Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání)

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: karetní hra  (revidované vydání) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oprava chyb v lokalizaci

Nová revidovaná verze naneštěstí zjevně neprošla dostatečným QA procesem, takže do konečné verze proniklo množství chyb z ranku překlepů, duplikovaných slov, špatného skloňování, vynechaného textu či přímo chybného překladu.

Naše hráčská skupina sestává z lidí, kteří anglický jazyk používají denně jak v práci tak osobním životě, takže jakkoli máme radost z hraní v rodném jazyce, pokud by to mělo být dlouhodobě za cenu situací typu “Tohle monstrum má přidaný útok jen do konce tahu, vypadlo jim to v překladu.”, “Ne, to není hrdina pod útokem, to je špatně přeložené attached.", “Hm, tady se nezohlednila errata.”,…  tak raději přeloženou hru vrátím a koupím vše v originále. 

Rád bych se dozvěděl, jaké stanovisko by k tomu měl Blackfire dle hráčů zaujmout a jaké reálně zaujme. @Michal-BF 

4.2.2022 09:48:25

Takto to dopadne, ked preklady/korektury offshorujes do Indie.

Ale vazne som zvedavy na reakciu. Uz 2 dni drzim odvorene objednavky na CZ aj ENG verziu a chyba uz len malo aby som sa priklonil k originalu. Tych kritik sa totizto ukazuje coraz viac…

4.2.2022 10:21:04

Nechce někdo udělat soupis chyb na kartách?

4.2.2022 10:51:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Našel jsem pár rozdílů, ale u všeho nevím, jestli je to stará nebo nová chyba.

https://photos.app.goo.gl/4m8DJdjmNYMJ7JCW7

4.2.2022 17:55:51

Já už od Blackfire žádnou hru brát nebudu. Pokud chceme aby se změnil jejich přístup k překladům, tak to holt musí pocítit v peněžence. Bohužel.

4.2.2022 18:25:01

Droll

Jako jsou tam překlepy, neměly by být, ale radost ze hry mě to asi nezkazí. Hoši z BF by se měli zamyslet, omluvit a do dalších rozšíření ten překlad, jeho poslední kontrolu zlepšit.

4.2.2022 18:41:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevydrzel jsem a koupil cze verzi a zase se spalil. Takže počkám na eng a tahle pujde z domu. Od blackfiru uz nikdy nic. Nekonecny příběh. To neni snad hra kde by nemeli problem s překladem. 

4.2.2022 18:51:49

@MarshalX Jako to nejsou jen překlepy, ale věci přímo související s pravidly.

Terčík u Broka - znak jedinečnosti karty - ve hře smí být pouze jedna.

Stará lesní cesta, Začarovaný potok - chybějící vlastnost - na tyto vlastnosti odkazují během hry jiné herní části.

 

4.2.2022 20:00:44

Jako Starou lesní cestu a Začarovaný potok nahradím ze staré edice hry, ale ten terčík u Broka hodně naštve a třeba Správce Gondoru vyloženě úplně zbytečná chyba. Totéž ta zvláštní věta u Udatnosti. Úplně zbytečné chyby, které šly vychytat, kdyby někdo hodinu, dvě strávil projitím toho překladu a kontrole chyb. :(
Nicméně děkuju moc, už jsem chtěl kupovat nový core set, ale kašlu na to. Blackfire “překonalo” samo sebe.

4.2.2022 20:29:12

@zacinajici Lokace jsem odstranil, vlastnost chyběla u původních karet a v revidované edici jsou doplněny správně!

4.2.2022 21:05:06

Takže zatím eviduji pouze dvě faktické chyby u revidovaných karet a to u Zbroje z citadely a Brok železná pěst a dvě u nových scénářových karet Mendorova pomoc (Pomoc Mendorovi) a Udatnost. Ostatní jsou pouze nesmyslné překlepy, obzvlášť na pavoucích se někdo s chutí vyřádil…

4.2.2022 21:09:29

Ted jsem koukal na ty karty co naskenoval a dal k porovnani Droll a … to je strasny. BF se vratil v plne sile. 

5.2.2022 07:59:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Tiez cakam na daky zoznam co je zle a co nie mam v tom už guláš :-/

a uz rozumiem ked nam BF vravel ze nemame predavat staré základy :D 

8.2.2022 11:26:09

Vy jste to nepochopily to je strategie jak prodat staré základy.

8.2.2022 12:12:43

Mam objednavku s par rozsireniami co su este dostupne a normalne som na vazkach ci to zrusit alebo nie ked tak brazdim po forach a citam o tomto preklade. ved to nieje normalne ani to takto zmrvit :)) a to sa bavime ze po tych rokoch by to malo byt opravene a nie naopak ze este pridat  :D

PS: aj sa niekto kompetentny vyjadri alebo hlava do piesku a tvarime sa ze vsetko v poriadku ? 

8.2.2022 12:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Já bych volil stejnou strategii, kdy zatím neoznámením dalších rozšiřek vyvolám velký zájem o ta stávající, aby se vyprodaly ze skladu BF a také prodejců. No a jak bude většina prodaných, budou oznámeny nové (Sága) rozšíření a i staré české. Staré pak vyjdou v novém balení + kartičky navíc. Nový ale i stávající hráči toto opět koupí. Myslím, že dobrá strategie :-)

PS: opravdu si myslíte, že Glum už nikdy nevyjde? :-)

8.2.2022 12:23:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Aj aj som bol na vazkach, vid moj prvy prispevok. To ze rozsirenia tak skoro (ak vobec) v dotlaci nebudu a to ze preklad je aky je…,  uz nie som na vazkach a idem do ENG :)

 

8.2.2022 12:25:27

Axisko

Jsou tam chyby, ANO, ale není se čeho bát. Hra je to dobrá.

8.2.2022 12:26:24

Ak si kupis vadnu elektroniku, tak ju predsa ides hned reklamovat, ze ano? V com je hra ina? Ved ocakavas, ze je v dokonalom stave (nie len fyzickom). Ale chapem ze v tomto pripade sa na kvalitu mozu vsetci vykaslat. Cielova skupina su masy, preda sa to, lebo znacka (LOTR) . 

8.2.2022 12:36:45

Nejde o to jestli je hra dobrá, ale o překlad. Ten dost kazí zážitek. Mít to cenu jako něco co koupíš na tržnici tak člověk neřekne ani popel, ale tady dáš 1800,- tak čekáš že překlad bude za něco stát.

8.2.2022 12:42:55

Hru jsem si koupil a mám takové rozpolcené pocity.

Kvalita výstupní kontroly u BlackFire je tristní. Nebo tam spíše žádná není. Překlad se u některých karet fakt nepovedl, jsou tam úplně zbytečné chyby a zavlečené nepřesnosti s dopadem na hru (to se týká naštěstí snad jen 3 karet) a překlepy v pravidlech.

Na druhou stranu, máme za sebou pár her ve dvou, prošli jsme několikrát první scénář a kus druhého. A hraje se to dobře. Jelikož hrajeme poprvé, tak jsme si stejně pár karet dohledávali online (http://www.cardgamedb.com/) jestli je vyhodnocujeme správně. Takže v tom nevidím takovou trágu a koupě cz verze nelituju.

Nejvíce mně teď žere, že nevím jestli shánět zbytky českých cyklů nebo zda se chystají hodit na trh reedici.

8.2.2022 17:12:17

stare cykly by znovu vydavat nemeli , maji v planu vydavat nove uplne 

skoda tech chyb stacilo vzit stare karty a dolatit co bylo predtim spatne a ne to prekladat znova a udelat nove chyby je to skoda 

bohuzel to tak je u poslednich her od BF caste a spis hranim travim cas tim jestli je ta karta opravdu dobre prelozena protoze kolikrat si to prectu vidim nesmysl a na bgg musim hledat jeslti to tak skutecne ma byt a v 80% pripadu je to spatne, vim ze to nekoho trapit nemusi ale nekdy to meni vyznam cele karty a uz se to hraje jinak nez to bylo zamysleno a kdyz je tech karet vice mate najednou pomalu jinou hru uplne

8.2.2022 17:35:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Dík za varování. Koupím verzi v angličtině.

17.12.2022 11:55:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, není někde přehled opravných karet? Vytisknu bych si je na papír a přiložil ke hře, abych viděl, když se nějaká taková objeví. Díky. 

17.12.2022 13:16:54

Kdyz vidim tu zpetnou vazbu na preklad, tak mam docela dilema, jestli to koupit, nebo sehnat prvni vydani, druhe v anglictine, anebo se na to uplne vyprdnout…

11.1.2023 11:06:50

Mam otazku , daji se nekde sehnat  opravena pravidla. Karty si opravim sam.

Diky

6.9.2023 20:06:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ghost tower
Ghost tower
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas