Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

Turnaj ÚNOR 2013 - návrhy

Jelikož se nám chýlí lednový turnaj ke konci - zbývají pouze dva dny!!!!!!!! - konec 27.1.13 v 24.00 - a bylo by záhodno k 1. únoru vyhlásit turnaj nový, tak zakládám toto vlákno, kam dávejte své návrhy a ke konci ledna bychom pak vyhlásili nové propozice.

Já jsem vzhledem k dosavadnímu počtu hráčů - což je 8 - a ke snaze natáhnou do turnaje další nováčky - pro 2. quest z Core setu Journey along the Anduin hraný s neomezeným deckem /postavený ze všech vydaných rozšíření s možností proxů /abychom vyhověli i hráčům hrajícím na PC//.
Toť můj návrh a vítám další příspěvky a návrhy.
25.1.2013 10:48:41 | Upraveno autorem (porovnej)

hlasovani
Pokud můžu, měním svůj hlas na C, jsem pro aby si mohlo zahrát dobře co nejvíce lidí. Jinak pro přehled mám celý Shadows of Mirkwood Cycle + začátek z Dwarrowdelf Cycle. (3xCore Set+Khazad).
Mimochodem už se těším na další questík...je dobře, že se turnaj zavedl.:)

30.1.2013 14:44:09

Shaddy
Chtěl bych vidět toho borce, který udělá lepší výsledek jen s core setem. TEď jsem zkoušel něco postavit a prostě se to moc nedá. Je tam hrozně "hlušiny". Ale turnaj je pěkný já osobn si složím funny balík kolem bilba a Beravor a natrhnu Trollovi břuch.
PS: Bodování téhle hry se mi moc nelíbí. Neoceňuje ta správná epická vítězství. Je to všechno o rychlosti.
PS1: Co se hlasování týká, jsem jednoznačně pro free stavbu balíků.

30.1.2013 16:13:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
pokud stavis ze 3 sfer, tak to jeste jakz takz s 1 core setem jde, mysleno, ze do baliku nedavas nejake uplne zbytecne karty
vcera jsem zkousel postavit 50 karetni balik ze 2 sfer z 1 core setu na Anduin a po chvilce hrani jsem to vzdal, protoze me prestalo bavit lizat si presne tu hlusinu, jak rikas, kterou jsem tam dal jenom proto, aby to bylo 50 karet

a uz se taky tesim na mavnuti startovniho praporku dalsiho kola turnaje, jsem zvedavy, co se zase naucim :)

30.1.2013 20:46:31

varianta Core set
A co umožnit Core set bez omezení? Vím, že tahle debata tady už byla (proxy karty a tak, nerad bych to rozpoutal znovu, ale ozvat se musím :) ), navíc je turnaj těsně před spuštěním, ale za pokus nic nedám...

30.1.2013 23:04:41

Core set
ja bych se tomu 1x core set nebranil, na nauceni se je to velmi dobre, treba v tom, ze vidis, ktere karty ti casto zustavaji na ruce atp.

mam ted treba postaveny balik z 1 core setu, se kterym vyhravam tak 2 ze 3 her a ty prohry jsou vetsinou dane smolnym zacatkem (setup + 1. encounter)

30.1.2013 23:28:08

had

Výsledek
Myslím si, že jednoznačně vyhrála varianta c., a proto jsem založil pro přehlednost 2 nová vlákna. V jejich popisu zaměřte pozornost na to, že se hraje dle aktuálních FAQ a ukončení turnaje je 26.2. 2013.
Pokud má někdo ještě nějaký podnět, dejte vědět dnes.

31.1.2013 10:32:45

had

to Shaddy a libor
Shaddy - pokud s jedním CS uděláš ze tří her dvě, tak před tebou smekám.
libor - už to necháme, času na to bylo až až, zájem byl hrát s jedním, tak ať se příznivci této varianty ukáží.

31.1.2013 10:38:23 | Upraveno autorem (porovnej)

had
tak to je super, ze uz mame spusteno, rozdeleni na 2 vlakna je taky dobry napad

diky za organizaci

31.1.2013 11:04:19

had

Shaddy
No tak doufam, ze tam hned zitra neco hodis, abychom se meli od ceho odrazit :).

31.1.2013 11:09:34

Super
Díky za rychlost pánové. Dobrá práce. Večer se do toho pustím a snad už zítra nějakej výsledek přihodím.;)

31.1.2013 11:49:51

vysledky
muzu uz dnes, jestli to stihnu a pokud nevadi, ze turnaj zacina vlastne az zitra :)

31.1.2013 12:43:53

Shaddy
Taky hraju s jedním core setem, a taky vyhrávám většinou 2 ze 3 (někdy 1 ze 3). Pořád čekám na tu sérii 3 výher:) Jednotlivé výhry většinou se skóre 130-145. Akorát jednou to ulítlo na 103:)

31.1.2013 21:30:18

Dvoiz
to je lepsi, nez moje vysledky, ja vetsinou hraju tak 150-160, nejlepsi zatim 126

31.1.2013 21:40:41

had

nastrel
Ja jsem zatim s free balikem celkem na 123. Doufam, ze se jeste prudce zlepsim, tak se o tom nebudu rozepisovat.

1.2.2013 10:29:36

setup
Ešte malá otázočka, stalo sa mi to už pár krát: A čo keď karta, ktorú odhalím a pridávam do stagingu v rámci setupu je treachery? Chápem to tak, že sa vykoná a ďalšiu kartu už nepridávam... a keď je to napr. Evil Storm alebo Necromancer's reach, čo ani nemá pred začiatkom hry ani žiadny efekt? Vo vlákne o pravidlách som čítala, že ludia to berú ako že majú "šťastie" - ale príde mi to trochu ako cheat, keď začínam "iba" s trolom - ja vždy tasnem niečo nové a encounter zamiešam :)
Tak som zvedavá, ako ako to hráte vy...

1.2.2013 14:08:30

Vidriel
Dle oficiálních FAQ se Treachery normálně vyhodnocují (všechny When revealed, Surge a Doomed se taky vyhodnocují). Takže klidně můžeš mít štěstí, že se nic nestane. Ale taky může přijít Treachery, která Ti rovnou zvedne Threat o 3 (Pronásledování stínem C117) a zlobr může zpravidla zaútočit:)

1.2.2013 15:10:19

Dvoiz
ďakujem za odpoveď, tak to poteší
áno Pursued by shadow je jedna z kariet, ktoré dokážu riadne skrížiť plány v tomto scénari - neznášam ju, vždy rozpráši moje nádeje že to konečne vyzerá dobre :)

1.2.2013 16:10:48

motivace
Na FFG fóru je rekord Anduin questu (free) 74,66. Máme co dělat :)

Jinak já zatím zkouším hrát s 1 core setem a musím tedy uznat, že je to fakt těžké. Zatím jsem někde na 180 se 2 výhrami a 1 prohrou. Mám však pocit, že zvláště u tohoto questu o (ne)úspěchu rozhoduje tak ze 75% procent, jaké přijdou encounters. Může to být docela lehké, ale může to být naprosto nehratelné - jako když mi poslední hru z prvních 6 střetnutí přišlo 6 nepřátel, z nichž 5 šlo okamžitě do mě.
Nechť tedy vyhraje nejtrpělivější hráč! Statisticky tam ty tři šťastné hry v řadě totiž prostě padnout musí. :)

2.2.2013 14:47:05

Anduina
Me to dneska s jednim coresetem vyslo na 91. Sel dobre encounter. Ale bylo to nasledovane dvema prohrami. I tak je to paradoxne zatim moje nejlepsi trojhra. Lepsi nez, kdyz jsem vyhral 2 ze 3. Ten quest je opravdu dost o tom, jak se to sejde. Nekdy to chodi fakt zle, treba prohraju 6 her v rade. Jindy zas 2 ze 3 vyhraju.

2.2.2013 16:21:39

Popisy turnajových her
V regulích únorového turnaje je uvedeno, že "je potřeba" (...) "uvést" (...) "krátký popis jednotlivých her".

Podle mě bychom se měli snažit omezit hledání všemožných nedostatků a pochybení v těchto "krátkých popisech" (pokud se samozřejmě nejedná o zcela evidentní porušení pravidel), resp. hledat si je každý může jak chce, ale není žádoucí je uvádět přímo do fóra příslušného turnaje. Tato kritika se vztahuje i na mě, jelikož sám jsem v lednu něco takového napsal.

Možná vám to tak nepřipadá, ale mně se zdá, že to na potenciální účastníky turnaje může působit dost odrazujícím způsobem, když v turnajovém vlákně vidí, jak někdo uvede výsledek s (poměrně podrobným!) popisem her a často se vzápětí objeví reakce podezírající nějaké pochybení (byť třeba jen implicitně).

Tahle skutečnost pak může mít dva důsledky: buď budou hráči psát popisky opravdu krátké a stručné, na což mají nárok, a záměrně nebudou uvádět "problematická" místa hry, což by byla škoda, protože je to zajímavé ke čtení; nebo, což je horší varianta, se hráči turnaje pro jistotu vůbec nezúčastní.

Na ffg je kupříkladu "krátký popis hry" zcela dobrovolný: když má někdo chuť, napíše tam pomalu román, když nemá chuť, zapíše jen výsledek nebo shrne hru jednou větou. Proč ne...

10.2.2013 22:38:26

had

popisy
Se zaverem predchoziho prispevku naprosto souhlasim. Me treba hrozne otravuje delat si v prubehu hry poznamky, nakonec ji prohraji a jsou mi k nicemu. Proto budu popisovat jen velmi strucne, pouze vypichnu nejake zajimave situace, ktere by mohly komunitu zajimat - pokud budou.
Co se tyka upozorneni na mozne pochybeni ci nepozornost, tak na tom nevidim nic spatneho, ostatne jsme si to dali i jako zavazek, kdyz jsme se rozhodli turnaje poradat - ok, delejme to v jinem vlakne. Jak jinak, kdyz na to neprijdeme sami, odhalime nejaky nedostatek? Jsou tu novacci /snad/, ktery se prokousavaji pravidly, a i zkusenejsi hrac s novym deckem muze udelat chybu /ja mel treba minuly tyden v jedne hre dva unikatni Eomundy na stole/.

11.2.2013 09:23:31

Vybíráme z Bazaru

LOTR TCG z roku 2002 od 1kc
LOTR TCG z roku 2002 od 1kc
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas