Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 286x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hunt for the Ember Crown Campaign

Dočkáme se někdy české verze?
1.7.2020 16:29:42

Kodak
On je ještě problém že ta DLC kampaň má mnohem lepší příběh a dost lidí si jí zakoupily včetně fyzického rozšíření s tím že si to zahrají v češtině.

10.7.2020 18:18:07

poučení
Ono je taky potřeba brát v potaz to, že základ je poměrně drahá legrace a to DLC za cca 200 kč dost významně vylepšuje poměr cena/herní doba. Mě je ve finále jedno, co tady kdo sliboval, výsledek je takovej, že Blackfire kompletní podporu pro hru neumí, nebo nechce zajistit. Já jsem třeba od začátku počítal s tím, že DLC budou vycházet česky, jinak bych si hru ani nekupoval.

10.7.2020 19:30:32

Michal-BF

Ja by som sa chcel Michala spýtať či je vôbec možnosť že by sme dostali preložené DLC a či môžeme v tom pomôcť ako zákazníci.

10.7.2020 19:44:03

Kodak
Pokud používám aplikaci v češtině a koupím si v ní rozšíření, tak snad logicky předpokládám, že jazyk toho rozšíření bude taky čeština. Já si koupil českou hru s českou aplikací, mě žádné jiné jazyky nezajímají. Pokud to někdo podělal a to DLC nemělo být určeno pro český trh, tak mi měli jednoduše napsat "omlouváme se, došlo k chybě, vraťte aplikaci, my vrátíme peníze" toto se nestalo, jen lži o tom, že došlo k chybě s lokalizací a že bude dodána později. Takže ano, okradli mě, pokud ten zpožděný update nebude tu češtinu obsahovat.

10.7.2020 20:09:09

gahli
Myslel jsem to spíše obecně - celkově když porovnám české vydavatele her, tak BF je bohužel takový nejméně přívětivý vůči hráčům. Nevím jestli to je dáno tou větší korporátností firmy a nebo povahou lidí, ale prostě mne to mrzí. Přitom s exkluzivitou na FFG tituly mají oproti konkurenci velkou výhodu.
Jasně, pracovat pod Asmodee asi taky nebude žádná sranda, ale i tak... Prostě mne to mrzí z pohledu hráče, navíc když vidím že u jiných vydavatelů je ten fan service úplně někde jinde...

10.7.2020 20:32:22

:)
Moc nerozumím kolektivnímu překvapení. Myslím si, že tohle je už dostatečně provařené a proprané. Hry ffg jsou založeny na rozšířeních, buď svoji podstatou LCG nebo tím, že je ze základu uměle vytržena nějaká část a prodávána jako expanze. U české verze vždy riskujete, že:
a) že se základ nebude prodávat dobře a expanze nebudou
b) FFG poskytne okno pro tisk expanze bůhví kdy a vy budete kupovat essential expanzi v momentě kdy už jich bude v aj venku 5,u lcg budete škemrat o druhý cyklus a amíci povalí už pátý
c) FFG sice poskytne okno pro tisk expanze, ale jiné než té essenciální
d) FFG dá šibeniční termín na překlad a bude to průšvih
e) BF se rozhodne expanzi nevydávat a raději dá novou hru, protože ta rozšíření se prodávají hůře, ostatně to dělá i FFg, že hru zařízne a představí další
f) u sběratelské LCG riskujete její zaříznutí v čj kdykoliv
e) na nějaké opravy karet v dalším tisku rovněž zapomeňte

Jestli se neřídíte výše uvedeným, ale tím kdo co kde napíše, bůh s vámi. BF si může psát co chce ale rozhodující jsou prodejní výsledky a slovo FFG.

Mám to podobně jako Jahman. Nejde o to jestli je chyba na straně BF nebo FFG, nebo v mých přehnaných nerealistických očekáváních, v zásadě mně to jako zákazníka nezajímá. Tenhle systém je pro mně u FFG her prostě nezkousnutelný a jsem rád že jsem koupil Eldritche v Aj, protože jsem to chtěl prostě mít komplet.

U téhle hry jsem si automaticky řekl, hele základní krabice za 2 litry, pro mně nečitelný formát rozšíření, nebylo jasné jestli povalí dvě figurky za 400 Kč nebo co vlastně, to je darda, beztak toho tam moc není a jsem zvědavý jak budou naceněny expanze a kolik jich vlastně doopravdy bude.

Pokud někdo ty 2k za tu krabici dá a očekává to komplet v češtině, nechť si zakoupí tibetský modlitební mlýnek a každý večer před spaním jím půl hodiny točí. Rovněž je možno zvážit davovou modlitbu formou dopisování ve vlákně, žel bohu FFG váš názor vůbec nezajímá a tady to prostě zařízlo. Inu nebylo to poprvé ani naposled.

10.7.2020 21:17:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Droll
Já teda nevím, ale pokud je v té aplikaci popis té kampaně v angličtině a je u toho anglické upozornění, že kampaň nepodporuje nastavený jazyk appky (=češtinu), jaké další upozornění bys tam chtěl? Buď si to anglicky přeložím, nebo nebudu mačkat a objednávat něco, co nevím, co znamená, ne? Takhle by ses mohl cítit poškozený / okradený na kterémkoliv zahraničním webshopu, co nabízí interface v češtině (Playstation store, Google,..). Opravdu mi naprosto uniká smysl té naštvanosti tady.. Ta appka patří FFG, veškeré příjmy z DLC jdou do FFG a ostatní jazykové mutace si prostě musí spočítat, jestli se jim dodatečné náklady vrátí z prodeje základních krabic. A pro BF to zřejmě tak rentabilní nebude.. Tak se s tím smiřme.. A můžeme být naštvaní leda tak na FFG, kterým to je asi celkem jedno.. A čekat nějaký zásadní fan servis od někoho, komu při každé vhodné příležitosti nadávám a obviňuji z oje**vání asi tak úplně nelze, že...

10.7.2020 21:40:39

Kodak
A, další ze spolku přátel a zaměstnanců černého ohně.

P. S. Taky ůterní partie v kanclu?

10.7.2020 21:52:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka

Nevím, jestli to bude zrovna v úterý... Spíš mám 98% akcií firmy a dva kontejnery Stínových cest na dvoře a teď se mi to kvůli 5 remcalům na nějakém webu neprodá... Vážně : souhlasím v podstatě se vším, co napsal czechImenhotep ohledně FFG, jen s tím rozdílem, že já s tím nemám problém. Ty hry mě baví atmosférou, hratelností a zas nemám tolik času, abych nutně potřeboval iks dalších rozšíření a užiji si i základ. Takže nemám potřebu nikomu lézt kamkoliv a honit si triko.. Jen mi tady chyběla trocha slušnosti a snahy pochopit situaci BF.. Ale to už jsme dost OT.

10.7.2020 22:11:08

Kodak
Viz můj příspěvek níže, to upozornění se tam objevilo až s dalším updatem po tom, co si lidi začali stěžovat a protože si stěžují asi pořád, tak se to má vypnout úplně.

10.7.2020 22:38:29

czechImenhotep
No jako vypsal jsi to pěkně, ale je tam podstatný jeden malý detail. DLC v aplikaci nemá žádný fyzický obsah, co by se musel tisknout :-)

10.7.2020 22:40:34

:)
ok tak si přidejte písmeno g), FFG kdykoliv cokoliv napíše Blackfiru, ten vám to ochotně přetlumočí, jakože FFG něco nechá přeložit, a pak FFG udělá na BF dlouhý nos že nic platit z důvodů ekonomických nebude a nazdar, nikdo s tím nic nenadělá

Konkurence je obrovská, aj pro mně není problém, a tenhle styl, vypláznout 2k za základní krabici a pak čekat jestli za půl roku/ rok vyjde expanze vylepšující základní kampaň, přidávající mechaniky vyrvané ze základu, a modlit se aby to bylo přeloženo do čj v rozumné době, mi nevyhovuje. Spokojit se u FFG jen se základní krabicí je přístup, který asi paradoxně spoustě lidí vyhovuje. Za mně bych některé hry od nich prodával rovnou s expanzemi, anebo vůbec.

10.7.2020 23:24:13

Takové malé zamyšlení
Můj osobní názor a trochu protiváha:
Dělal se dostisk základu takže je prodáno nějakých 1000ks. Jak už to na našem trhu bývá rozšíření je prodávají cca 1:3 když to jde 1:2 takže předpoklad je, že se prodá (v nějaké rozumné době) 500 - 700 ks rozšíření a k tomu by si tak max polovina lidí koupila DLC. DLC stojí 5,69 EUR takže i kdyby to šlo celé BF (jako že nejde nic) tak 350 * 5,69 = 1991,5 EUR. Tahle matika je naprosto jasná a žádný rozumný obchodník bez daší podpory zvenku by do takového projeku nešel.

Brblá tady 10 - 15 lidí, ale ani všem brblalům tady nevěřím, že by si všichni to DLC koupili. Už se to několikrát ukázalo na prodejích příběhových rozšíření (např T.I.M.E. stoies), kdy se volalo po dalších překladech a pak si to kopilo 200 lidí a celá hra šla do kopru.

BF je jako každá firma založená za účelem zisku a ne za účelem charity. Chcete víc rozšížení pak je musíte kupovat a ne čekat, až těch 200 prodaných ks oběhne několikrát bazar.

11.7.2020 10:43:23 | Upraveno autorem (porovnej)

czechImenhotep
Ty body jsi napsal vystizne a prispevek i radne vtipne, klobouk dolu. Ale pokud to shrnu, tak proste CZ verzi nekupujes, davas prednost EN. Ok. Ale toto je vlakno, kde resime prislib BF (mrknete na to vlakno, kde se to resilo, odkaz jsem tu dal) ohledne prekladu DLC (Hunt) prave do CZ.

BF - 5 mesicu udrzuje komunitu v presvedceni, ze preklad DLC (HUNT) dela. Pred par dny na FB oznami, ze nedela, nechysta se ani komunitni preklad a DLC v CZ budou proste vypnuta. Tema DLC v CZ uzavreno! To je proste nefer jednani, obecne, sere pes na nejake deskovky. Takhle by se firmy proste nemeli chovat v zadnem oboru.

Zakaznici jako treba Droll by tady meli nalezt pochopeni a podporu a nejakym pripadnym tlakem komunity na firmy docilit treba i napravy. Jestli si ale myslite, ze tento ocividny fail je lepsi rozkecat do ztracena...ok, jednou i vy budete resit obdobne problemy s nejakou arogantni firmou....

Aktualne byl na FB vznesen dotaz na preklad DLC (Hunt) u prispevku na Stinovou cestu. BF tema nadherne vysvetluje a opet otevira moznost budoucich prekladu DLC do cestiny ("Nicméně... zkusíme to nějak vymyslet, aby se i DLC do češtiny časem přeložily."). Njn, tak halt je treba ty krabicove nakupy opet podporit. Ja jen nevim, jestli se mam tomu smat nebo se ZASE vazne tesit. Asi zname odpoved,ze....

11.7.2020 10:55:42

gahli
Tak za prve jsme diskutujici a ne brblalove, takze si ty impertinence nech, prosim, na doma, diky.

Ty cisla, ktere jsi vypotil z rukavu, aby podporili Tvuj argument jsou proste nevalidni. Mam taky nejake jen tak vytahnout z klobouku? Nebo by bylo lepsi prvni DLC dostat do CZ a presvedcit se realne? Myslim, ze dobry prodej krabic k tomu vylozene vybizi.

11.7.2020 11:06:43

Abe

usmotusmot
Ano, BF hledá cesty jak DLC skutečně přinést v CZ jazyce. Momentálně zkoušíme alterantivu jak to zrealizovat a přitom srazit cenu na 1/5. Michal nemá potřebu už sem cokoliv psát, protože místo konstruktivní diskuse je to tady jen samý hate. Děkuji uživatelům Kodak a Gahli za odvahu vyjádřit podporu BF a jejich realistický pohled na věc


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.7.2020 11:37:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe
Možná kdyby BF od počátku místo mlžení o přeložení appky narovinu řeklo, že nejsou finance nutné pro přeložení DLC kampaně, tak by tady žádný hate nebyl.

11.7.2020 11:42:20

Abe

Altaon
Po pravdě, tu diskusi jsem nečetl a ani nemám potřebu, je to jako vrtat se v hovně a akorát se pak budeme jen tahat za slovíčko. Na ZH chodím už jen sporadicky, tuhle diskusi nešlo minout :)


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.7.2020 11:51:38

usmotusmot
Diskutující je u mne ten, kdo se dokáže na problematiku podívat z vícero stran.
Brblal je ten, kdo si jen tlačí svou pravdu a odmítá reflektovat argumenty protistran.
To, že ses sám pasoval do role brblala už samo o sobě o něčem svědčí, ja nikoho nejmenoval.

Čísla tak úplně vytahaná z klobou nejsou, opírám se tu o tuny "fňuk diskusí" kdy nejen MichalBF vysvětluje, že na 1000 prodaných základů je prodáno 300ks (z 1000ks) prvního rozšíření a druhé by tudíž hnilo na skladě roky.

K MoM bylo za podpory komunity vydáno mám pocit 3 DLC a upřímě bych moc rád věděl kolik lidí si je pořídilo. (je to stejný model) Ani ty si nemůžeš přece myslet, že je normální dělat něco zadarmo v konkréním případě se překlad musí navíc někomu ještě zaplatit - takže do mínusu. Tohle má logiku pouze v případě že by si chtělo FFG podporovat svůj produkt na malých trzích, ale to jak všichni víme je mimo realitu a zlobit se za to na Michala/BF mi přijde krapet mimo. Pochubuju, že ve dlouhých chvílích sedí v kanclu a rozhoduje se jakým nevydáním nějakého rozšíření je dobré zvednout hráčům tlak.

11.7.2020 11:52:19

Abe
Ale tohle kdyby řekl Michal hned tak je klid a nikdo nic tady neřeší.

11.7.2020 11:52:41

VitekS

Tomu přece sám nevříš, že by se tu vzalo s klidem. Informace o nevydání DLC, za mě, přišla ještě férově před tím, než si hráči běželi krabicové rozšíření nakoupit, takže řekněme ještě fér. Nepopírám, že pokud na BF informaci měli k dospozici dříve, mohla být vydána zpráva dříve, ale do marketingu jim nikdo bez znaslosti prostředí moc kecat nemůže. Nemyslím si že tady byl kdokoli poškozen aby se tu zvedla taková vlna nevole.

11.7.2020 12:01:32

Abe

VitekS
Prosím tě a co teď má přesně Michal udělat, aby to zdejší komunitu uspokojilo? Seppuku? Za ty 3 roky, co s Michalem spolupracuji si nikdy nic nevycucal z prstu. Jakmile nějaké informace má, herní komunita je první, která se je dozví. Jestli Michal zde něco psal ohledně DLC, tak věřím tomu, že v té době to tak vypadalo / bylo přislíbeno. V životě to bohužel ne vždy vychází dle představ. Nicméně i tak to nevzdáváme a chceme DLC v CZ jazyce přinést


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.7.2020 12:05:17

Abe

Slušný a rozmný člověk v tuto chvíli řekne: díky za snahu, budeme rádi když to vyjde.

11.7.2020 12:08:14

Abe a gahli
Tak nikdy nejde uspokojit všechny co se týče odpovědi. Pro mě osobně stačila odpověď Abeho a uvidíme co přinese čas.

11.7.2020 12:09:33

Abe
Abe a konstruktivní diskuze https://youtu.be/3HGeEGL_atA

11.7.2020 12:12:59

Vybíráme z Bazaru

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas