Pandemic Legacy: Season 0

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Pandemic Legacy: Season 0 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Hobby Japan
Korea Boardgames
REBEL.pl
Z-Man Games
Autoři: Matt Leacock
Rob Daviau
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Řetězení incidentů?

Někdo nějaký názor na tenhle poměrně problém, který vás snadno za 1 kolo zlikviduje?
7.3.2021 11:13:08

Řetězení incidentů
Nevím, co tím přesně myslíš? Mohl bys to trochu rozepsat, o co přesně jde?
Jsem zhruba v půlce kampaně.

7.3.2021 13:28:35 | Upraveno autorem (porovnej)

doplnění

Mam tři agenty ve dvou městech, vytáhnu obě kartičky, měl bych přidat čtvrtého, místo toho dám do obou incident - při dvou epidemiích za sebou se mi to může snadno stát. Dám tam po jednom incidentu. Teď tahám vyřešení incidentu, ten mi přidá agenta do prvního města a tak tahám další incident, ten mi přidá agenta do druhého města a takhle se to s trochou smůly střídá, dokud nedojdou incidenty ....

8.3.2021 20:40:07

k doplnění
Jo, to co píšeš se asi může stát, ale myslim, že se to nebude moc opakovat. Mně se to za těch 8 her, co jsem hrál, nestalo. Zato nás hra vyndala jinejma způsobama. Ty incidenty to obecně dělají trochu víc "swingy". Ale Pandemic je obecně dost o štěstí, takže nic na co bych si nedokázal zvyknout. Ve většině případů nám ale incidenty neudělaly vůbec nic.

Nevím, jestli se to aplikuje na tvůj případ, ale v pravidlech ještě je, že kdybys vyhodnocením jednoho incidentu dal agenty do dvou měst, kde by se spustily dva incidenty, lížeš si na efekt jen jednu novou kartu incidentu.

Myslím ale spíš, že vás hra jednou vypekla a příště to bude lepší.

9.3.2021 09:06:37

OK

Díky za odpověď.
Jestli je hra o štěstí nebo ne, je na dlouhý, předlouhý článek, ale rozumím Tvému pohledu na věc (v jednotlivých hrách jistě) - podrobněji k náhodě a ke statistice https://boardgamegeek.com/thread/2397877/best-roles
Díky a hezký den :o)

11.3.2021 19:58:04

Je to v pravidlách. Ak incident spôsobí, že máš pridať štvrtého agenta hocikam, tak tam ide už len ukazovateľ incidentu ale ďalšia kartička sa neťahá a agenti sa nijako nereťazia. Nijako. 

18.11.2023 10:06:16

Vybíráme z Bazaru

Boží zboží od firmy MindOK VYPREDANÁ
Boží zboží od firmy MindOK VYPREDANÁ
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas