Pandemic: Reign of Cthulhu

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Pandemic: Reign of Cthulhu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Chuck D. Yager
Matt Leacock
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Ahoj, mohl by se prosím někdo podělit o zkušenosti ... pravidla, zpracování, atmosféra atd.?

Díky moc

J
15.2.2017 13:31:42

Mě to ba
Atmosferické to je skvěle.

Pravidla jednoduchá a vysvětlitelná a pochopitelná raz dva.
Vycházejí samozřejmě hodně z Pandemicu, ale nejde jen o pouhé překlopení do jiného tématu, jsou tu změny - jednak dílčí: např. nestaví se stanice, trochu jinak fungují obdoby pandemií a obdoba zvýšení infekčnosti - jednak zásadnější: hody na příčetnost a možnost zešílet (tzn. hrát dál s nějakými omezeními schopností) i zase se vyléčit.

Celkově je to svižnější a rychlejší. Nudit se člověk nestihne.

Má to větší podíl náhody než Pandemic - není to tak dobře vyvážené a o dost víc tu záleží na tom, jak se sejdou karty. Což pro někoho může zvyšovat znovuhratelnost, protože tady je někdy strategie potřeba víc a někdy míň - koho ale baví jen když o výhře rozhodují pouze schopnosti hráče, ten z Reign odvázaný nebude.

Podle mě rychlovka na necelou hodinku, která je buď jako předkrm k něčemu většímu nebo jen jako krátká jednohubka. Nebo dobrá hra když nechcete trávit čas vysvětlováním nějakých složitějších pravidel.
Tím, jak je to krátké, to docela svádí si dát dvě tři hry za sebou.

Provedení mě hodně baví, krabice velká jako Pandemic, jen trochu tlustší, vevnitř plnohodnotný insert, figurky taky prima - hlavně vyšetřovatelé jsou pěkně udělaní - monstra jsou o něco horší, ale pro tu atmosféru jsou lepší než nějaké abstraktní žetonky.
Ale hlavně: herní plán je podle mě nejlepší ze všech deskových Arkhamů (!!!). A nejde jen o nádhernou grafiku, je vůbec dobře vymyšlený. Má příjemnou velikost 4xA4 - přičemž zásadní věci se vejdou přímo na desku a člověk nemusí řešit do čeho a kam dá miliony dalších součástek, když nemá jídelní stůl pro 12osob (to mluvím spíš o Arkhamech od FFG než o Pandemicu). A odkrývající se Prastaří nahoře na herním plánu fungují z hlediska atmosféry taky o mnoho lépe než neutrální počitadlo pandemií někde dole v rohu.

Hra není dokonalá, ale podle mě je i tak velká škoda, že tak nějak zapadla mezi všemi Arkhamy a Pandemicy a nedočkala se dalších rozšíření. A české lokalizace.
Dokonce přemýšlím, že si nějaké rozšíření vymyslím a udělám.

9.5.2020 20:34:37

Nazdar!

Silno premýšľam nad kúpou tejto hry, takže ak si ju kúpim a odohrám nejaké partičky, ja sám rád vymýšľam rozšírenia/moduly ku hrám, tak by sme možno mohli dať hlavy dokopy. 

13.9.2022 13:01:59

Tak kup, zahraj a uvidíš. Rozšíření má smysl dělat až když ví, co od něj chce - jestli větší variabilitu, větší náročnost, více náhody - nebo zkrátka co…

Sem by šly snadno vymyslet další postavy, relikvie a možná i Prastaří. Umím si představit i nějaké události. Asi by šla najít inspirace v jiných odrůdách Pandemicu…

13.9.2022 15:59:16

Veru, my sme si nieco aj vyrobili (http://kriso.cekuj.net/PRoC.jpg) 9 postav (vacsina postav je od pouzivatela caltarion), 6 Prastarych, 3 x novy Cthulhu, len to este nemame testnute :) 

21.8.2023 17:38:09

Vybíráme z Bazaru

Vindication - Archive of the Ancients
Vindication - Archive of the Ancients
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas