Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Journey to Rhosgobel

Jak se Vám daří tenhle quest?

My jsme ho dneska hráli poprvé a celkem se to dalo zhruba do poloviny hry. Pak přišli 2 exhaustion velmi rychle za sebou a byl během 1 kola dost nešťastný konec. Přitom se ty karty exhaustion v podstatě nedají obejít. Protože fungují jak ve quest fázi, tak jako shadow effect. Jediné co se s nimi dá dělat je zrušit je, ale těhle efektů je ve hře málo.
Takže otázka co s tím?
26.9.2011 21:19:53

Eleanor
Zatim muj jediny uspesny pokus zdolat tento quest vysel diky eleanor, ktera na sobe mela unexpected courage + leceni orla pres radegasta za 5 hp.

27.9.2011 08:25:21

had

Eleanor, Legolas, Glorfindel
V téhle sestavě 3x v pohodě za 32, 33, a 36 bodů - vždy, když jsem měl vyloženého 1 Radegasta. Bez něj pak 2x těsná prohra.

28.9.2011 09:29:17

dokončení - spoiler
My jsme to dali na podruhé. Body jsem nepočítal, ale šlo v podstatě o to, hlídat si zranění a v případě nouze zrušit Treachery.

Jinak jsem ještě uvažoval trochu teoreticky, ale říkal jsem si že při troše štěstí by se tenhle scénář dal dohrát ve druhém kole. V prvním naházet všechny hrdiny na quest a po splnění questu odcestovat do Rhosgobelu. A na začátku druhého kola by zelená sféra zahrála kartu léčení, vyléčila Wyliadora a tím by přešla do třetí fáze hry a vyhrála.

Samozřejmě je to teoretická možnost, ale nezdá se mi zase až tak nemožná.

28.9.2011 09:46:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Help
Rozumim tomu správně když vyléčím toho fogla po prozkoumání roghosbelu. Okamžitě po té zahazuju 2b a přecházím na 3a quest. I bez kroku na 2b??

18.4.2012 10:09:14

Hassan23
Sice to neni logicke, kdyz by fogl byl zdravy, ale musis se proquestit az do 3 faze a az pak ho uzdravit.

18.4.2012 11:12:41

Efekt karty
Jde mi o tenhle popis questu je to 2b. Povinně: Poté co efekt karty vyléčí Wilyadora, tuto kartu odstraň ze hry. Jakou kartu ,??

18.4.2012 11:37:22

Hassan23
Forced: After a card effect heals Wilyador, remove that card from the game.
Odstranis tu kartu, ktera vylecila Wilyadora, ze hry.
Priklad - zakouzlis na nej Lore of Imladris, uzdravis ho za 5 zivotu a Lore of Imladris odstranis ze hry (tj. nedavas Lore na odkladaci hromadku ale mimo, ze uz se s ni v teto hre vubec nehraje).

18.4.2012 11:50:20

:-?
Takže když ho vyléčím s radegastem tak jde že hry. To mi přijde divný

18.4.2012 12:03:49

Hassan23
Jo a dokonce i Glorfindel, to je jeste divnejsi.
Toz tvurci to tak vymysleli, aby to ztizili, nemuzes protacet balik s lecivyma kartama...

18.4.2012 12:14:36

Fail
Tak jsme včera zkusili tenhle quest s našima standartníma balíkama, které uspěly zatím ve všechn questech co jsme hráli, ale v tomhle jsme totálně vyhořeli.
Hráči fakt musí mít postavený balík s ranged jednotkama (orly jsme měli) a je třeba mít nějaké lečící karty a asi aji rušení Treachery, protože dej 2 zranení všem zraněným jednotkám nám vyčistilo stůl.

20.4.2012 07:27:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatial pri solo neuspech
Uf, tak som teda necakal ze tento Questik bude robit take velke problemy... po prvej testovacej hre nakoniec v baliku myslim 51 kariet (ranged, liecenie, potlacanie shadow a when revealed efektov...), hrdinovia Legolas, Eleanor, Beravor... skoro vzdy tesna prehra, ale zraneny orol vzdy umrie skor ako dokazem zabezpecit tolko lieciveych kariet spolu s objective kartami, aby som bol uspesny... musim hrat rychlo ale aj pomaly zaroven a to je trosku problem... :)

Premyslam vymenit Beravor, ale nevidim vhodnu nahradu... je dobra prakticky na vsetky cinnosti + moze ma zasobovat kartami... A myslim ze Legolas ako Ranged hero a Eleanor ako rusitel When revealed efektov su pri tomto queste tazko nahradileni... budem este musiet poriadne prejst karty a zvazit moznosti...

13.5.2012 22:51:28

Ryko
nechci rýpat, ale k čemu ti je při solo hře ranged ? :)

13.5.2012 22:59:08

Beholder
Ak sa chcem zbavit par nechutnych lietajucich potvoriek, ktore sa na pocudovanie objavuju velmi casto, tak jedine eaglami alebo ranged charaktermi, ini utocit ani branit nemozu...

A este jedna vec, hru velmi stazuje fakt, ze ak pouzijem akukolvek kartu na liecenie zraneneho orla, musi sa vyradit z hry... Takze taky Glorfinder je prakkticky nepouzitelny...

13.5.2012 23:04:05

Ryko
Sypu si popel na hlavu, zapomněl jsem na ty létající potvory a přitom jsem se nadávno na ty karty díval (ale quest jsem ještě nehrál).

Takže se omlouvám za hloupý dotaz.

Btw tyhle tzv. situační karty, které jsou uplatnitelné jen v určitých situacích nebo v určitých questech mi na této hře zatím nejvíce vadí. Chci mít balík a karty v něm, které jsou univerzální pro každy quest a nechtěl bych tvořit pro každý quest specíální balík.

13.5.2012 23:11:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholdere
tak s tímhle mám úplně stejný problém jako ty takže jsem orla a troly ještě nehrál. Nedokážu si představit jak se teda hrají turnaje. Pokud je to hraní předem vybraných questů je to teda pěkná suchařina, stejná jako třeba při hraní předem publikovaných scénářů v rámci Dominion tour. Prostě se nabifluješ komba a ty si pak odehraješ.

14.5.2012 06:20:08

Lumirius
jj souhlasím, Lotr LCG se podle mě na turnaje vůbec nehodí. I kdyby se hrály jen nějaké neutrální questy (i když věřím, že na každý quest se dá sestavit spešl situační balík), tak pořád strašně moc záleží na tom jak chodí encountery a shadow karty.

14.5.2012 09:09:36

2Beholder
Nad tím jsem uvažoval a podle men by encounter deck musel být provšechny hráče namíchaný stejně.

14.5.2012 09:44:59

hotovo...
Ja osobne stale nevidim nejaky velky prinos v hrani turnajov pri tejto kooperativnej LCG... aj ked pri rovnako namiesanom balicku to este relativne zmysel dava...

Ale spat k Rosgobel kvestu. Vcera som ho konecne zdolal. Hrdinovia ostali Legolas, Eleanor, Beravor. Ale vyrazne som zmenil ostatne karty, na boj nechal prakticky len Legolasa a lietajuce ranged charaktery... v ruke vsetko co moze liecit a rusit shadow a when revealed efekty, kedze tie su v tejto hre smrtiace...

Pri prvom pokuse tesna prehra, pri druhom som dostal na frak kvoli po sebe tahanym nechutnym treachery a shadow kartam, ktore som jednoducho nemal sancu stihat rusit... ale pri tretom som uz nezavahal a hru by som dokoncil za par kol ak by som nemal smolu na objective karty, ktore nie a nie prist... ale po 12 kolach za usilovneho liecenia raneneho operenca to druzina dokazala... :)

Kazdopadne podla mna velmi zaujimavo spracovany kvestik, este 3 mirkwoodse ostavaj unezdolane, ideme na ne...

16.5.2012 09:02:13

léčení
Může Lore of Imladris léčit Wyliadora? Léčí charactery a on je sice považován za Ally, ale jinak je to objective.

16.5.2012 18:40:08

ad Olney
No takto. Wyliador je síce objective, ale zároveň aj ally. No a allies a heroes sú characters. Takže áno môže a v tomto queste je to jedna z najdôležitejších kariet :).

16.5.2012 19:06:27 | Upraveno autorem (porovnej)

nová karta
tak myslím že tento quest se s touhle kartou stává hratelnějším :-)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/Dwarrowdelf/foundations-of-stone/healing-herbs.png

5.6.2012 07:35:20

Healing herbs
No, já nevím. Mě to právě přijde jako špatná karta (funkcí je samozřejmě dobrá), která úplně vymazává jeden quest. Je to zralé na errata.

5.6.2012 07:53:46

ad Stepan a Lumurius
Stále zabúdate na to, že každá liečiaca karta v TOMTO QUESTE môže vyliečiť max. 5 dmg :).

5.6.2012 08:08:16

Healing herbs
Sice jen 5 ale obtiznost questu se tim snizi vyrazne. A jedina vec, co dela tento quest tezky je moznost, ze ptak umre.

5.6.2012 08:51:30

Acedrac
nezapomínám, je to karta za 0 cenu a kleknutí hrdiny, kterého není zas tak těžké postavit.

5.6.2012 10:48:22

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas