Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak uz to je doma a muzu jen doporucit. Karty jsou na prvni (i druhy) pohled docela aususove, ale kdyz jsou obalene, tak to jak jsou tenke tak nevadi. Nicmene treba mtg karty pusobi teda na omak kvalitneji.

Co se tyce hry, zatim jsem hral jen solo. Prvnich cca 10-15 her bylo zahrano vzdy se zapomenutim nejakeho pravidla, takze byly misty takove divne. Beru je spis jako seznameni se s barvami a pravidly.

Ze tri co jsem hral naostro uz snad tak jak to ma byt jsem vyhral dve. To mi nejak nesedi, takze jsem urcite zase zapomel na nejake pravidlo. Nicmene kombinace tactic/spirit mi prijde silna, pokud se stiha zbavovat potvurek. Eowyn statecne questuje, Legolas ji cisti cestu s Blade of Gondolin a Eleanor jim svou schopnosti kryje zada a nebo statecne skace do bloku :)

Asi jde poznat ze jsem ze hry nadseny, vubec mi tam nechybi ten lidsky protihrac. Obtiznost hry je nastavena hodne nekompromisne a i obtiznost 1 je hodne drsna a druzinka je semleta behem chvilky. Naopak tesim se az si s nekym budu moct zahrat ten coop ve dvou. Tempo hry se sice zdvojnasobi, ale dovedu si predstavit, ze druhy balicek spolu s moznosti kombinovat karty mezi sebou prinese novy rozmer.

Jeste jsem zapomel, sympaticke mi prijde, ze zapis ze hry se da pojmout formou kratkeho pribehu :) Nemyslim jen jake scenario se hralo a s jakymi hrdiny, ale i jednotlive udalosti a akce na sebe s trochou predstavivosti pekne navazuji. Navic i pri hrani jednoho scenaria 5x za sebou bude pribeh pokazde jiny, protoze tam hraje velkou roli nahoda.
29.5.2011 11:50:45

beholder
Je to paradox, ale mě hry baví víc, když prohrávám. Je to větší výzva. Proto jsem hrával třeba HoMM na obtížnost impossible. I když jsem po několika dnech a mnoha neúspěších vždycky musel obtížnost snížit :)

5.5.2012 16:26:37

to Sinuhet
Tak mě teda taky nevadí prohrávat, jasně občas člověk vyhrát musí, jinak by to moc dlouho nevydržel :) ale je pravda, že pokaždé co prohraju, tak mě to aspoň motivuje přemýšlet co s tím udělat, jak si upravit balíček atd.. Ještě pořád se mi nepodařilo porazit druhý quest, ale už jsem byl jen kousíček od výhry, takže to půjde ;-)
Hlavně si teda myslím, že by se člověk neměl koukat tady na forum a vyhledávat složení balíčku a taktiky, s jakýma to jiní dokončili.. to už pak není taková výzva, dopředu vědět, jak na to ;-)

btw: na Star Wars LCG se moc těším a doufám, že to bude aspoň stejně zábavné jako Lord of the rings LCG

5.5.2012 17:37:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
No Star warsy by musely být hodně dobré a hlavně ne stejné jako lotr. Abych kupoval podobné hry jen s rozdílnými obrázky a jmény - na to vzhledem k početnější rodině nemám. Navíc času taky není nazbyt. Takže se snažím vybírat v dané kategorii jen to nejlepší a tomu být věrný.

5.5.2012 17:40:38

první hry
Měl bych dotaz od absolutního začátečníka. Brzo by mi měl coreset dorazit, na netu jsem si prohlídnul karty pro hráče, čet jsem pravidla a představu o hře mám. Když jste se hrou úplně začínali, dívali jste se, jaký karty jsou v encounter decku nebo jste se nechali překvapit? Z hlediska atmosféry je asi lepší to druhý, ale protože pojedu předkonstruovaný jednobarevný balík a podle reakcí tady hra není jednoduchá, je nějaká šance tímto způsobem dát aspoň první quest? Jaké máte vy zkušenosti s úplně první hrou?

Podobná otázka by se týkala i adventure packů - podívate se, co vás v encounter decku čeká?

Dík

22.5.2012 13:32:07

libor
V core setu jsem si encounter deck neprohlížel, ale u AP už jo. Ono je to sice překvapení, ale když budeš ten quest hrát po 2., po 3. atd., tak už víš co tě čeká a s čím můžeš počítat, takže to máš celkem jedno. Klidně si karty v encounter decku projdi, stejně když to nemáš nahrané, tak si to moc nedokážeš na první pohled představit v praxi.

Takže když to shrnu, tak je to úplně jedno, stejně si to začneš časem pamatovat ty karty (hlavně těch základních 7 encounter setů co je v core setu, protože se kombinují s těmi co jsou v AP)

22.5.2012 13:37:53

libor
Já si myslím, že i když by sis ty karty prošel podrobně tak si z toho stejně nevyvodíš co to pro tebe ve hře samotné bude znamenat, takže to pro tebe bude překvapení tak či tak :)

22.5.2012 13:43:26

Beholder, Yaksha:
Dík za názory. Je jasný, že další hry už člověk bude vědět a leccos si zapamatuje. Mě láká hrát tu první hru "naslepo", i když nejspíš dostanu nářez. Uvidíme, už se na to těším.

22.5.2012 13:48:07

ad libor
Kľudne si tie karty pozri, encounter deck často kúzli také kombá, ktoré nemáš šancu pri pozeraní kariet naštudovať :).
--
A "nářez" zďaleka nebude len pri prvej hre, ale to zistíš sám ;).

22.5.2012 14:32:36 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Nestraš ho hned tak ze startu :). Záleží jaký si vytvoří deck (decky) a z čeho si je vytvoří (zda jenom core set, nebo i první cyklus AP) a v neposlední řadě záleží jestli bude hrát single nebo multiplayer (ve více lidech nebo schizo). Já teda doporučuji schizo hru se dvěma decky (myslím si, že ty už taky :) ), protože já si vždycky tak zakombím, že ztratím pojem o čase a všeho kolem co se děje :)

22.5.2012 14:38:57 | Upraveno autorem (porovnej)

překvapení
Ono se dá říct, že z překvapení nevyjdeš :).

22.5.2012 14:40:06

acedrac
Tak počítám s tím, že mě to semele více než jednou, koneckonců jsem si tyhle diskuze pročítal a jdu do toho bez velkých ambicí:) Na druhou stranu je to lepší, než aby questy šly na první druhý pokus.

Mám takovou vizi zkusit jednobarevný, nechat se vykosit, pak více barev, nechat se vykosit, postupně to vylepšovat, nechat se vykosit a třeba někdy...

Beholder: Hra bude v podstatě jen solo. Beru to trošku jako nouzovku (blbý slovo, já vím), protože zbožňovanej AGOT, ten hrajem s kámošem jen ve dvou a navíc je problém se pořádně sejít, takže jakmile budem ve dvou, jeden právě hru o trůny...

22.5.2012 17:48:06

libor
Ja naopak za seba doporucujem pred prvym hranim nepozerat ani karty questu ani encounter deck... je to potom taky vstup do neznama s kopcom prekvapeni ako napr. pri citani knihy alebo pozerani filmu... ja osobne som si takto vacsinou prve zoznamenie sa s kvestami uzival, ked som nemal ani len tusenia co ma caka... ked si colvek pozrie balicek predtym, tak uz mu je jasne co ho moze cakat a nie je to cistokrvne prekvapenie ale len ocakavanie co asi najblizie pride...

22.5.2012 22:20:46

Ryko
podle mě to je zbytečné, jsou questy, kde musíš čekat na určitou kartu nebo se připravit na určitou věc nebo nalézt v encounter balíčku určité karty. Ok, uděláš si první hru překvápko, ale dostaneš nažezáno, protože jsi hrál úplně špatně (např. nepřipravil ses na Troly, prolétl jsi quest a na konci dostal od trolů na prdel). Řekneš si aha, kdybych věděl co příjde, tak bych hrál úplně jinak...Takže výsledek je, že rozložíš hru a zahraješ si pár zbytečných (špatně zahraných) kol a můžeš to začít chystat znovu. To jednorázové překvapení podle mě nestojí za to :)

Vím, že ten přístup není moc atmosferický ale spíše takový eurařský (propočítat si možnosti předem). Ale díky tomu náhodnému encounter balíku těch překvapení je podle mě někdy až, až. Ostatně to už předeslali někteří přede mnou.

22.5.2012 22:28:59 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojmy
Sorry, že se hned nepřidám ke zdejšímu nadšení. Snad později. :)
První dojem nic moc. Čekal bych za ty peníze trošku lepší materiál. Když porovnám cenu/obsah jiných her, tak Pán prstenů mi z toho moc dobře nevychází. Plus mrňavé texty, o číslech karet nemluvě.
Na druhou stranu grafika je to opravdu povedená a vyjímala by se hezky na trošku větších kartách

Herně zatím nevím. Dal jsem první scénář, sféra Velení (dle čj pravidel). Ve druhém kole jsem si vytáhl Dítě Ungolianty, v dalších dvou k tomu nepřátele s útokem 3 a v pátém nebo šestém byli hrdinové rozmetáni aniž by se prokousali přes mouchy a pavouky.
Je to opravdu tak, že úspěšnost záleží na tom, kdy a zdali se objeví ve hře jedna karta?

20.2.2014 19:28:34

ad enzo
Ne tak docela. Samozřejmě tě občas hodně špatná kombinace karet může poslat pod kytky, ale většinou se z toho dá umem (tedy především zkušenostma) a dobře složeným balíkem (což ovšem s kartami pouze ze základu moc nehrozí) nějak vybruslit. Ostatně to je na tý hře asi nejzábavnější - vykoumat, jak vybřednout z pořádnýho prů..švihu. A že se na tebe obvykle valí jeden za druhým (spíš se kumulujou :D). Ale když to zvládneš nějak vykoumat a poskládáš nějakej majstrštyk, to je potom zadostiučinění ;-)

20.2.2014 21:33:14

@halbarad
Napadlo mě, že jsem třeba něco špatně pochopil z pravidel, že se mi to Dítě Ungolianty dostalo do hry tak brzo, ale asi je to teda v pořádku.
Chápu, o čem píšeš. Taky hry nehraju jen proto, abych vyhrál, ale abych si zahrál. Jenže tohle byl tak rychlej masakr, že jsem si ani nestačil zahrát. :)
Jen mě překvapuje, co se tady píše. (což jsem si před koupí nepřečetl). Podle toho to vypadá, že hra jaksi předpokládá, že si člověk dokoupí 2. core set, aby vůbec úspěšně zahrál základní scénáře. Už takhle mi těch pár karet chabé kvality přijde předražených a kupovat to podruhé, aby to bylo hratelné? To je docela absurdní, ne?

21.2.2014 08:43:16

halbarad, enzo
Dá sa aj s core-setom celkom dobre vyhrať, ale samozrejme nie, keď sa hrá za jednu sféru, ako hral enzo :-)... Ja keď som si hru kúpil, tiež som najprv hral za jednotlivé sféry, je to výborné na oboznámenie sa s kartami, ale percentuálna úspešnosť čo sa týka víťazstiev bola asi 50% (u sfér Taktika a Znalosti asi aj menej). Stačilo však skombinovať aspoň dve sféry a úspešnosť išla prudko hore (bavíme sa stále o 1.scenári). ...Verím, že aj enzovi ešte hra zachutí :-)

21.2.2014 08:44:11

enzo
Určite nie je potrebné kupovať druhý core-set. Mňa to nikdy ani nenapadlo. Hra je ťažká, to bez debaty, hlavne pri sólo hre. Ale pri hre dvoch hráčov mám napríklad ja v najťažšom scenári (Útek z DolGuldur) cca 60% úspešnosť, čo nie je nič odstrašujúce a to som ho zatiaľ hral len s kartami zo základu.

21.2.2014 08:52:50

enzo
tiež mam len 1 core set, prešiel som všetky scenare solo (utek s dol guldur len v takom polo easy mode) s roznymi balikmi, takže hratelne to určite je, druhy core set nemusíš kupovať, radšej si dokup male rozširenia, poskytnú ti vela nových možností...

dalšia rada je, že na naučenie hry odporučam (aj pravidla) vynechat kartu stinu, alebo stiahnúť cardlisty pre easy mod, hru sa lepšie naučiš, karty spoznaš, bez prvotného deptania z prehier :)

a čo sa tyka kvality nechapem o čom to stale hovoríš, karty sú štandardných rozmerov, štandardnej kvality ako všetky ostatné karty od FFG, alebo iných vydavatelstiev... čo sa tyka ceny ja podla mna primerana...

21.2.2014 09:03:59

@Sifonides & matko
Díky, taky doufám, že tomu po počátečním rozčarování přijdu na chuť. :)

21.2.2014 09:20:51

enzo
Neboj se tomu dát víc šancí. V tuto chvíli mám odehráno desítky (ne-li stovky) her, ale velmi dobře si pamatuji na naše začátky, kdy nás i zmiňovaný scénář Mouchy a pavouci dokázal rozmetat a neustále jsem řešil, co dělám špatně. Úspěchy se brzy dostaví. Pak se prokoušeš Anduinou a až dáš sólo Dol Guldur, budeš si připadat jako král :). Nikdy mě ani nenapadlo kupovat si druhý core, to raději investuj do rozšiřujících balíků, jak už ti koneckonců zde ve fóru také doporučovali.

21.2.2014 09:36:13

Deskovec
I tobě díky za info. Jsem fakt rád, že to jde i s jedním core setem. Po jednom hraní to rozhodně nezabalím. A rozšíření jsou za rozumný peníz.

21.2.2014 10:02:42

rozšireni
presne za rozumny peniaz a všetky karty sú tam 3x takže ti postupne problem z coresetovými kartami bude menej a menej vadiť.

21.2.2014 10:20:29

enzo
Souhlasím s ostatními. Sám jsem k Pánu Prstenů přistupoval s nedůvěrou a chytla mě tak, že dnes mám snad všechna rozšíření, co ke hře vyšly. Ale druhý Core set nemám dodnes a zvládl jsem i bez toho všechny scénáře :-)
I tobě doporučím trpělivost, když ti nepůjde hrát s jednosférovými balíčky, neboj se zkusit kombinaci dvou sfér, může to výrazně pomoci a když tě hra chytne, tak pro tebe bude lepší koupit rozšíření (v češtině vychází jedno za cca 240 korun), vychází nyní zhruba po dvou měsících a už přeložili první 3.
A kdybys měl šanci zahrát hru ve dvou, tak doporučuji, sám sice hraju skoro pořád sám, ale párkrát jsem hrál ve dvou a bylo to jiné, troufnu si říct, že snazší, navíc se využijí věci, které v solo hře nefungují (například postavy obránců a střelců).

21.2.2014 11:13:44

enzo
Hra to není špatná, ale leze hodně do peněz. Než bys šel do rozšíření tak si to pořádně rozmysli :-).

21.2.2014 11:20:02

Vybíráme z Bazaru

Kovové mince Jižního Tigridu (South Tigris)
Kovové mince Jižního Tigridu (South Tigris)
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas