Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání)

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: karetní hra  (revidované vydání) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost hry v sólu

Zdravím, 

se hrou teprve začínám, ale moc si to, navzdory prohrám, užívám. Chtěl jsem se zeptat jak ostřílení hráči vidí složitost této hry. Abych to vyjasnil, již jsem zachytil hlasy, že hra je těžká. Také že hrát sólo s jedním balíčkem je těžké. Přesto bých rád znal nějaký konkrétnější názor, zejména s ohledem na revidované vydání.

Nejdřív jsem si zkusil Stezku Temným hvozdem s každým s jednobarevných balíčků. Až na jeden (co ma málo vůle) se mi to porařilo nakonec zahrát, se dvěma spíše snadno, s tím třetím to chtělo pár iterací, než jsem zjistil jak s tím balíčkem hrát. Tohle jsem si užíval.

Ale u Po proudu Anduiny jsem narazil. Nedařilo se mi přežít (kvůli trolovi) ani pár kol a pokud ano, tak to bylo spíše štěstí na počáteční karty. Zkusil jsem i první z popsaných dvoubarevných balíčků (dle videa na netu velmi povedený), ale nebylo to o nic lepší (efekty asi užitečné, ale zase se nedostávaly zdroje). Nakonec jsem slavil úspěch až s jednodušenou hrou (vyhodit karty se zlatým rámečkem a pro začátek dvojnásobek zdrojů), to udělalo hru výrazně snazší, ale i zábavnější.

Video na netu třetí z “misí” v sólu kvůli obtížnosti nedoporučuje vůbec, maximálně v režimu kampaně.

A zpět k mému dotazu. Fakt, že se mi s žádným z balíčků nedařilo druhou misi uhrát na standardní obtížnost, znamená že hraju tak blbě a nebo je to objektivně pro sólo tak těžké? Jaký je reálně vliv náhody (zejména u karet získaných v prvních pár kolech)? Zvýšil by výrazně úspěčnost nějaký custom deck a nebo by to v sólu bylo stále tak těžké.

A na závěr. Má to smysl snažit se hrát sólo s jedním balíčkem a nebo mám hrát za dva hráče (což mám ověřeno, že hru může zásadně usnadnit).

Předem díky.

16.10.2023 21:09:23

Jedno řešení bych měl. Kup si rozšíření ságy Dvě věže od BF a postav si balíček s Enty. Není větších skřetobijců v historii hry!

 

17.10.2023 07:43:29

Pár mých zkušeností, pokud začínáš

  • Easy mode je dobrý start. Klidně si ho můžeš po čase ztížit tím, že odstraněné karty se zlatým rámečkem začneš POSTUPNĚ (nikoli najednou) vracet do hry
  • Hraní “za dva” mi přijde zábavnější, protože využiješ i karty, které cíli na spolupráci mezi hráči
  • Ale někdo hraje vyloženě sólo a taky to jde. Jen si myslím, že lepší je mít dvoubarevný balíček.
  • Anduina je docela záludná hlavně ze začátku, ale časem přijdeš na několik fint, jak to lze uhrát. Ale neklapne to pokaždé.
  • Připomínám, že na začátku můžeš jednou všechny karty z ruky zahodit a líznout si nové. To ti může zachránit život.
  • Třetí scénář základu je fakt těžký. S narůstajícím počtem karet (tj. rozšíření) se ti zvýší šance, jak se s ním vypořádat
  • Neklesej na mysli. Každý jsme ze začátku dostával na frak. Ale tahle hra si zaslouží druhou (a třetí a čtvrtou a …) šanci ;)

 

17.10.2023 08:40:49

2.scenár základu má v sólo hre vysokú obtiažnosť ak hráš len s kartami základnej krabice. Dá sa to vyhrať, ale pomer výhier k prehrám bude nízky. Kartami modrej sféry môžeš oddialiť stretnutie s trolom znižovaním ohrozenia. Zelená sféra ti umožní kontrolovať balík stretnutia, aby ti neprišla nevhodná karta do oblasti odhalenia. Tiež tu nájdeš pascu, do ktorej trola chytíš.

Moc výhier nečakaj, ale určite sa to dá.

17.10.2023 09:16:38

A to jsi ještě nenarazil na olifanty… ;-) To je teprv nářez - i se čtyřma hrdinama jsme nakonec tento scénář přeskočili… (mluvím o anglické verzi - mám pocit že česky to asi tak daleko (co se týká  překladu rozšíření) nikdy nedojde…

Pokud se vám zdá situace zcela bezvýchodná, vzpomeňte si na humry v akváriu na palubě Titaniku...

22.1.2024 22:39:06

Pokud si chceš zahrát a využít všech možností designu hry, tak bych volil dva balíky. Jeden je spíš trápení. Potřebuješ obrovský cardpool a ze hry využiješ jen zlomek.

23.1.2024 10:20:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě vždy se dvěma balíčky,je to o něco náročnější na ovládání,ale máš mnohem víc možností a využiješ efekty které s tím vyloženě počítají. A sníží se obtížnost scénářů.

23.1.2024 10:27:58

I když teda musím přiznat, že jsem cca 80% hry minus cykly Angmar, Mordor a Ered Mithrin ale plus skoro celou ságu uhrál jednoručně a dokonce v podstatě s jediným balíkem (a není to vilja deck!) ale je to strašně brute force. Tupý mlácení karet, kde hraješ furt to samý. Ta hra je hlavně o variabilitě na straně hráčů a hraní si s decky a jejich synergií.

23.1.2024 10:39:20

Vybíráme z Bazaru

Valka v risi divu cz nehrana ,insert,  obaly , kap
Valka v risi divu cz nehrana ,insert, obaly , kap
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas