Pandemic: Nové hrozby

Pandemic: Nové hrozby - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Pandemic
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Albi
MindOK
Z-Man Games
Autoři: Matt Leacock
Thomas Lehmann
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nové hrozby - první rozšíření deskové hry Pandemic - obsahuje několik nových hráčských rolí, Petriho misky pro ukládání komponent, pravidla pro hry pěti hráčů, nové speciální akční karty a tři nové způsoby, jak hru hrát.

K novým hráčským rolím přibyl i „revidovaný“ Operační expert, tedy opravená verze pravděpodobně nejslabšího povolání z původní hry. Upraveny byly také figurky: jsou menší, takže by se měly bez problému vejít na pole na herním plánu. V rozšíření se setkáte s těmito povoláními:

  • Archivář (Archivist): Limit 8 karet na ruce; může jednou za kolo za jednu akci získat kartu z odhazovacího balíčku (musí se nacházet v odpovídajícím městě).
  • Všeobecný odborník (Generalist): Má k dispozici pět akcí namísto standardních čtyř.
  • Karanténní specialista (Containment Specialist): Pokud vstoupí do města, kde se nachází dvě a více kostek nemoci stejné barvy, automaticky jednu kostku odebere (nepočítá se jako akce).
  • Epidemiolog (Epidemiologist): Od hráče stojícího na stejném poli může přijmout libovolnou kartu.
  • Řešitel/Prognostik (Troubleshooter): Na začátku svého tahu se může podívat na tolik karet infekcí, kolik odpovídá aktuální míře infekce. Při přímém letu nemusí odhazovat kartu cílového města, jen ji ukáže spoluhráčům.
  • Terénní pracovník (Field Operative): Jednou za tah může jako jednu akci přesunout jednu kostičku jako vzorek na svoji kartu role. Může objevit lék ve výzkumné stanici za použití tří vzorků a tří karet stejné barvy.
  • Operační expert (revidovaná verze): Kromě stavění výzkumných ústavů bez nutnosti platit kartou může nově jednou za tah jako akci zahodit libovolnou kartu a přemístit se z výzkumné stanice do libovolného města.

  • Bio Terorista: Role pro speciální variantu hry, tento hráč hraje proti ostatním.

Role a pravidla pro pátého hráče lze snadno přidat do základní hry. Hráči hledající větší variabilitu si mohou do hry přidat pátou chorobu: „mutaci“. Ještě větší výzvu pro hráče představuje „virulentní kmen“, který udělá jednu chorobu obzvláště zákeřnou. Nakonec ještě mohou hráči hrát variantu „Bio-terorista“, kdy jeden hráč hraje proti ostatním.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Pandemic: On the Brink

Vybíráme z aukcí

Hra o trůny: Desková hra
Hra o trůny: Desková hra
Akt. cena: 777 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas