Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 377x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nuda?

Cau vsichni, koupila jsem domu tuhle hru, ale nejak ji nevime prijit na chut. Silene me nudi a nevim proc. Nevim zda do toho jen nevim proniknout a nebo je to typem hry. Prosim o rady jak vlastne hru efektivne hrat. Prislo mi, ze vlastne nic neresim, jen stavim a odebiram zetonky na zaklade aplikace a nejak mi chyby vice vlastni intervence. Budu vdecna za jakykoli postrehy :)

4.4.2023 22:42:06

A hrála jsi sama nebo s někým? Kolik postav bylo ve hře?

Když to funguje, zažíváš příběh. Pokud vidíš jen žetonky, tak holt nemáš dar si za nimi umět živě představit to, co představovat mají, různé předměty, osoby, detaily a pod. 

Můj tip: hrát to s někým a střídat se v ovládání aplikace. Mít ve hře nejméně tři postavy.  

Proč? Zážitku může pomoct, když neděláš obsluhu appky a jen si vyslechneš co se ti děje. Víc postav generuje víc situací a vzniká víc možností toho, co se dá dělat. 

5.4.2023 00:54:37

Tiez ma to dost nudilo ked som vacsinu casu stravil cumenim do aplikacie. MoM naplno oziva pri interakcii s ostatnymi hracmi... Dohadovanie sa kto pojde kam, ako postupovat, pomahat si s hadankami a bojom, robit zle ostatnym ak sa zblaznis, atd. Plus este mne dost pomohlo ked som co najviac zapojil fantaziu a vzil sa do postavy a pribehu.

Tak ak ste boli dvaja a ani jeden zo scenarov vas nechytil (prvy je len tutorial v podstate, je tam minimum rozhodovania a vlastnej iniciativy), tak ma napada  skusit hru s viac hracmi, a skusat sa do appky sa pozerat co najmenej, len kvoli konkretnym ukonom, inak ju dat bokom a spolu s ostatnymi debatovat nad fyzickou hrou.

Ak aj tak nechyti, tak aj tak nieje chyba vo vas ani v hre, nie kazda hra cloveku sadne.

 

5.4.2023 01:47:20 | Upraveno autorem (porovnej)

No je dost možné, že to není hra pro tebe… 

 

Nicméně tato hra určitě nemusí být nuda, jen vyžaduje od tebe také pár věcí. Zejména je důležitý počet hráčů - za mě je ideální stav tak 4-5 lidí. No a pak je tu požadavek na samotné lidi - hra je totiž o to více lepší, čím více se hráči vžijí do svých postav. Roleplaying je zde docela velká přidaná hodnota až skoro nutnost, takže pokud v tom někdo vidí jen chození za žetony, tak to umí otrávit klidně i celé skupině. 

 

Co se týče aplikace, tak s ní může být problém a dokáže jedince trošku oddělit od zbytku. Já to ale mám vyřešeno tak, že mám aplikaci na tabletu a sdílím obraz na TV, takže všichni všechno vidí a číst může kdokoli, takže v podstatě jsou zapojení také všichni. 

 

 

5.4.2023 10:28:39

mh

Tak my hrajeme ve třech, roleplaying neprovozujeme a přesto nás to baví (máme všechna rozšíření, která doposud česky vyšla). Prostě za tím vidíme příběh a umíme si ho užít. S aplikací také nemáme problém - máme ji na stole v tabletu, všichni na ni vidí, jeden ji ovládá a čte texty.

Jak už tady zmínili ostatní, není na světě hra ta, aby se zavděčila lidem všem. Je pravděpodobné, že to pro vás prostě není a očekávali jste něco jiného. Nicméně, máte-li to už koupeno, zkuste tomu dát ještě šanci, zaměřit se na příběh a nevidět v tom jen tu technickou stránku. A když to nepůjde, tak hru zkuste prodat.

5.4.2023 11:42:54

Kdyz jsem to hral solo, tak jsem mel podobne pocity. S lidmi me to dost bavi.

5.4.2023 12:24:15

Dekuji vsem.

Hrali sme pouze 2. Urcite dam hre sanci, zkusim nakecat tedy vice kamaradu a ten tip se stridanim cteni se mi libi, protoze jsem cetla pouze ja a uplne me to nebavilo a taky jsem vse zadavala do apky. A prinejhorsim hra pujde z domu no.

7.4.2023 20:03:37

Taky můžete zkusit vzít každý dvě postavy. Tak to hrajem ve dvou my, víc lidí totiž seženem výjimečně. Díky tomu je víc co řešit a nedochází k tomu, že si každý něco kutí někde sám na opačné straně. Na začátku kola vždycky dáme hlavy dohromady, poradíme se, co kdo bude dělat z hlediska toho, co umí a co je jak výhodné, kdo bude hrát první, kdo počká jak se co vyvine, někdy jde někdo někomu pomoct, někdy se schválně rozejdeme na různé strany. Tím právě vzniká a žije ten příběh. Roleplaying nám funguje i tak, je docela zábavné, že často se z těch čtyřech jedna postava profiluje jako totální smolař, jiná třeba jako sběratel zajímavostí a pod.

7.4.2023 21:09:24

Já mám moc rad všelijaké deskovky a take Lovecrafta a přesto sla tato hra po nekolika scenarich z domu. Ukazalo se, ze opravdu nechceme hrat deskovku z aplikace a byla to proste nuda.

8.4.2023 16:10:28

Pro mě rozhodně Panství nuda není a určitě to nevnímáme že hrajeme aplikaci. Ano je tam hodně čtení, ale furt je to o tom jaká skupina to hraje, kdo nemá představivost a nevžije se do atmosfery a role, tak pro toho ta hra není. Je to stejný jako hrát DnD a poslouchat pána jeskyně… Určitě si ale myslím že se nedá dobře vychutnat v solo hře, chce to aspon 3 lidi.

8.4.2023 16:14:51

@anabel ak to bola pre teba nuda, tak to s najvacsou pravdepodobnostou bude nuda aj pri hre vo viacerych hracov. Nas tato hra nebavila ani v 2 a ani v 4 hracoch. Viac pokusov sme jej uz nedali a tiez som ju predal. A nemyslim si, ze to bolo skupinou. Zboznujeme pribehove a tematicke hry ako Descent, Nemesis, Gloomhaven alebo Arkham horror LCG. Tato hra nas vsak vobec nenadchla. O to viac, ze je to vlastne hra cez aplikaciu, kde sem tam urobis nieco na hracom plane. Inac vacsinu casu pozeras do aplikacie a nebolo to zabavne pozeranie. Ak ta nebavi, tak ju jednoducho posun dalej. Priestoru na hranie je malo, o to viac aby sme hrali hry co nas nebavia.

8.4.2023 16:52:50

My jsme to taky nedali. 80 % času koukat do aplikace a pak po jednom přesouvat žeton… 

 

21.6.2023 22:47:26

Ja taky nevim, co na tom vsichni vidi. Dal sem tomu sanci trikrat a proste mi prijde, ze jen dokola ctu, ze mam hodit kuli tomuhle a tomuhle porad dokola a davam a klikam zetony porad dokola a zabava minimalni….

Jen doplnim, ze si opravdu umim uzit DnD a vzit se do postavy, takze si nemyslim, ze by problem byl v tomhle, jak lidi pisi nize, proste tady se neni v podstate do ceho vzivat. Nema to ten prostor pro dialogy, nebo prostor pro to se rozhodovat vice otevrene. Muj nazor, chapu, ze ho hodne lidi nesdili dle hodnoceni hry,…

Jedine co muzu poradit, je zkusit jiny scenar, treba jiny scenar zaujme, ale osobne pochybuju :) 

22.6.2023 11:29:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to specifická hra, při které mi taky nejvíc vadí aplikace, obecně naprosto nesnáším hry s aplikacemi, přesto tato má jakési své kouzlo, hlavně díky cthulhu tématice, ale samo není pro každého a chce to i udělat si atmosféru v přítmí u jednoho stolu, kde na pozadí hraje hudba :) Je to o lidech, já to vnímám, jako takové řízené RPG nebo jak to nazvat. Když jsem to hrál ve skupince fajn lidí, neskutečně mě to bavilo, když jsem to pak zkoušel sám, tak to byla absolutní nuda :) Já jsem na podobné kooperačky, takže si hru nechám, ikdyž ji asi moc často nevytáhnu páč nejsou lidi.

22.6.2023 15:49:49

Vybíráme z Bazaru

Letter Jam
Letter Jam
Akt. cena: 355 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas