Panamax - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dopravní, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Heidelberger Spieleverlag
MESAboardgames
Autoři: Gil dOrey
Nuno Bizarro Sentieiro
Paulo Soledade
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA:
Překlad - 100%
Korektura - 100%
Vložení do grafiky - 100%
Úprava grafiky - 5%

PRAVIDLA V KOSTCE:
Překlad - 100%
Korektura - 100%
Vložení do grafiky - 100%
Vložení do základních pravidel - 100%

ČASTO KLADENÉ DOTAZY:
Překlad - 100%
Korektura - 0%
Vložení do grafiky - 0%

POMŮCKA PRO HRÁČE:
Překlad - 0%
Korektura - 0%
Vložení do grafiky - 0%
29.10.2015 11:17:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní pravidla
Pokud vše půjde dobře, základní pravidla budou zveřejněna již zítra. Pokud nepůjde vše podle plánu, budou zveřejněna tuto neděli. Ostatní části překladu budou následovat.

Omlouvám se za dlouhé průtahy, ale ne vždy je čas.

29.10.2015 11:19:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Tak tomu říkám super zpráva. Díky moc.

29.10.2015 12:02:29

Pravidla
skvěle

30.10.2015 10:39:21

Aktualizace
Pravidla jsou téměř kompletní. Bohužel jsem musel čerpat z německé verze pravidel, které mají značně ponížené rozlišení. Proto je ještě potřeba vylepšit důležité grafické prvky o vyšší rozlišení.

30.10.2015 12:29:18

PatrikBolas
A budeš mít přeložený i ten dodatkový list (kde jsou např. schopnosti finančních poradců)? Možná by stálo za to přilepit ho rovnou k pdfku pravidel.
Součástí anglických pravidel na BGG totiž není a zatím jsem se nedíval, jestli se dá někde zvlášť stáhnout.

30.10.2015 12:48:43

Kew
Je to součástí dvoustránkového Přehledu pravidel, kde se první stránka věnuje rychlému shrnutí průběhu kola a vyhodnocení hry a druhá stránka se věnuje právě těmto kartám. Možná by opravdu nebylo od věci přihodit tu druhou stránku na konec pravidel a za ní možná i to závěrečné shrnutí pravidel. Přeci jen většina her shrnutí pravidel obsahuje na zadní straně příručky, takže by to logicky mělo být jejich součástí.

Díky moc za návrh ;). O víkendu to zapracuji.

30.10.2015 13:01:44

Odklad + Verze 1.0
Bohužel, je to tak. Nepovedlo se mi stihnout dnešní termín. Omlouvám se za to, ale jakmile bylo vše hotovo, objevily se nevysvětlitelné grafické chyby po celém dokumentu. Potřebuji tedy ještě nějaký čas, aby to bylo publikovatelné.

Zároveň jsem se rozhodl pro vydání nejprve první verze pravidel, která bude co do faktických dat hotová, pouze nebude mít tolik uhlazenou grafiku. Vylepšení grafické stránky mi potrvá klidně i týdny a nevidím důvod pro to, aby zde zatím nemohla viset o něco méně hezká verze :-). Řeším to takhle proto, že překladu se můžu věnovat sotva dva dny v týdnu a představa dalšího třeba měsíčního odkladu jen kvůli detailnějšímu rozlišení obrázků mě děsí. Takže až se tu objeví verze 1.0, v klidu stahujte a hru se podle ní naučte, ale nedoporučuji si tuto verzi tisknout ;-).

Nová verze potom nahradí verzi starou. Proto po uveřejnění verze 1.0 klidně hlaste sem nebo mě do SZ jakékoliv postřehy k překladu, stylistické i faktické chyby či jiné návrhy.

Děkuji

1.11.2015 22:47:27 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

PatrikBolas
Nějaké novinky ohledně překladu? Není zde ani ta 1.0, která by stačila...

13.11.2015 10:20:28 | Upraveno autorem (porovnej)

První verze
První verze poslána ke schválení. Tak snad tu bude co nejdříve :-).

Budu moc rád za jakoukoliv kritiku. Najdete-li cokoliv, dejte mi vědět, aby ta pravidla byla ve své konečné verzi plnohodnotná a kvalitní (bohužel nejsem neomylný :-( ).

13.11.2015 13:44:53

chyby
Zatím jsem se prokousal jen prvními 5 stránkami (pravidla jsou strukturována dost nepochopitelně, ale to není chybou překladu). Na straně 4 je nějaká chybka v obrázku pro přípravu 10 a dále pak u bodu 6 máš prohozené US západní zónu a US východní zónu. Dál jsem se zatím nedostal asi ani nedostanu...

edit: i když asi jo... hra mě dost láká svým tématem, takže až bude více času, asi se do pravidel ponořím znovu a prostuduju to. To by v tom byl čert, abych to nepochopil ;)

19.11.2015 10:49:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Díky moc za upozornění!

Chyby byly opraveny.

19.11.2015 11:16:12

není zač
z jiného soudku - nepřestane mě udivovat, proč je mapa orientována opačně. Nevím, možná jsem divný, ale přirozenější by mi přišlo, kdyby evropská zóna, východní US a atlantický oceán byly situovány vpravo, zatímco západní zóna, Čína a pacifik vlevo.

edit: a ještě by mi přišlo stylovější na plán místo reklam (popřípadě názvu hry) přidat směrovou růžici k severu, ale to už bych chtěl asi moc a jde spíše o profesionální deformaci :)

19.11.2015 11:23:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
V tom je geografický fór - Panamský průplav je situovaný tak, že ústí Atlantiku je více na západě než ústí Pacifiku, autoři to možná chtěli zdůraznit, bohužel mapa je tím pádem - po zběžném pohledu na Google mapy - Západem nahoru (jak že to měli Tolkienovi trpaslíci? :) )

19.11.2015 11:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

přesně stejně...
... to bude nějaké znamení ;) Jestli voni panamskej průplav nekutali trpaslíci, tím by se leccos vysvětlovalo...

edit: Nebo tím chtěli dodržet chápání světa - Evropa = západ, Čína = východ, jestli voni tu hru spíše nedělali Evropani než trpaslíci...

19.11.2015 11:40:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly a Kew
zajímavá disputace, chlapci...jsem se zasmála ;-)

19.11.2015 17:55:53

chyba
str. 6 vpravo uprostřed:

... umístí ji do 3. sloupce/1. řádku a okamžitě ji použije...

str. 7 vpravo uprostřed:

místo "sjednoceny a zobrazeny" bych použil spíše "roztřízeny a vyloženy"...

stejně tak místo "symbol zlaté železnice" "zlatý symbol železnice"; to první vzhledem ke konceptu hry nedává smysl

22.11.2015 21:34:47 | Upraveno autorem (porovnej)

chyby
opraveny

23.11.2015 00:06:15

chyby
str. 6 dole:
- v podstatě předá tah dalšímu hráči.

str. 7 popis karet zakázek - třetí a čtvrtá odrážka:
... , nebude na straně zadní (a naopak).

* Zboží (kostky) se přemisťuje z karet zakázky na libovolné lodě v nákladové zóně, která má stejnou vlaku jako zakázka.

str. 8 popis odložené akce:
Až v příštích tazích obdrží další vlajku stejného národa, ...

grafika obrázku na straně 9 vlevo dole na zelené lodi

strana 10:
vlastník lodi či lodí si může vzít JEDNU bonusovou kartu NEBO peníze do svého osobního vlastnictví dle velikosti každé z lodí:

strana 12:
Výletní lodě
...
Kapacitní podmínky lodě jsou dány počtem naložených kostek, ne součtem jejich hodnot.

zajímavost u pegasuse:
Panamským průplavem se nejrychleji přepravila křídlová loď Pegasus U. S. námořnictva, která...

zajímavost u PLAN Yi Yang:
Fregata typu 054A je třída čínských víceúčelových válečných lodí. První z nich vstoupila do služeb Námořnictva Čínské lidové republiky v roce 2007.

str. 13:
popis karty 8 ... za akcii společnosti, která zaplatila dividendy

str. 14:
rozsypaný font vpravo nahoře

23.11.2015 16:20:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Nová verze pravidel
V této diskusi napsal 1.11.2015 autor zveřejněných pravidel o tom,že je možné naučit se hru podle pravidel verze 1.0.
Dále napsal,že vylepšení grafiky potrvá " i týdny " + "Nová verze potom nahradí verzi starou ".

Uplynul víc než rok od zveřejnění jeho příspěvku a Nová verze pravidel dodnes chybí.Ve verzi 1.0 jsou chyby,které dosud nebyly odstraněny a není jednoduché s chybami v pravidlech naučit se hru správně hrát.

Od posledního příspěvku v diskusi už také uplynul rok,tak předpokládám,že hráči při hraní používají pravidla v jiném jazyce.

Rád bych věděl,jaká je současná situace s novou verzí pravidel bez chyb.

22.11.2016 19:57:56

přesně jak píšeš...
Já používám pravidla anglická. K maximální spokojenosti...

23.11.2016 08:54:30

Vybíráme z Bazaru

Karak - žetony života
Karak - žetony života
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas