nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pandemic: Nové hrozby

Rozšíření pro hru: Pandemic
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Albi
Z-Man Games
Autoři: Matt Leacock
Thomas Lehmann
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

První rozšíření deskové hry Pandemic obsahuje několik nových hráčských rolí, Petriho misky pro ukládání komponent, pravidla pro hry pěti hráčů, nové speciální akční karty a tři nové způsoby, jak hru hrát.

K novým hráčský rolím přibyl i "revidovaný" operační expert, tedy opravená verze pravděpodobně nejslabšího povolání z původní hry. Upraveny byly také figurky, jsou menší, takže by se měly bez problému vejít na pole na herním plánu. V rozšíření se setkáte s těmito povoláními:

  • Archivář (Archivist) - limit 8 karet na ruce; může jednou za kolo za jednu akci získat kartu z odhazovacího balíčku (musí se nacházet v odpovídajícím městě).
  • Expert (Generalist) - má k dispozici pět akcí namísto standardních čtyř.
  • Karanténní specialista (Contaiment Specialist) - pokud vstoupí do města, kde je dvě a více kostek nemoci stejné barvy, automaticky jednu kostku odebere (nepočítá se jako akce).
  • Epidemiolog (Epidemiologist) - od hráče stojícího na stejném poli může přijmout libovolnou kartu.
  • Řešitel/Prognostik (Troubleshooter) - na začátku svého tahu se může podívat na tolik karet infekcí, kolik odpovídá aktuální míře infekce; při přímém letu nemusí odhazovat kartu cílového města, jen ji ukáže spoluhráčům.
  • Terénní pracovník (Field Operative) - jednou za tah může jako jednu akci přesunout jednu kostičku jako vzorek na svoji kartu role; může objevit lék ve výzkumné stanici za použití tří vzorků a tří karet stejné barvy.
  • Operační expert (revidovaná verze) - kromě stavění výzkumných ústavů bez nutnosti platit kartou může nově jednou za tah jako akci zahodit libovolnou kartu a přemístit ze z výzkumné stanice do libovolného města.
  • Bio Terorista - povolání pro speciální variantu hry, tento hráč hraje proti ostatním.

Role a pravidla pro pátého hráče lze snadno přidat do základní hry. Hráči hledající větší variabilitu si mohou do hry přidat pátou chorobu "Mutaci". Ještě větší výzvu pro hráče představuje "Virulentní kmen", který udělá jednu chorobu obzvláště zákeřnou. Nakonec ještě mohou hráči hrát variantu "Bio-terorista", kdy jeden hráč hraje proti ostatním.

Vydáni tohoto rozšíření je zatím naplánováno na polovinu roku 2009. Albi chystá české vydání v první polovině roku 2010.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Pandemic: On the Brink