Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Journey to Rhosgobel

Jak se Vám daří tenhle quest?

My jsme ho dneska hráli poprvé a celkem se to dalo zhruba do poloviny hry. Pak přišli 2 exhaustion velmi rychle za sebou a byl během 1 kola dost nešťastný konec. Přitom se ty karty exhaustion v podstatě nedají obejít. Protože fungují jak ve quest fázi, tak jako shadow effect. Jediné co se s nimi dá dělat je zrušit je, ale těhle efektů je ve hře málo.
Takže otázka co s tím?
26.9.2011 21:19:53

Upřesnění pravidel v tomto questu
Potřeboval bych si ujasnit několik momentů ve hře:

1 - pokud projdu přes lokaci Forest Grove tak přidávám Athelas do stagingu - je i takhle přidaný Athelas Guarded?

2 - Athelas se počítá jako Attachment?

3 - pokud obrátím 3 quest card a po when reveal efectu nemám vyléčeno pomocí Athleasu tak prohra? Nejde dolečovat po obrácení questu i kartami nebo Radagastem?

Dík za upřesnění

1.1.2013 10:53:08

Tarnow
1- Guarded keyword znamená, že kdykoliv se karta vykládá do staging area, tak příjde s kartou, která ji stráží. Takže aji přes Forest Grove jde do stagingu, takže klasicky s kartou.

2- Pode mě není karta attachment, ale objective attachnut na charakter. Musela by to mít na sobě specificky napsaná že se mění v attachment jako to mají jiné encounter karty, co se přeměňují např. v Condition attachmenty.

3 - Na When revealed nejde reagovat ničím jiným než Response. Vše ostatní je pomalejší a už to nestihneš. Takže buď před tím než by mohl nastat "when revealed" efekt nebo až poté co je celý vyhodnocen se všema důsledkama.
V tomto questu musíš mít pojištěné vyléčení před tím než projdeš do 3 části questu.

1.1.2013 13:50:00

necekana odvaha
cital som tu par prispevkov kde bola pouzita necekana odvaha na Eleanor. ak to bolo z dovodu zrusenie dvoch kariet zrady iducich po sebe pri odhalovani z balicka stretnuti tak to bolo zahrane zle, lebo medzi odhalenim jednotlivych kariet z balicka stretnuti nie je "okno" na akciu.

inak nie narocny quest s dlzkou hrania dost zavislou na kartach liecivych bylin a umeni imladris. proste ked su k dispozicii nie je problem to dohrat za par kol. vcera sa nam podarilo vo dvojici zahrat za 90 bodov s kartami ktore vysli po tento quest.

5.3.2013 11:22:52

Pár otázočiek:
Čaute všetcia.
Skôr než sa pustím do tohto questu, chcel by som si ujasniť pár vecí:
1.) Lokácia Rhosgobel - pokiaľ je v oblasti odhalenia, nemôžem Wilyadora liečiť. Môžem ho liečiť keď je aktívna? Alebo až keď ju
celú preskúmam?
2.) Reakcia na karte výpravy 2B - keď sa pozriem po pridelení zranení na Wilyadora na 3 vrchné karty balíčku stretnutí a jednu z nich dám do oblasti odhalenia, normálne potom ešte odhalujem po jednej karte za každého hráča?
3.) Keď nazbieram potrebný počet žetónov pokroku, ktorý určuje karta výpravy, musím okamžite automaticky prejsť na ďalšiu kartu výpravy, alebo je na mne, kedy postúpim v úlohe ďalej (v prípade, že si budem vedomí toho, že orla po prechode na kartu 3B nedokážem vyliečiť)?
Ďakujem!

30.1.2014 08:50:24

Sifonides
1) Wilyadora můžeš léčit ve chvíli, kdy bude Rhosgobel aktivní lokace, což znamená, že nejdříve ve druhé části questu, neboť na Rhosgobelu je podmínka pro cestování, že musíš napřed dokončit první část.
2) na questové kartě je uvedeno, že 3 karty po udělení zranění Wilyadorovi odhaluješ po započetí questovací fáze, kartu tedy odhalíš jen jednu a to tu, kterou vybereš z těch 3 odhalených.
3) jakmile splníš podmínky pro přechod do další části questu, tak odhalíš jeho další kartu. Pokud tedy nemáš dost Athelasů pro vyléčení orla, je potřeba vyčkat a neumísťovat žetony postupu na druhou část questu, abys neprohrál.

30.1.2014 09:14:54

sifonides
1. když je aktivni lze jej léčit
2. ano, odhaluješ pak i kartu za každého hráče. Ta schopnost je totiž nepoviná a slouží spíš k hledání athelasu.
3. pokud máš splněny všechnz podmínky a na výpravě plný počet pruzkumu tak otačíš lokaci hned.

30.1.2014 09:19:31

morpheus, sifonides
Za bod dva se omlouvám, z Morpheova vysvětlení vyplývá, že jsem ho chápal špatně, měl jsem za to, že když dám Wilydorovi zranění, tak můžu místo "nekontrolovaného" odhalení karty vybrat jednu ze tří, samotné hledání jsem chápal jak píše Morpheus, tedy že slouží k rychlejšímu odhalení karet Athelasu.
Osobně mě asi zmátlo, že hraju prakticky výhradně solo a standardně odhaluju jednu kartu za kolo, teď si uvědomuju, že je blbost, aby vybrání jedné karty ze tří nahrazovalo odhalení karet dle počtu hráčů :-)

30.1.2014 10:52:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Greyhound, morpheus
Ďakujem páni za ujasnenie!
Nuž, už je to síce klišé, ale opäť platí, že v tejto hre pre hráča to nepríjemnejšie a zradnejšie vysvetlenie je to správne :-)).

30.1.2014 11:07:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cartagena
Cartagena
Akt. cena: 239 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas