Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

logika příběhu

Jsem si vědom, že hra nekopíruje příběh knihy, ale přesto se snaží dodržovat určitou posloupnost a logiku. Zajímalo by mě, jak řeší logiku příběhu hráči. Dáte trpaslíkovi luk? Pošlete orly do podzemí? Použijete spojence, kteří s danou výpravou nemají nic společného?
Nebo se naopak snažíte dodržet čistotu příběhu, i když to s sebou nese mnohem vyšší obtížnost?
Nebo je moje otázka mimo mísu a nikdo to neřeší?
10.12.2015 14:08:14

tafur
To je asi na každém, ve většině případů by to ale opravdu hodně ztížilo hraní. Vím, že se to řešilo v pravidlech těch zvláštních Hobitích rozšíření, kde je možnost hrát tematickou variantu jen s postavami a věcmi, které odpovídají období, kdy se ono rozšíření odehrává. Tady je k tomu i jeden článek v angličtině https://talesfromthecards.wordpress.com/2013/02/15/a-thematic-guide-to-the-hobbit-saga-expansions/

A jinak za sebe to až takhle neřeším a asi většina lidí si spíš staví balíčky v kterých může využít různá komba a neřeší logiku příběhu.

10.12.2015 14:28:51 | Upraveno autorem (porovnej)

dobre sa pytaš
neviem ako ostatní, ale ja to riešim prave :D

baví ma skladať hodne tematické baliky, ale ako vravíš občas je to o dosť ťažšie hratelné, obzvlašť ked mam len cz karty...z toho sa dajú poskladať:
všeobecne silný a hratelný rohania a trpaslíci, tí si vedia poradiť so všetkými cz scenarmi.
dajú sa poskladať ešte aj orli a elfovia, avšak tí sú skôr tematický ako nejako vykombení a hratelní (no aj tak sa mi to pači)
ideálne je hrať dvaja a nejako sa doplňať...

každopadne to chce viac kariet aby sa dali hrať aj ostatné "rasy/frakcie"

10.12.2015 14:33:09

matko1986
Tak ano, tematické balíčky si taky stavím, aby to bylo zaměřené na jeden národ, ale že bych řešil že je scénář v podzemí tudíž tam nemůže lítat orel apod., to ne :)

10.12.2015 14:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
hej, no to by som khazad dum mohol isť len s trpaslikmi to by bola škoda, mna ešte baví poskladať taký balik, či dva že to prejdem/e celé, teda prvé dva cykly bez akejkoľvek zmeny karty.....niečo ako taka kampaň

10.12.2015 14:54:01

matko1986
Dělám něco podobného, snažím se procházet celý cyklus s jedním balíčkem případně dvěma, s tím, že si pro každý balíček vytvářím sideboard z 15 karet, které pak prohazuji za karty z daného balíčku, pokud je potřeba nějak balík poladit pro dané dobrodružství, třeba u Rhosgobelu hodně léčení apod.

10.12.2015 14:58:48

Tématičnost
Vzhledem k tomu, že vlastním všechna rozšíření, která aktuálně jsou, tj.celou ságu + 5 cyklů, není problém z toho obrovského množství karet dávat do kupy tématické balíky. Snažím se tak prvotně řešit podzemí s trpaslíky, scénáře v lesích s elfy a enty, boje v Gondoru s Gondořany, Outlandy či Rohany, poslední cyklus hodně zkouším s rangery (primárně Dúnedainskými + pár rohanských). Ale samozřejmě kombinuju i jinak, a navíc v posledních dvou cyklech jsou některé scénáře opravdu pekelně těžké (teď například Treachery of Rhudaur a Battle of Carn Dúm), kdy skládám balíky spíš tak, že tam dávám to co vyžaduje scénář a mixuju tak rasy a předměty. S tématickými balíky v posledním cyklu ne vždy lze uspět.

10.12.2015 15:01:56

side deck
hm...to ma nenapadlo si spraviť side deck to určite vyskúšam :)

10.12.2015 21:44:45

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas