Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

Turnaj ÚNOR 2013 - návrhy

Jelikož se nám chýlí lednový turnaj ke konci - zbývají pouze dva dny!!!!!!!! - konec 27.1.13 v 24.00 - a bylo by záhodno k 1. únoru vyhlásit turnaj nový, tak zakládám toto vlákno, kam dávejte své návrhy a ke konci ledna bychom pak vyhlásili nové propozice.

Já jsem vzhledem k dosavadnímu počtu hráčů - což je 8 - a ke snaze natáhnou do turnaje další nováčky - pro 2. quest z Core setu Journey along the Anduin hraný s neomezeným deckem /postavený ze všech vydaných rozšíření s možností proxů /abychom vyhověli i hráčům hrajícím na PC//.
Toť můj návrh a vítám další příspěvky a návrhy.
25.1.2013 10:48:41 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas
Jo, souhlasím s Hadem.

25.1.2013 11:18:45

návrh od prizerajúceho sa :)
Ešte by ste možno mohli zvážiť použitie kariet len z tematického cyklu tzn. core set a 6 packov z 1. cyklu Shadows of Mirkwood. Viem, že nehrám, ale to ma tak napadlo, aby nováčikovia zas nemuseli vyberať z toľkých kariet :).

25.1.2013 11:42:20

co takhle 2 tabulky?
Naprosto souhlasim s 2. questem z Core setu.

Co takhle dat 2 tabulky:
1) balik postaveny pouze z Core setu (pro novacky, kteri treba hraji jen ceskou verzi)
2) bez omezeni, jak pises

A zucastnit se je mozne v obou kategoriich.

Vzhledem k tomu, ze jsem na prvni kolo vyzkousel asi 4 ruzne baliky a odehral temer 20 her, tak bych sam sel urcite do obou kategorii.

25.1.2013 12:28:33 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já bych se právě kvůli nováčkům přiklonil spíše k té 1. variantě, co psal Shaddy, případně to rozdělit tak, jak navrhoval..
Myslím si, že by bylo fajn hrát vždy daný quest s kartama, které byly v té době dostupné, takže questy z core setu pouze s kartama z core setu, Hunt for Gollum by přidal pár nových karet atd... A mohli bychom takto postupně projít všechny questy.

25.1.2013 13:18:00

můj názor
Vzhledem k tomu, že jsem sotva stihnul postavit balík z malého cardpoolu a odehrát 3 hry naprosto jednoduchého Questu musím říct, že bych se přiklonil k variantě s 1. cyklem, vždy jsem hrával pro zábavu Questy s těmi kartami které nepředběhli jejich dobu vydání (1. cykl. karty pro 1. cykl. Q / 2, 1 cykl. karty pro 2. cykl. Q) Líp to k sobě tématicky pasuje a stavění balíků není tak složité navíc myslím že ne jen já musím schovávat balíky se kterými hrají mí přátelé a tak není moc dobrý když furt musím všechno míchat se vším...

25.1.2013 16:50:59

volnost
Pokud se přikloníte k hraní bez omezení, je možné, že se taky někdy (podle času) přidám :-).
Ale abych z těch všech karet, které dosud vydali vybíral jen některé a hlídal z jakých rozšíření která karta je, tak to opravdu nebudu.

25.1.2013 18:14:03

vybirani karet
Přesně jako Deth...vybírat se mi karty teda moc nechce. Jsem pro free variantu.

27.1.2013 10:21:26

core set
Jsem pro jeden core set, protože ani víc nemám:) A takových je tu určitě více. Hrát přes PC nebo proxovat se mi nechce, když mám tak pěkné karty. Ale klidně může být i druhá volná kategorie. Ale rozhodně bych to nedával dohromady, protože je to nesrovnatelné. Sice to bude s jedním core setem hodně těžké a bude se nejspíše objevovat i dost proher, ale aspoň to bude rozmanitější:)

27.1.2013 10:41:20

anketa
Jestliže tady každý bude psát jen svůj skromný názor, zajímalo by mě, kdo tedy nakonec rozhodne o tom, co se bude hrát. Padlo tady už několik možností, pojďme si odhlasovat většinou hlasů, která turnajová možnost zvítězí.

a) Journey along the Anduin FREE
b) Journey along the Anduin 1 CORE SET
c) Journey along the Anduin, dvě výsledkové tabulky, jedna FREE, druhá 1 CORE SET
d) Journey along the Anduin CORE SET + SHADOWS OF MIRKWOOD

Prosím ty, kteří možnosti navrhli, aby pro přehlednost hlasovali znovu. Hlasování bych ukončil 31.1.

Hlasuji pro možnost c)

Pozn. Pořád nějak nechápu, proč některým tolik vadí přestavování balíků. Vždyť o tom deckbuildingová hra přece je, ne? Nehledě na to, že stejně před každým questem si člověk musí "vytrpět" stavění encounter decku. A i tak mi setup u LotRa přijde mnohem snesitelnější než u spousty velkých deskovek.

27.1.2013 11:21:43

c
c

27.1.2013 11:53:43

anketa
c

27.1.2013 12:08:59

anketa
d

27.1.2013 18:32:54

had

anketa
a

27.1.2013 19:56:32

anketa
a

27.1.2013 20:19:06

anketa
c

27.1.2013 20:33:57

anketa
jsem pro variantu C

27.1.2013 20:36:21

anketa
určite sa pridám, na tento turnaj bude viac času (a skúseností) :)
som za variantu C - dve kategórie určite zaujmú najviac ľudí (a keď niekomu vyhovuje aspoň jedna, tak mu môže byť ukradnuté skóre v inej tabuľkde kde nesúťaží)

27.1.2013 22:19:31

had

Hrac roku
Davam do placu navrh, ze by se dle vysledku za 12 turnaju mohl vyhlasit pak i hrac roku. Jen je treba popremyslet, jak by se pocitali vysledky pokud by se hrali v mesici treba dve kategorie. Ja jsem treba pro, aby se mu zapocitalo to lepsi poradi z jedne kategorie. A dale jake pocitat poradi hracovi, ktery se ten mesic turnaje nezucastnil?
Hodte sem sva napady.

28.1.2013 09:57:20 | Upraveno autorem (porovnej)

2had hrac roku
Za kazdy turnaj (jak free, tak omezený) se budou počítat body - první dostane 10, druhý 9 atd. Součet bodů pak říká, kdo je nejlepší hráč

28.1.2013 12:49:09

hráč roku
Proč ne, jestli to někoho motivuje, jen dobře. Já bych to udělal velmi jednoduše tak, že by se do hráče roku počítaly prostě všechny turnaje, které se za ten rok uskuteční (včetně dvojí tabulky v rámci jednoho turnaje :) ). Navíc můžeme postupem času během jednoho měsíce spustit dva i více turnajů.
Jestliže se hráč nějakého turnaje nezúčastní, je to jeho problém. :) Myslím, že je to jedině spravedlivé a umožní to některým hráčům třeba dohnat nedobrá umístění počtem účastí v turnajích.
Ohledně bodování souhlasím s raiou. Jsem zastánce malých bodových rozdílů.
Na fóru by taky šla udělat tabulka, kam by se průběžně po každém turnaji zapisovaly celkové body. A kdo jich tam po 31.12. 2013 bude mít nejvíc, je hráč roku. No nekup to!

28.1.2013 18:26:18

hráč roku
Připadá mi to jako fajn nápad. Akorát si myslím, že by bylo nejlepší domluvit se předem na 2 pevně daných kategoriích - předpokládám, že jedna by byla free a jedna by byla nějakým způsobem omezená. Přikláněl bych se k tomu z toho důvodu, že nováčci, kteří tolik karet nemají, nejspíš nebudou žádnou konkurencí pro ostatní hráče. Pokud bychom však hráli 2 kategorie, mohli by si nováčci zahrát omezenou kategorii, kde by měli i oni šanci se umístit a pro lidi, kteří mají rádi své vyladěné balíky a mají doma kompletní sbírku by tu pak byla free kategorie, kde by se mohli vyřádit zase oni.. Samozřejmě by to ale neznamenalo, že se někdo, kdo má např. jenom core set nemůže zúčastnit free kategorie.

28.1.2013 18:37:26 | Upraveno autorem (porovnej)

anketa D
Se zpožděním přihazuji taky svůj názor - osobně by se mi zamlouvala varianta D - Core set + SoM, protože to je přesně "filosofie", kterou sám používám, ale vypadá to, že zrovna ta podporu nemá (zatím 1 hlas).
C taky nevypadá špatně, každý si vybere (já osobně variantu Core set (jen 1 Core set? ), , ale v tomhle případě vidím jedinej drobounkej detail. Mám pocit, že dvě vlákna na měsíc by to tu trochu "zamořila" a mám pocit, že tohle forum už je tam zamotaný, že ho nikdo nerozmotá (ne kvůli turnajům!!!! - narážím na vlákna typu "komba", "Eastern crows", "Adventure packy", kde je všechno nasypaný bez ladu a skladu... Sorry za offtopic :) )
Takže za mě - nejlépe D (pro to hlasuju), C naprosto v pořádku, A a B je podle mě nic moc, protože každá z variant odřízne určitou skupinu hráčů...

29.1.2013 07:25:19

had

Anduina s 1x core setem
Na tuto soutez jsem ohromne zvedav, protoze co si pamatuji, tak tohle jsem hral cele prazdniny 2011 a jestli jsem vyhral snad tak jednou dve hry za sebou. Zatim na zkousku stavim free balik a vcera jsem dostal petkrat kopr.
pozn. hraci s omezenym balikem mohou svym vysledkem teoreticky zasahnout i do free kategorie a to pak budou dostavat body 2x? Jak uz jsem psal jsem pro body z jedne kategorie /lepsi umisteni/ mesicne.

A jeste jedno zamysleni - vubec nemame prehled, kdo co ma a co pak muzem za turnaje vypsat - napr. Brezen - kolik lidi ma Hunt of Gollum? Co udelat neco jako je na Studene valce a ziskat prehled.

29.1.2013 09:05:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Anduina s 1x core setem
my s manželom dostávame pekne na frak aj vo dvojici :) 1 výhra z 5...
ale včera sme využili pár tipov tuto na fóre a v novej zostave sme celkom s prehľadom vyhrali - skóre skoro 200 ale potešilo :) popri tom už poškulujem čo zoberiem do sólo hry na turnaj, ale aj tak budem závisieť na tom, ako pôjdu karty

29.1.2013 11:44:23

1x core set
opravdu bych se netrapil tim, ze vysledky z Anduinu pouze s 1 core setem budou konkurovat vysledkum baliku bez omezeni a pokud ano, tak ten, kdo to dokaze, si za to body 2x zaslouzi :)

ja mam zatim vyzkouseno s 1x core setem nebo 3x core setem a i v tom je videt rozdil ve vysledcich

Myslim, ze zamerem techto turnaju by melo byt podporit hrani teto hry, varianta C snad da moznost hrat nejvetsimu poctu hracu (ale uvidime, co rekne hlasovani). Ja osobne jsem se za lednovy turnaj posunul o znacny kus dal se svym hranim a bude fajn, pokud v tom takovou moznost uvidi co nejvice lidi.
Potom o nejake body moc nepujde.

29.1.2013 21:58:41

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou
Cestou necestou
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas