Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kombinované balíky karet

Přidávám tohle téma k diskusi o různých kombinacích jednotlivých sfér.
16.5.2011 07:49:19

A hned začnu
Včera jsme zkoušeli hrát druhý scénář. Měli jsme kombinaci Leadership + Spirit a Tactics + Lore. Dostali jsme docela nakládačku. V první hře jsme skončili po cca dvou kolech, protože mi Trolové zabili Gimliho. V druhé hře už to bylo o poznání lepší. Doputovali jsme zhruba do prostřed cesty.

To co na co se chci zeptat vyplynulo z následující situace. V pravidlech je napsáno, že když si hráči sestavují vlastní tournament deck , tak má tento balíček obsahovat minimálně 50 karet a žádná karta tam nesmí být víc jak třikrát.

Takže když jsme si vytvářeli kombinované balíky, tak jsme si vybrali 3 hrdiny (2 z jedné sféry a třetího z té druhé) a pak jsme více méně vzali z obou sfér téměř všechny karty a pouze 10 vyřadili.

Při hře jsem pak viděl trochu problém v tom, že jsem v podstatě cca do poloviny hry použili cca 13-15 karet z celkového počtu 50 a pak nás hra zařízla. Připadalo mi na tom divné to, že kdyby balík měl o 15-20 karet méně, tak by jsme mohli lépe pracovat s tím jaké karty nám přijdou a lépe toho využívat. Takhle jsme se dostali do situace kdy jsme měli karty, ale nemohli jsme je třeba zahrát, protože byly drahé.

Ber te to pouze jako první dojmy z cca 5 her z toho první 4 v monobalících a poslední hra s kombinací.

16.5.2011 08:02:14

Jelikož hraji poměrně velké množství CCGček, a navíc v této hře zatím existuje pouze omezený počet karet, není překážkou najít co možná nejsilnější/nejstabilnější kombinaci, kterou je momentálně Leadership/Spirit, kde pouze ve dvou barvách existuje několik silných variací. Zejména možnost díky Celebrian's Stone získat dvoubarevného Aragorna, a dále pak Steward of Gondor, která je naprosto ultimátní s efektem získat až pět bodů za kolo. Na všechno ostatní stačí karta Sneak Attack společně s Gandalfem, který dělá zrovna to, co je potřeba (karty, damage, threat). Krom toho můžeme Gandalfa hrát i normálně, a dále pak ještě ze hřbitova díky spirit kartám.... Celkově tedy až devětkrát s tím, že hřbitov je možné posléze zamíchat zpátky. Ally ze hřbitova nemusí být jen Gandalf, díky Eowyn můžeme do hry dostat i jiné barvy, třeba Medděda apod. Pokud mají oba hráči tuto kombinaci, tak synergie a hlavně stabilita je neskutečná.

16.5.2011 19:02:28

Hra
No včera poslední hra před půlnocí byla napínavá a krásná. Spawna jsem v prvním scénáři zabil v posledním možném kole (pak by mě další enemy roznesli) a to sem ještě musel obětovat 2 hrdiny a Spawna dotloukli Aragorn s Gandalfem ..... a to jsem hrál kombinaci Leader/Spirit s cca 37 kartami v decku, aby ten balíček aspoň trochu šlapal. S 50ti kartami z jednoho core setu bych myslím dostával na frak prakticky pořád. Některé karty ještě nejsou úplně využitelné a budou potřebovat k sobě další karty na komba ....

Je už někde seznam karet co budeou v prvním rozšíření?

23.5.2011 13:28:21

Kombinace
Včera jsme zkoušeli Leadership + Tactics (Aragorn, Theodren, Legolas), Spirit + Lore (Eleanor, Beravor, Eowyn), kdy jsme měli balíky po 45 kartách.
Druhý scénář úplně bez problémů.
Leadership + Tactics, šlapali nádherně, v setupu přišel jak Gondor servents, tak Blade of Gondolin pro Legolase.

23.5.2011 14:18:00

Nemůžu si pomoct
ale připadne mi že bez dobrého příjmu zdrojů je hra hodně těžká, čili bez Servents of Gondor nebo Horn of Gondor je to zlo.
Zatím u mě vede již níže zmiňované kombo fialovo - červené.
Stále jsem se nedostal k poslednímu scénáři Dol Guldur.

3.6.2011 06:39:27

Lumirius
No i s dobrým příjmem je to slušně těžký. My 3tí scénář taky ještě nehráli, teď nacvičujem druhej, a je to na vítězství tak 50:50. Nevím co mám třeba dělat, když ve druhý fázi 2.scénáře, kdy místo 2 encounter karet dáváš 3 do hry a přijde ti třeba 2x za sebou po 3 kartách lokací nebo včera nám došly 3 karty za sebou, co dávají jedno poškození každýmu exhaust. charakteru nebo každýmu charakteru hráči, co má threat větší než 35. To jsou pak jatka. Nebo nám přišli během dvou kol troll + ten had + 3 další středně silný potvory. Tohle se dá zvládnout pokud máš dost karet v ruce, dost charakterů ve hře a dost zdrojů. Cokoli z toho chybí jseš v průšvihu.
Opravdu bych se rád kouknul na hru někoho, kdo zná dobře pravidla. Mě ta hra přijde těžká a občas se ti to sejde, že nemáš šanci to dát. Až mě připadá, jestli něco nehrajem špatně .... ale asi ne :-)

3.6.2011 15:08:05

obtížnost
ještě mě napadá, že bych čekal, že začátek scénáře bude lehčí, jak si buduješ tým, tak se obtížnost zvyšuje a vrcholí koncem. Nám to chodí i tak, že jseš v podstatě schopnej prohrát během první 3 kol (mluvím o 2.scénáři) nebo chvilku je to normální, pak se sejdou karty a je situace kterou skoro nemáš šanci dát. No je to na náhodu, Lotra bych LCG hrou kde něco postupně buduješ určitě nenazýval :-)

3.6.2011 15:12:31

Vrány
jo a ještě jsou super vrány, který mají surge a mícháš je po zabití zpět do encountr balíku. Takže díky nim ve 2.fázi 2.scénáře jdou 4 encountr karty do hry v jednom kole ..... nice :-)

3.6.2011 15:18:08

Obtížnost
nechci machrovat, ale zatím mi ty dva questy nepřišly nějak extremně těžké, samozřejmě se spirit nebo lore balíkem to asi těžší bude.
Mám balík o 50 kartách a zásadní věci naproxovány, aby to prostě došlo. Přesně podle principu všech deckbuildingových karetních her.

Edit: Tak jsem si dal teď dvě hry druhého Questu a obě jsem prohrál na Threat. Přitom Troll šel vždycky přes Gandalfa v prvním kole kukat. No je to výzva.

3.6.2011 17:19:10 | Upraveno autorem (porovnej)

JayDee
škoda jen, že Gandalfa můžeš mít pouze 1x v balíku, takže když ti nepřijde, máš utrum ;)


zkoušel jsem si sestavit rovnou balík míchaný, ale 50 karet, které by se mi doopravdy hodily prostě nesesbírám..a když jich není 50, tak balík rychle dojde :(

4.6.2011 07:38:54

JayDee
Gandalfa právě musíš mít v balíku 3x. Jen v předpřipravených balíčkách je napsané, že si ho máš dát 1x asi z toho důvodu, že máš balík jen o 30 kartách, tak aby nebyl přesílený.

4.6.2011 08:53:14

lízací sestava
sestavil jsem si zeleno / fialový balík na lízání karet (2x zelený hero: Glorfindel + Bearavor +1x fialový: Gloin). Beravor líže každé kolo, Gloin na sebe stahuje DMG a za to se vaří bojoví fialoví allies. K tomu sestava zelených allies na sundávání kondic a léčení, dohled 2x Gandalfa (hraju s 40 kartama, proto jen 2x). Osvědčil se mi ally zelený, který se kouká, co přijde za encounter. Už aby vyšlo více karet, ať se kvalitněji kombí. V karetní hře je prostě vždy nejlepší, co nejrychleji si nalízat hromadu karet a kontrolovat hru (léčení, zkoumání enc. balíku, cancel shadow akcí, zelené pasti na pozastavení útočníků, apod.)

4.6.2011 15:16:40

druhý core set
Tak dneska už sem to nevydržel a koupil 2. core set, aby byly větší možnosti při stavění balíků. Teda, už dlouho mě žádná hra(deskovka) takhle nechytla...

6.6.2011 16:29:27

core set
tak to já pořád odolávám, i když jsem těžce nalomený.

Kdy už konečně vyjde to první rozšíření, jsem nervozní jak prvnička a prvňáček :-)

6.6.2011 19:08:49 | Upraveno autorem (porovnej)

nene
mě opět nepřesvědčí vychytralost FFG. Stejně jako v případě coresetu Game of Thrones, odolám a budu proxovat, což se již děje.

6.6.2011 19:12:10

3 farby
Tak vcera som vyskusal zahrat LOTR solo s 3-farebnym balikom. Postavil som si Spirit (Eleanor) + Legolas (Tactics) + Aragorn (Leadership). 3xGandalf + z kazdej farby som mal pomerne rovnaky pocet kariet. Ku podivu to slo celkom dobre. Mirkwood som presiel uplne s prehladom za par kol a druhy quest anduin som taktiez vyhral, sice tesne ale hral som ho prvy krat (Bez legolasa si neviem predstavit ako by som presiel cez druhu cast ked sa tam zacali kopit nepriatelia, takze sa mi zdal trochu imba). Bal som sa ze bude problem ze mam 3 farby resourcov ale na moje prekvapenie to velmi dobre slapalo

9.6.2011 16:46:47

Rohan balík
I když ještě nemám 2 adventure pack ve svých rukou, udělal jsme si rohanský balík s hrdiny Eowyn, Theodred a Dunhér (threat 25). Přes hledání Rohanů si hledám Eomunda a nechávám ho odpravovat nebo vyskakovat Sneak attackem, aby se zvedali všichni Rohani. Ze 3 adventure packu jsem si naproxoval přendávání fialových resourců a udávání traitu Rohan jiných hrdinům a musím říct že to funguje nádherně. Navíc pod modrou sferou mám docela pěknou kontrolu nad hrou a díky fialové barvě attachnu v druhém kole Steward of Gondor na modrého hrdinu a tak získám parádní příjem resourců.

5.9.2011 06:37:06

Rohan balík apod.
Já si nemůžu pomoct, ale ten Eomund mi nepřijde tak dobrý, hlavně málokdy umře před bojem, možná proti určitým encountrům, ale jinak nic moc. Steward je ale každopádně boží. Škoda, že je základu jen dvakrát (ne pro mě, protože všechno proxuji). Ten Rohan balíček tedy dost obdivuji, zatím podle mě nevyšly dostatečně dobré karty do takového decku, ale je to zajímavá první vlaštovka. Celkově mě taky v poslední době štve, že když to nepřijde buď hráči, nebo se naopak sejde kombo encounter karet, tak je prostě konec a nic s tím člověk neudělá (naposledy jsem zažil dvě chuťovky ve druhém scénáři -
1. Tři sourge treachery karty za sebou a dohromady tedy asi 6 karet ve staging area navíc, a to už jsme nerozchodili.
2 A potom Sauronovo oko (asi) dvakrát za sebou a 2 damage všem exhausted charakterům a to mi zabilo vše kromě Eowyn, takže taky konec.
Zásadní problém vidím v malém přísunu karet, které by muselo vyvážít jedině hledání karet a toho zatím moc není. Třeba Warhammer iinvasion je v tomto naprosto geniální, tam si hráč prostě zajistí, aby mu přišlo, co potřebuje.
Jsem docela zvědav, co přijde v těch velkých LOTR rozšířeních.

5.9.2011 10:10:06

Rohan balík
Na Eomundovi stojí jen jedna vychytávka. Hraju ho přes Sneak Attack třeba do Questu a když se mi vrati na konci fáze do ruky, čili odejde ze hry. Postaví se mi všichni Rohani, takže celá squadra hrdinů a třeba i nějaký ten další Ally a vyšel attachment že charakter dostane Rohan trait, takže když to zahraješ na hrdinu spoluhráče, je to hned veselejší. A nebo Eomundem bráním útoky a zase se postaví hrdinové a mohou útočit a pěkně to těm potvorám natřít.
Náběr karet už bude suprovní s příchodem 3 adventure packu, náběr 3 karet poté co vlezeš do lokace, na které je attachment.
Já už teda v tom Rohan balíku hraju avízované karty jako proxy, abych si zkoušel kombinace.

5.9.2011 10:35:47

Rohan balík
tak jsem ho včera zkoušel proti 2 scénáři s Trollem, trolíka jsme sejmul úplně v klidu, ale jakákoliv menší příšera mi sejmula vždycky nějaký charakter a přestal jsem "přetlačovat" Questy a už se vezl. Nepohnul jsem se ani z první části Questu i když jsem měl 7 vítězných bodů v sejmutých příšerách.

7.9.2011 09:05:46

Lumirius
Ten začátek u tohohle scénáře je opravdu divně udělaný . Skupina hrdinů s nízkým threatem to sice na chvilku vyřeší ale stačí něco se surge, nebo shadow efekt co ti zvedne threat nebo cokoli dalšího drsnějšího a stejně jedeš.
Takto udělaný setup encountrů volá po setupu karet v ruce na začátek, jinak je to opravdu ruleta. Že by družinka nevěděla že je čeká troll a nepřipravila by se na něj? :-)

7.9.2011 10:27:57

Stepan
Na můj vkus se karty, také točí trochu pomalu a tu zkušenost co popisuješ jsem zažil také. My to děláme tak, že si balík rozdělíme na tři části a každou část si připravíme zvlášť a zbytek necháme náhodě. Protože začít scénář 5x, než se konečně povede rozjezd mi přijde zbytečné.

7.9.2011 10:35:07

Parxel, Sinuhet
no o tom je ten deckbuilding. Ten setup ti musí dojít a jinak Mulligan. Nevím jak to dělám ale do setupu mi vždycky dojde Steward of Gondor a to ho tam mám jen 2x. Stěžejní karty musí být ve třech kopiích.

Problém toho Rohan balíku je v tom, že jsou tam moc slabé charaktery na obranu, prostě vyložíš, aby byl zabit, což mi sice v případě Eomunda nevadí, ale jinak to bylo hodně špatné. Kuchali mě aji šmejdi z mlžných hor :-(

7.9.2011 12:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Zrání hry
Mě hlavně vadí, že tě hra bez tvého přičinění může postavit do neřešitelné situace. To je vůči hráči nekorektní. Pokud bych dostal na prdel v půlce hry díky svojí špatné hře, tak tomu rozumím, ale abych šel do matche už s tím, že nemám nárok tak to je drsný :-)

Ale pořád tvrdím, že je to skvělá hra, která čím víc karet bude, tím bude lepší. Nějak zjišťuji, že hry od FFG mi hooooodně moc sedí.

7.9.2011 12:46:05

Lumirius
Jak to děláš? Mícháš tak, aby to dobře přišly karty. V magicu se taky daly srovnat karty tak, že ti vždycky přišlo to co si potřeboval a protihráč většinou jen sejmul, ale deck nemíchal. Ale zkus pořádně zamíchat a uvidíš. Nevěřím, že ti z 50ti karet vždycky dojde něco, s čím vždycky projdeš začátek 2 questu.

7.9.2011 12:50:31

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - CZ, All-in, Big Box, Shaded
Zaklínač: Starý svět - CZ, All-in, Big Box, Shaded
Akt. cena: 10500 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas