Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je v porovnání s ....

Od hráčů této hry bych rád přečetl pár postřehů o tom, jak hru hodnotí ve srovnání s jinými LCG hrami, nebo jinými populárními karetkami?
Sám hraji z LCG jen Warhammer Invasion a mám nějakou představu o tom, jak se hraje A Game of Thrones LCG. Vím, že chci srovnávat nesrovnatelné, když tato hra je kooperativní, ale i tak bych rád znal postřehy, zejména co do hratelnosti. V neposlední řadě mám strach z ohrání. Vím, toto téma bylo nakousnuto v jiném vlákně, ale bude hra bavit třeba i za rok, dva?
Děkuji.
2.5.2011 16:59:08

Indibaldini
V pravidlech zůstalo pár drobných překlepů nemajících vliv na pochopení. Jestli budeš tisknout přelepky, tak s nimi ještě pár dnů posečkej. Dodělávají se na nich opravy. S touto lokalizací nepotřebuješ ani ten slovník a hra je v pohodě.

8.1.2012 15:11:04

Polylux1
:-) Dobry napad ale čo som si prečital pravidla tak to vypada na zložitu hru bez tej češtini by som sa ani nepohol ale s kartami to tak spravim ak budem mať naštudovane pravidla.
:-)

8.1.2012 15:16:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Lunitare
Jak tady čtu ,tak na přelepkách jsou chyby?Já zrovna dnes polepil karty na core setu,ale ještě nestačil zafoliovat.Jsou to zásadní chyby?

8.1.2012 15:55:51

Alex
1-2 chyby jsou zásadní, je tam několik nejasností a zbytek je na sjednocení terminologie s pravidly. Takže s foliováním radši počkej.

8.1.2012 16:07:52

Prosím o radu
Ahoj, jaká je tato hra v porovnání s karetním Thunderstone Advance? Co byste doporučili, když jsem zatím klasickou karetní fantasy nehrál (hraju Mage Knight, Castle Ravenloft, Dungeonquest) a chtěl bych vedle uvedených her něco karetního vyzkoušet. Hledám hru, která je kooperativní popřípadě lze ji hrát solitér, obě uvedené hry (LOTR, Thunderstone Advance) jde hrát solo, na BGG mají podobný průměr hodnocení, a nedokážu se rozhodnout, kterou z her vyzkoušet jako první (nevylučuji, že časem půjdu do obou). Co byste doporučili?
A druhý dotaz? Mám jít do české verze LOTRa a nakupovat cca jednou za dva měsíce rozšíření v češtině, které mají vycházet, nebo spíš anglickou verzi, ke které už je spousta rozšíření dostupných? Dá se vystačit nějakou dobu se základem a pak s tím, že budu postupně dokupovat česky vydané adventure packy?

4.7.2013 07:30:48 | Upraveno autorem (porovnej)

to Greyhound
Porovnať to neviem, lebo som TA nehral, ale môžem Ti zaručiť, že sólo aj hra vo dvoch je u LoTR-a neskutočná, i keď si treba zvyknúť, že Ťa hra hlavne zo začiatku dosť často vyklepe :).

Dosť záleží na tom, koľko si do toho ochotný investovať. Ak jednorázovo a menej, kúp TA. Ak trošku viac (neviem koľko vychádza prvý cyklus tzn. core set a 6 adv. packov, porovnaj si to) tak choď to LoTR-a. Tu musím povedať, že nie je treba sa plašiť a kupovať všetko, čo vyšlo, kľudne by som začal core setom. Vyskúšaš si, či Ťa mechanizmy a hra baví (na 90% Ťa to chytí :) ) a potom by som kľudne kúpil všetkých 6 adv. packov cyklu Shadows of Mirkwood, aby si mal cardpool na stavanie balíčkov.

Česká vs. anglická verzia: jednoduché ak nemáš s angličtinou problém a ovládajú ju aj potenciálny spoluhráči, šiel by som do anglickej verzie (predsa len je to v originálnom jazyku lepšie). Ak plánuješ hrať s neangličtinármi alebo neovládaš angličtinu dosť dobre, podpor BF a kúp to v češtine. Je už isté, že BF vydá minimálne celý prvý cyklus, ktorý Ti vydrží, trúfam si povedať min. 1 rok, kým vyskúšaš rôzne balíčky a zo všetkými prejdeš všetky questy.

4.7.2013 09:55:10 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Díky, vlastně jsi mi potvrdil, co jsem si myslel já, investice mi nevadí, letos už jsem v hrách utopil levný notebook :-) každopádně jsem si obohatil sbírku her a v oblasti fantasy jsem zatím měl Mage Knight a nově Castle Ravenloft a Dungeonquest, ale chtěl jsem si zkusit i něco vyloženě karetního. Takže jdu do LOTRa, podpořím české vydavatele, využil jsem nabídku JRC, mám tam hru zarezervovanou za 666 Kč, super cena, a budu se těšit až BF vydá v češtině Hon na Gluma :-)
Angličtina mi nevadí ale možná budu mít malého spoluhráče (10 let), pro kterého bude čeština lepší :-)
P.S.: a to že mě hra vyklepne, nevadí, spoustu her jsem projel i v Mage Knight či Castle Ravenloft a v Dungeonquestu člověk umře v 90% her :-)

4.7.2013 10:31:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra s 10-ročným
No to pri všetkej šikovnosti možno bude trošku oriešok. Predsa len tá hra nepatrí medzi jednoduché hry pre taký vek. Ale nič vám nebráni to skúsiť :).

4.7.2013 14:46:57

acedrac
Uvidím, zatím jsem s ním zkoušel Dungeonquest a Castle Ravenloft a musel jsem samozřejmě spoustu věcí řešit s ním, především překlad anglických karet, ale fantasy téma ho chytlo, tak uvidím, primárně budu hrát určitě solo, každopádně do české verze jdu i proto, že má aktuálně JRC akci a cena 666,- Kč je za novou hru slušná :-)

4.7.2013 15:09:41

acedrac
No měl jsi pravdu, hra mě chytla hodně, první úkol byl jednoduchý, dal jsem ho napoprvé s jednobarevným balíčkem Leadership, druhý jsem zkoušel s jednobarevnými pakly marně asi 4-5 her, tak jsem pak zkoušel míchat, Leadership + Tactics napoprvé nevyšlo, nechodily dobře karty, zato kombinace Leadership + Spirit se ukázala jako výtečná, zejména dvojice Aragor - Eówyn pracovala na jedničku a quest splněn. Teď koukám s hrůzou na podmínky třetího (útěk z Dol Gulduru), ten snad v solo hře ani nejde dát :-)
Každopádně hra po prvních asi 7-8 partiích baví, jsem v tom a nedočkavě budu vyhlížet, až na konci léta vyjde Hon na Gluma, zvažoval jsem i nečekat na české vydání rozšířeních a jít do anglických, ale ty první (Hunt for Gollum, Conflict at Carrock) jsou snad všude vyprodány, asi všichni čekají na českou verzi :-)

7.7.2013 18:44:03

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven Zapomenuté kruhy
Gloomhaven Zapomenuté kruhy
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas