nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pán Prstenů: Putování po Středozemi

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hunt for the Ember Crown Campaign

Dočkáme se někdy české verze?

1.7.2020 16:29:42

Preklad

Tak to je super zprava, diky BF.

6.8.2020 07:48:06

Uvidime

Tu je to video cca 3 min 20sec
https://youtu.be/RjCGZP0Kzq8

2.8.2020 14:02:56

Díky

takže že by byla šance na překlad i toho dalšího DLC?

2.8.2020 10:31:41

zluda

Youtube bf.

2.8.2020 10:14:32

Martz

Ahoj, nerozumim - on preklad bude? Kde probehla takova informace. Diky

2.8.2020 10:08:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky

Díky BF a neznámé duši, která na překladu DLC-ečka dělá.

1.8.2020 20:45:51

Obecne

Toto vlakno je fakt "kvalitni" diskuze:

ABE: "Po pravdě, tu diskusi jsem nečetl a ani nemám potřebu"

Prosim vsechny, kdo tady chcou diskutovat o DLC "Hunt...", necht si nejprve prectou o co tady vlastne jde, staci od UNOR 2020 - neni toho mnoho

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-putovani-po-stredozemi-8829/diskuse/aplikace-chyby-21380/
-------------
BF -> Fakt nechci, aby si lide z BF mysleli, ze na zaklade jednoho nedorozumeni ohledne prekladu DLC (Hunt...), si myslim, ze je BF spatna firma. To rozhodne NE.

Dekuji BF namatkou za hry v CZ, ktere mam doma - vsechno v CZ vcetne rozsireni jako Pan Prstenu LCG, Hra o truny LCG, Marvel Chapions LCG, Eldritch Horror...atd.
Zaroven mam pocit, ze u techto her, byla komunikace o rozsirenich naprosto v poradku
------

A prosim, uvedomte si jeste jednu vec, tady si stezuji lide, kteri si ten produkt chteli koupit (nebo uz koupili jako napr. Droll) a proste nam vadi, ze neco bylo slibeno, ale nebylo dodrzeno. Znovu apeluji, prectete si tu diskuzi od unor 2020:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-putovani-po-stredozemi-8829/diskuse/aplikace-chyby-21380/
---------
Pokud BF opet opravdu rozehrava moznost prelozit DLC, tak si myslim, ze mela tato diskuze preci jen smysl.
Tim uz jsem se asi vycerpal, Stiny stejne koupim neb slib synovi (proto CZ verze) se proste splnit musi a figurky cekaji na barveni :)

11.7.2020 20:13:52

Troll nebo vyjebani?

Úplně první vyjádření ohledně Huntu:

Michal-BF

Kampaň

Stále čekáme na rozhodnutí FFG, jestli překlad zaplatí, když to generuje peníze jen do jejich kapsy. Nám se to podaří až s případným dotiskem základu. Takže zatím na tom nepracujeme. Původně měl být koncept vydávání expanzí trochu jiný.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

9.6.2019 20:37:04

Vyjádření jasné věcné pochopitelné... A tak jsme to koupili a všude doporučovali, aby se to prodávalo... Pak se rozsypala čeština i u základní kampaně. Po roce slibů, nadějí a ujišťování, že se na tom pracuje a při dotisku zaplatí, se rok s rokem sešel. Základ se dotisknul a výsledek? Oznámení, že FFG expanze v čj nezaplatí a vypla je. Po oprávněné vlně zhnusení vyjádření, že se hledá cesta...

Takže jsem já troll nebo mě někdo podvedl a ještě že mě dělá idiota?

11.7.2020 15:40:32

Droll

No jak jsem psal, je to hlavně o komunikaci. Jedině tak si můžou pomalu začít budovat lepší reputaci.

11.7.2020 15:28:43

nevadí

Mě se líbí že tuto hru i rozšíření BF přinesl v češtině.
Mít přeložené i DLC by bylo hezké, ale beru to jako něco navíc.

Věřím že vyjde i další příběhové DLC, třeba se přeloží najednou obě dvě až vyjde:) To by byla pecka.

Klidně bych takový překlad i rád finančně podpořil pokud to bude možné.

Každopádně i tak děkuji BF že tuto hru vydali.

Hezký den.

11.7.2020 14:06:19

kubeckam

Mě osobně by stačila jedna věc, aby mi někdo z BF po roce od koupení DLC prostě řekl na rovinu a) DLC nebude, požádejte o vrácení a refundaci, která bude bez problémů vyřízena b) DLC bude tehdy a tehdy, prosím vydržte. Nic mezi tím mě opravdu už nezajímá, obzvláště kdo za to osobně může nebo nemůže, či jak se snaží nebo nesnaží.
Naprosto spokojený bych byl v případě, že by DLC BF přeložil třeba jako "poděkování" zákazníkům za to, že měli doma skoro rok nefunkční základ sic! prolezlý anglickými texty, které já osobně např. komunikoval se zástupcem jiného vydavatele Asmodee (který měl k dispozici překladové excely), když se mnou BF nekomunikoval, aby pak vítězoslavně po nějakém měsíci zjistili, že to tak opravdu je a začali to s FFG řešit.
Místo toho se dozvím, že Asmodee raději zadá programátorům úkol, aby kvůli jediné české lokalizaci upravili aplikaci tak, aby se nepřeložený obsah dal vypnout, místo aby zaplatili překlad excelu. A dozvím se to hned? Ne, až když se spustí vlna hatu s tím, že jsme tady všichni nechápající, nepřející blbci, co tu meleme samá hovna.
Takže jo, většina lidí snad pochopí, že chyba je na straně zákazníků, kteří si koupili něco, co nefunguje (bez ohledu na důvod), ale já to s dovolením nebudu do té doby, dokud se mi nedostane odpovědi a) nebo b)

11.7.2020 13:14:23

...

Myslím, že by už se mohli všichni uklidnit. Je to tak jak to je a nic se s tím neudělá.

Každopádně věřím, že kdyby to bylo možné, tak DLC přeloží. Bohužel se s BF nechvalná pověst a hejtí se už jen tak z principu, což mi osobně trošku vadí, protože si to lidi v BF až tak nezaslouží. Co by to mohlo napravit, tak je častá komunikace s komunitou, vyjádření kde čemu apod.

Věřím, že kdyby se dříve napsalo, že DLC nebude z důvodu jakéhokoli, ale že se ho budou snažit třeba přinést později, tak to plno lidí pochopí, obzvláště v dnešní době, kde kdejaká komplikace doslova lítá ve vzduchu.

11.7.2020 12:38:17

Abe

"vrtat se v hovně" to je ta tvoje konstruktivní diskuze na téma DLC nebo trolování?

11.7.2020 12:24:00

DLC

Jen tak pro zajímavost: The Hunt for the Ember Crown se začalo prodávat v červenci 2019. Není to moc brzy se tím začít zabývat?

11.7.2020 12:19:56

Droll

Aha, pardón, tady asi o žádné DLC v CZ ani nejde, ale jen si zatrolit :) takže si to tady užijte a přeji všem krásný víkend, zváště pak těm, kteří si pořídili Stínové cesty, aby si je náležitě užili

Vít Procházka | Sales representative

11.7.2020 12:19:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Abe a konstruktivní diskuze https://youtu.be/3HGeEGL_atA

11.7.2020 12:12:59

Abe a gahli

Tak nikdy nejde uspokojit všechny co se týče odpovědi. Pro mě osobně stačila odpověď Abeho a uvidíme co přinese čas.

11.7.2020 12:09:33

Abe

Slušný a rozmný člověk v tuto chvíli řekne: díky za snahu, budeme rádi když to vyjde.

11.7.2020 12:08:14

VitekS

Prosím tě a co teď má přesně Michal udělat, aby to zdejší komunitu uspokojilo? Seppuku? Za ty 3 roky, co s Michalem spolupracuji si nikdy nic nevycucal z prstu. Jakmile nějaké informace má, herní komunita je první, která se je dozví. Jestli Michal zde něco psal ohledně DLC, tak věřím tomu, že v té době to tak vypadalo / bylo přislíbeno. V životě to bohužel ne vždy vychází dle představ. Nicméně i tak to nevzdáváme a chceme DLC v CZ jazyce přinést

11.7.2020 12:05:17

VitekS

Tomu přece sám nevříš, že by se tu vzalo s klidem. Informace o nevydání DLC, za mě, přišla ještě férově před tím, než si hráči běželi krabicové rozšíření nakoupit, takže řekněme ještě fér. Nepopírám, že pokud na BF informaci měli k dospozici dříve, mohla být vydána zpráva dříve, ale do marketingu jim nikdo bez znaslosti prostředí moc kecat nemůže. Nemyslím si že tady byl kdokoli poškozen aby se tu zvedla taková vlna nevole.

11.7.2020 12:01:32

Abe

Ale tohle kdyby řekl Michal hned tak je klid a nikdo nic tady neřeší.

11.7.2020 11:52:41

usmotusmot

Diskutující je u mne ten, kdo se dokáže na problematiku podívat z vícero stran.
Brblal je ten, kdo si jen tlačí svou pravdu a odmítá reflektovat argumenty protistran.
To, že ses sám pasoval do role brblala už samo o sobě o něčem svědčí, ja nikoho nejmenoval.

Čísla tak úplně vytahaná z klobou nejsou, opírám se tu o tuny "fňuk diskusí" kdy nejen MichalBF vysvětluje, že na 1000 prodaných základů je prodáno 300ks (z 1000ks) prvního rozšíření a druhé by tudíž hnilo na skladě roky.

K MoM bylo za podpory komunity vydáno mám pocit 3 DLC a upřímě bych moc rád věděl kolik lidí si je pořídilo. (je to stejný model) Ani ty si nemůžeš přece myslet, že je normální dělat něco zadarmo v konkréním případě se překlad musí navíc někomu ještě zaplatit - takže do mínusu. Tohle má logiku pouze v případě že by si chtělo FFG podporovat svůj produkt na malých trzích, ale to jak všichni víme je mimo realitu a zlobit se za to na Michala/BF mi přijde krapet mimo. Pochubuju, že ve dlouhých chvílích sedí v kanclu a rozhoduje se jakým nevydáním nějakého rozšíření je dobré zvednout hráčům tlak.

11.7.2020 11:52:19

Altaon

Po pravdě, tu diskusi jsem nečetl a ani nemám potřebu, je to jako vrtat se v hovně a akorát se pak budeme jen tahat za slovíčko. Na ZH chodím už jen sporadicky, tuhle diskusi nešlo minout :)

11.7.2020 11:51:38

Abe

Možná kdyby BF od počátku místo mlžení o přeložení appky narovinu řeklo, že nejsou finance nutné pro přeložení DLC kampaně, tak by tady žádný hate nebyl.

11.7.2020 11:42:20

usmotusmot

Ano, BF hledá cesty jak DLC skutečně přinést v CZ jazyce. Momentálně zkoušíme alterantivu jak to zrealizovat a přitom srazit cenu na 1/5. Michal nemá potřebu už sem cokoliv psát, protože místo konstruktivní diskuse je to tady jen samý hate. Děkuji uživatelům Kodak a Gahli za odvahu vyjádřit podporu BF a jejich realistický pohled na věc

11.7.2020 11:37:20 | Upraveno autorem (porovnej)