtiny nech sa mi pokojne ozvú a urobím to zadarmo len PROSÍM nenechávajte túto hru v stave akom si nezaslúži…

19.5.2022 09:58:38

@Kentril @Michal-BF 

Ahoj, jak to pls vypadá s opravou překladu? 
Dnes jsem opět zkusil aplikaci (iOS) a překlad vypadá, že je v naprosto stejném stavu jako cca 3 měsíce zpět.

Už je to půl roku, co jsem si hru zakoupil a stále není ve stavu, kdy by se dala plnohodnotně hrát.
Nebylo by už načase…?

15.6.2022 13:46:24

@Michal-BF 

Mohu poprosit o reakci na předchozí dotaz od @noba ? Byl bych nerad, kdyby to zapadlo. Již několik měsíců se vás ptám (slušně a bez zbytečných výpadů), kdy bude vaše rozšíření hratelné s českým překladem. Dle úvodu do scénářů “Gangy z Arkhamu” a “Osudová výstava” k žádné korekci textů evidentně ani po půl roce nedošlo. Je toto podle vás již finální verze produktu? A opravdu budete připravovat další rozšíření, když ani po šesti měsících není v odpovídajícím stavu to předchozí? Děkuji předem za odpovědi.

17.6.2022 11:56:32

@Riddleboy 
Zjišťuji, protože já mám poslední zhruba 2 měsíce starou informaci, že zbývá doopravit 1 scénář.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.6.2022 13:04:25

Ahoj, posílám log změn:

25.03.2022 0.1.0 + Dark Reflection DLC MAD20,  Oprava celého Gangs of Arkham MAD25, +In to the Dark MAD28, + Legends of the Seprents MAD28, Localization "Hired Gun - MONSTER_LLOIGOR_MOVE" (whole MAD25 Localization)
13.04.2022 0.1.1 Voice Text update
30.04.2022 0.2.0 + scénář Ill Exhibit, VOICEOVER changes (MAD25 Astral Alchemy, MAD27 1050 to Arkham, MAD27 Hidden Depths, MAD27 Murder on the Stargazer Majestic, MAD20 DLC Out of Time (Altered Fates), MAD28 Jungle Awakens, MAD23 Gates of Silverwood, MAD23 Vengeful Impulses
27.05.2022 0.3.0 + scénář MAD25 Astral Alchemy

Do dnešního dne je tam stále verze překladu 0.1.0. a bez DLC, které se tam nepřepsali, takže jsem opět urgoval o aktualizaci VŠECH textů.
V současnosti pracujeme na AUDIO Files, ty se však do konce měsíce zřejmě nestihnou. Na konci každého měsíce by měl být provedena aktualizace textů. Možná stihneme i některý další scénář. To poznáte podle verze (v Aplikaci kliknout na logotyp FFG)

20.6.2022 09:42:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, takže poslední verze apliakce je 0.3.0, kde je navíc ještě aktualizován scénář 10:50 Arkham. O dalších změnách budeme informovat.

12.7.2022 08:08:20

@Kentril @Michal-BF Bude, prosím, k dispozici opravená karta Kostky hazardního hráče? Ideálně Vámi vytištěná? Pokud ano, máte představu, kdy by mohla být k dispozici?

Díky

PS: aktuálně ji nevidím ani v souborech ke stažení pro dočasnou opravu pro ty, kteří hrají v obalech, přidáte ji, prosím?

31.8.2022 09:40:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím komunitu. Proběhla už oprava aplikace, se kterou jste spokojení? Čekám, až bude vše v pořádku a mohl si rozšíření koupit.

18.10.2022 06:26:50

@Juanitos Teď jsme během měsíce odehráli všechny 3 scénáře a zdá se mi to už přeložené relativně v pořádku a hratelné bez problémů. Scénář Alchymie hvězd jsme prohráli, že nám došel čas, ale zároveň jsme neřešili vůbec rébus, na který si někdo stěžuje ve vedlejším vlákně. Než jsme prohráli, neměl jsem pocit, že by to bylo pro výhru podstatné a ani nevím, jestli je případně opraveno. Jinak herně jsou hratelné všechny, sem tam překlep nebo trochu kostrbatá formulace, ale vyloženě v jednotkách případů. Akorát u scénáře Osudová výprava byl v jednom odstavci zdvojený text, takže kus textu chyběl, ale myslím, že nic podstatného z hlediska děje nebo hádanek. Ale to byla asi největší a jediná závažnější chyba ze všech 3 scénářů.

18.10.2022 17:18:46

Včera hrán scénář s muzeem. Některé názvy mapových dílů v aplikaci se stále neshodují s názvy mapových dílů tištěných. Podle všeho se, s tímto již řečeným problémem, nic neděje přes půl roku. Chystá se vůbec nějaká náprava?

1.1.2023 16:22:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@Juanitos a jak je na tom překlad jako takový, už se to dá číst bez lobotomie?

11.1.2023 14:53:19

@Snegis bohužel nemám srovnání. Hrál jsem to mezi svátky poprvé, takže nevím, jestli proběhly nějaké změny. Ideální to za mě určitě není, ale zase to pro mě není důvod tu hru odsoudit jako ležáka v polici. Pokud mi ale hra říká, že mám dohledat nějakou fyzickou komponentu, ať už se jedná o mapový díl, předmět apod. , názvy nesouhlasí a já si musím domýšlet, co to vlastně může být (např. aplikace ve fázi mýtů provedla postih na postavy na mapovém dílů, který jsme na stole reálně vůbec neměli), tak to už považuji za velký problém. Pokud se ale tyhle stížnosti nedostanou mezi širokou veřejnost a bude to řešit jen hrstka lidí tady na zh, tak se pravděpodobně nic nestane, jelikož Ulice Arkhamu už jsou na českém trhu docela dlouhou dobu a problémy tam stále jsou, i když je na ně upozorňováno.

12.1.2023 06:34:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Takenoko
Takenoko
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas