Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Voice of Isengard

Hádajte, čo nového nám FFG do budúcnosti chystá:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_npm_sec.asp?eidm=210&esem=1&epmi=s

Nové veľké rozšírenie! Tak kto sa bál, že s Black riders končí... ;) A následne aj nový cyklus AP The Ring-maker. Do rúk sa nám dostane Éomer a samozrejme, ako by to bolo bez Sarumana (síce ešte ako biely čarodejník, ale...) Komplet nové sety encounter decku, divokých zo susedného Dunlandu, orcov z Misty Mountains aj nových hrozieb číhajúcich v lese Fangorn...
Jaj naozaj to znie dobre, peňaženka si neoddýchne :) Pre mňa zatiaľ po úvodnom cykle tématicky spolu s druhým Heirs of Númenor najzaujímavejšie!
25.9.2013 16:45:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Gandalf
Těžko říct, já spíš tipuju, jestli nebude Gandalf jako hero v Road Darkens, i podle nové karty Glamdringu.

3.4.2014 22:34:38

Gandalf
Souhlasím s Greyhoundem. Vidím to tak, že se dočkáme hrdinské verze Gandalfa, ale až právě v Road Darkens...

3.4.2014 23:28:28

@ Speedy a Greyhound - Gandalf
Myslíte, že z něj udělají hrdinu? Hodně by se tím omezilo použití Gandalfa jako spojence. Navíc jsem zahlédl efekt (ale nevím, zda se nejednalo pouze o námět), kdy Gandalf při vstupu do hry, jako spojenec, vytáhne z odhazovacího balíku nějakého Rohana a vloží jej do hry. Navíc jsem viděl návrh karty (opět nevím, zda to nebyl jen fan námět), kdy se Gandalf - spojenec vrací z odhazovacího do hry s posílenými atributy.

4.4.2014 08:29:26

Deskovec
Vím, že by to Gandalfa jako spojence vyřadilo, ale těch duplicit je již ve hře více, existují hrdinové ve dvou verzích (Boromir, Glorfindel, Pippin, Aragorn), i postavy hrdina-spojenec (Gloin, Bombur, Dwalin, Bifur, Faramir,Denethor, Beorn, nově bude Elrond a Bilbo) i spojenec-spojenec (Bofur), takže bych to nevylučoval. Navíc přidáním nového silného jednorázového spojence (byť ne tak silného jako Gandalf) v osobě Sarumana a přípravou dalšího silného jednorázového spojence (lore Elrond) mohou kompenzovat absenci Gandalfa spojence ve hře.
Ty varianty co uvádíš, bych chápal jako fan návrhy, na Gandalfa je jich na stránkách FFG spousta, včetně verze, kdy začne Gandalf jako slabší hrdina jedné sféry a po zabití vstoupí do hry jako mnohem silnější pod jinou sférou. Některé tyto návrhy beru opravdu jen jako fandovství, protože některé z těch verzí Gandalfa by asi nebyly moc hratelné :-)

4.4.2014 10:50:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Dunland Trap
Ahoj, mám dotaz. Asi napodesáté jsem dal výše zmíněný AP, který mi na první pohled připadl celkem lehký a nakonec mi dal neskutečně zabrat a mám drobnou nejasnost.
Ve třetí části vstoupí do hry boss - Chief Turch. Mimo jiných má text - cannot leave the game. Znamená to, že nejde zabít? Přemýšlel jsem jak ho hrát. Vím, že musí zůstat ve hře kvůli tomu, že generuje text, že když se střetnu z dalším nepřítelem, odstraním time žeton, což mě dovede k vítěznému konci.
Ale ten text - znamená, že ho mohu zabít, přestane být se mnou ve střetu a dá se stranou (ovšem kam? victory body nemá).
Nebo to mám chápat (a já to tak beru), že musí být stále ve střetu se mnou a nesmím ho zabít, protože bych nemohl dojet hru do konce?
Jinak zkoušel jsem na něj Idraen, leadership Aragorna a dunedainy, ale s tím jsem neuspěl, klíčem byl nakonec Beregond, kterému jsem v poslední části vyložil štít, brnění citadely a neočekávanou odvahu a pilně bránil :)

4.8.2014 00:23:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Greyhound
Hraješ to v podstatě dobře, musíš ho nějak ubránit, zabít se nedá.

4.8.2014 10:10:45

To Catch an Orc
Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto scenárom. Máte hrací balík, ktorý bol úspešný vo viacerých hrách, resp.opakovane?
Mne dáva toto dobrodružstvo dosť zabrať. Hlavne tlak na silu vôle v sólo hre je neskutočný. Povinný efekt karty úlohy 2B po minutí žetónov času je neskutočne zlý. :)

16.6.2016 12:42:17

pbch
Já jsem to prošel s Rohanským balíkem, ale až na X-tý pokus a bylo to hodně těžké. Já ale hraju skoro vždy sólo, takže je to téměř pořád hodně těžké… Složení hrdinů už si nevzpomenu je to skoro rok. Mám ale dojem, že ten balík rozhodně nebyl k tomuto typu dobrodružství ideální, mně ale seděl tematicky, tak jsem v něm tvrdošíjně vytrval...

16.6.2016 15:31:40

Olney
Ja som skúšal to isté. Tematický Rohanský balík v zostave Théoden (spirit), Éowyn, Éomer. Lacný obranca boostoval Éomera, ktorý vyzbrojený získal útočnú silu 8. Ostatný sa starali o silu vôle. Veľké mínus bolo vysoké štartovné ohrozenie 31. To znamenalo stretnúť sa so silnými nepriateľmi hneď v 1.kole. Dosiahol som víťazstvá, ale v malom počte.
Teraz skúšam hrdinov Éowyn, Glorfindel (spirit), Éomer so štartovným ohrozením 24. Balík je oveľa úspešnejší ako vyššie spomínaný.

17.6.2016 17:47:36

VoI
A zkoušel někdo Secrecy deck? Případně házet nepřátelé a jiné svinstvo do oblasti VP?

17.6.2016 18:08:24

VitekS
To máš ťažké, lebo dôležité karty ti môžu skončiť v balíku s Mugashom mimo hru.

17.6.2016 23:56:40

had

To Catch an Orc
Teď jsem se díval k sobě do poznámek a :
V době, kdy to vyšlo, jsem hrál úspěšně s balíkem Grima, Hirluin, Aragorn - kombinace Outlands a Doomed karet.
Pak jsem to odehrál v pohodě s Caldaras deckem.
Naposledy jsem to hrál s deckem Glorfindel, Galadriel a Boromir - to jsem uhrál i NGHTM verzi.

19.6.2016 10:55:23

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air & Sea (EN)
Heroes of Land, Air & Sea (EN)
Akt. cena: 80 €
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas