Panamax - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dopravní, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Heidelberger Spieleverlag
MESAboardgames
Autoři: Gil dOrey
Nuno Bizarro Sentieiro
Paulo Soledade
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nejasnoti v pravidlech

když pominu fakt, že pravidla k této hře jsou nesmírně mizerná, nakonec se to tak nějak přeprat nechá. Nicméně není mi jasné několik věcí:

edit: pro snadnější dohledání přidávám i odpovědi

1) Pořadí při doplutí výletní lodě.
V pravidlech se píše, že jako první si bere bonus hráč, který vykonal poslední pohyb danou lodí a dále dle pořadí tahu. Je to opravdu tak? A pokud ano, znamená to v pořadí do aktuálního hráče, nebo v pořadí od prvního hráče. Uvedu příklad (protože ten co je v pravidlech je jaksi vágní). Pořadí hráčů je Y, R, G, K a na tahu je třetí (zelený) hráč. Dopluje s výletní lodí na které se plaví pasažéři Y, G a K. Je pořadí G, Y, K (tedy první ten, kdo doplul a dále dle pořadí kola od prvního); G, K, Y (první ten, kdo doplul a dále dle pořadí od něj); nebo Y, G, K (tedy dle pořadí kola)?

o: Správné pořadí bude G, Y, K.

2) Ikona pohyb lodí.
Kapitán poskytuje mix pohybů, ale ikona je stejná jako u pohyb po vodní cestě. Znamená to, že když využiju akci, která mi dá 2 pohyby po vodní cestě a 2 pohyby zdymadlem, mám k dispozici 2 pohyby zdymadlem a další dva pohyby buď zdymadlem, nebo po vodní cestě?

o: Ne, mix akcí poskytuje pouze kapitán a akce desky - použita matoucí ikona.

3) Karty finančních poradců.
V pravidlech je napsáno, že POKUD již hráč má kartu finančního poradce, může si místo karty FP vzít peníze. Vzhledem k tomu, že každý hráč začíná hru s jednou kartou FP, není mi jasné, jak by mohla nastat situace, aby tuto neměl. Nehledě na to, že mi přijde logické, aby si peníze vzal i v případě, že by kartu FP neměl. A fakt, že karta FP č. 6 je ostře horší, než karta č. 5 je taky dosti zmatený. Tedy pokud jsou pravidla správně...

o: Peníze si může vzít kdykoliv.

4) Bonusový náklad.
Tato akce říká nalož kostku ze zakázky nebo "2" ze skladu na loď. Znamená to ze zakázky tam, kam patří nebo ze skladu na loď? Nebo to znamená, že kostku ze zakázky, která patří na vlak naložit nesmím. Když to zapíšu matematicky:

1. případ
(nalož kostku za zakázky) nebo (kostku ze skladu na loď)
2. případ
(nalož kostku ze zakázky nebo ze skladu) na loď

osobně se kloním k prvnímu výkladu ale tak trochu pochybuji, že se tu pohybuje někdo fundovanější, kdo by mi mohl odpovědět...

o: 2. je správně; kontejner určený na vlak naložit nelze.
26.11.2015 13:18:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Military ship payments/ platba za vojenské lodě
› You can get paid for moving a Military ship:
- once on your turn
- once each time you use a Captain card (limited to one Captain card per turn, but only if the Captain card was earned on a previous turn)
- once each time you trigger a Free Movement action on your player Clipboard (limited to up to 2 per game)

› Za pohyb vojenskou lodí budete vyplaceni:
- jednou za tah
- jednou za každé použití karty Kapitána (omezeno na 1 katru kapitána za tah, ale pouze pokud jste kartu Kapitána získali v minulých kolech)
- jednou pokaždé, když spustíte volnou pohybovou akci na své desce (omezeno na 2 krát za hru)

Tedy v ideálním případě až 3x po 3 penězích.

Edit: Teoreticky vlastě i 4x pokud by se ti podařilo položit oba bonusové žetony :-)

13.2.2017 12:02:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
hm, a nějaký Čech by mi neodpověděl?

13.2.2017 12:21:39

Vaše přání...
viz níže...

13.2.2017 12:26:02

Pelly
aha, už jsi to doplnil. Díky moc.

13.2.2017 12:28:34

Pelly
...jen to nemůžu v českých pravidlech najít, že se to dá takto kombit.
Nebo to je nějaké doplňující info z BGG?

13.2.2017 12:32:42

je to z FAQ
a ještě jsem hledal výklad na BGG

13.2.2017 12:57:18

Vybíráme z Bazaru

Minutová říše, poštovné v ceně
Minutová říše, poštovné v ceně
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas