Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je v porovnání s ....

Od hráčů této hry bych rád přečetl pár postřehů o tom, jak hru hodnotí ve srovnání s jinými LCG hrami, nebo jinými populárními karetkami?
Sám hraji z LCG jen Warhammer Invasion a mám nějakou představu o tom, jak se hraje A Game of Thrones LCG. Vím, že chci srovnávat nesrovnatelné, když tato hra je kooperativní, ale i tak bych rád znal postřehy, zejména co do hratelnosti. V neposlední řadě mám strach z ohrání. Vím, toto téma bylo nakousnuto v jiném vlákně, ale bude hra bavit třeba i za rok, dva?
Děkuji.
2.5.2011 16:59:08

replayabilita
Kooperativní hry se vždycky ohrajou mnohem rychleji. Pochybuji, že tahle hra bude výjimkou.

2.5.2011 17:23:02

to Deth
Hru jsem sice nehrál, ale řekl bych, že pokud budeš kupovat rozšiřující balíčky, tak Tě hra bude bavit i za rok za dva. Pokud ne... Tak za chvilku podle mě skončíš, že už Tě nebaví furt omílat ty tři questy v základu. Sice je pokaždé hra jiná v závislosti na tom, jaké máš balíky, co Ti přijde, co přijde za encountery, ale po chvilce už budeš znát ty karty nazpaměť a budeš vědět, jak se s nimi vypořádat. Nové balíčky přinesou nové questy a nové encountery, takže bude pořád co zkoumat. A jelikož budou nové balíčky vycházet co měsíc, tak to tak akorát stihneš ohrát ten starý.

2.5.2011 17:32:44

Deth
Lotra jsem nehrál, ale můj názor je ten, že se více soustředí na atmosféru a příběh a méně na deckbuilding. Důkazem je toho složení rozšiřujících packů, ve kterých je půlka karet pro questy, encountery, potvory atd. a jen druhá půlka je pro hráče na vylepšování balíku. Moc nevidím ani potenciál ve variabilitě a rozdílnosti ras (narozdíl třeba od warhammeru nebo agotu), pořád je to jen lidstvo, popřípadě společenstvo proti temnému pánovi a jeho spojencům. Další je odlišnost hraní. Je to kooperačka a ne souboj hráč proti hráči. Mě osobně láká více to druhé. Prostě mě neláká hrát sběratelskou kooperativku a dělit se s někým o karty, jestli mi rozumíš, raději mám styl alá Magic, sbírám si svoje kartičky a vylepšuju si svůj balík se kterým se pustím do souboje s někým jiným.

Toť můj názor, nikoliv zkušenosti z této LCG karetky :)

2.5.2011 17:56:36

Osobně si myslím, že dříve nebo později přijdou i s možností, jak hrát kompetativně. S tím, jak je hra pravidlově řešena by to nebyl vůbec žádný problém, i kdyby se mělo hrát na to, kdo dříve dojde do cíle. Já sám s tím tak trochu počítám. I když hra samotná je super, do budoucna počítám s výše uvedenou možností.

2.5.2011 19:02:07

hrál jsem i whi i tohle
A zkusím něco plácnout.
skládání balíčku mi zde přijde slabší, protože mám pocit, že se obecně líže mnohem méně kartiček. Je to tedy jenommuj subjektivní dojem. ALe to mi úplně nevyhovuje, že toho dostávám do ruky o dost méně.

Hrál jsem to jenom třikrát, takže zatím mám pocit, že se zde méně kombí, ale to vubec nemusí být pravda.

Z prvních her jsem neměl vubec touhu spojovat barvy do sebe. Což jsem tedy neměl ani u u warhammeru. Ale to jenom proto, že jsem raději hrál jednobarevné balíčky.

Zcela zásadní se mi jeví fakt, že zde je Gandalf. To je asi největší rozdíl.

Řekl bych, že se to ohraje rychleji, ale opět subjektivní, protože obecně nerad kooperuji.

Ale na základě tak málo partií, mé nazory neber nijak vážně.

2.5.2011 19:23:18

Tak či onak...
Jak to tak pročítám, tak to vypadá, že budu muset zkusit core set a pak se uvidí. Podle všeho se zdá, že by si člověk hru zkusit měl a podle toho se rozhodnout. Naštěstí není tak drahá, abych se bál, že jen vyhodím peníze.
Jen čas prověří, zda bude stát za to kupovat i adventure packy. Já jsem sice hráč, ale když už nějakou hru mám, tak se stávám sběratelem a dokupuji i rozšíření. A protože u této hry bude rozšíření přehršel, tak si musím pořádně nákup rozmyslet :-).
Děkuji za postřehy a klidně uvítám i další.

2.5.2011 20:08:27

Ohrání
U téhle hry je dobrá atmosféra a jakási touha splnit quest a dotáhnout to do úspěšného konce. O deckbuildingu v průběhu hry to není vůbec - spíš o výběru hrdinů a tvoření balíčku před samotnou hrou a pak užít si průběh hry.

Jak jsem už psal jinde, mě to oslovuje jako solo hra (protože povětšinou není s kým hrát) a solo je to hodně zábavný a napínavý. Nebo jako zpestření pro zablbnutí si společně s kámošem s cílem se projít po Středozemi. V tom vidím smysl a pozitivum týhle hry pro mě.

Pro konfrontaci zvolím Magic.

2.5.2011 21:36:13

hra sólo
Pokud do hry půjdu (stejně musím počkat, až budou česká pravidla), tak každopádně jako do hry, kterou plánuji z cca 90% k hraní sólo.
Nemám doma jedinou hru ze světa Pána prstenů a z těch, které jsou dostupné přichází v úvahu nejvíce právě tato. Jak jsem již psal, když kupuji, tak potom i jako sběratel, tedy vše a proto musím zejména u této hry dobře zvážit, zda pořídit.
Hra je na ZH zatím přijímána velice dobře, ale to může být dáno tím, že hráči nemají zatím nahráno více partií. Jsem zvědavý, jak se hra bude jevit po více odehraných hrách. Ale zase na druhou stranu, nejsem z těch, kteří hrají tolik, aby se jim hra ohrála.
Velký deckbuilding od této hry neočekávám, chci zejména atmosféru, zábavu a oddechovou hru pro čas, kdy není s kým hrát.

Sinuhet
Podle toho co píšeš je zřejmé, že hru zkusit musím.

Beholder
Docela se divím, že jsi hru ještě nezkusil. Právě tebe bych typoval, že budeš mezi prvními, kdo do toho půjde.

Elenistar
Také dávám přednost jednobarevným balíčkům.
Z toho co jsem pochopil z pravidel jsem také nabyl dojmu, že přísun karet bude určitě menší než ve WI, ale samozřejmě dokud hru nevyzkouším, nedokáži posoudit, jak moc to vadí. Ale jak píšeš, kombení bude samozřejmě méně.

Jak moc velký rozdíl v mechanice hry je při hraní ve dvou a sólo? Baví vás hrát sólo?
V

2.5.2011 21:49:02

Hra
No já mám zatím odehráno cca 20 her v jednom, dvou a třech hráčích a prozatím se mi to neohrálo. Ještě jsem se ani nedostal ke třetímu scénáři. Pokud se čtou alespoň texty na quest kartách tak to atmosféře přidává hodně.
Jinak solo je to fajn, ale celkem těžké, mě osobně baví mnohem víc hrát se spoluhráčem nebo spoluhráči. Solo hra je také docela o náhodě, pokud příjdou jenom lokace, tak se s tím v jednom hráči hraje těžko.

Beholder: variabita rozdílnost ras. No jsou tu čtyři sféry a ty jsou dost rozdílné, za každou se hraje jinak. V Agotu žádné rasy také nejsou. Tam jsou prostě jenom lidé a také se hraje za každý rod jinak. Nesmíme zapomínat že je to zatím jenom core set. Prostě základní balení pro seznámení s hrou. Osobně si myslím, že poté co vyjde několik adventure packů už to půjde kombit hezky, protože ta možnost na kombení je tu velká. Počínáje mono balíčky i více sférovými balíčky (i když ty jdou zatím hůře postavit). :) Navíc počítám s tím, že větší expanze by se mohli vydávat jako čistě pro hráče nebo čistě pro encounter, takže ten přísun by mohl být velký. Jenom doufám, že to postupem času nedopadne jako u WI (jen můj názor), kde ty rasy už tolik unikátní a od sebe rozdílné nejsou. To se v AGoTu daří mnohem lépe. Je zde vydáno už 5 cyklů a daří se udržovat tu unikátnost a rozdílné hraní rodů. :)
Každopádně z těchto tří LCG nejvýše řadím AGoT, poté LotRa a nakonec WI.

2.5.2011 22:06:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor
Rád bych taky přidal názor na toto téma. Není to jen můj názor, už jsem ho četl i na diskuzích na FFG. Nemohu porovnávat, ale posoudím jenom core set, sám o sobě. Pro jednoho hráče je hra velice těžká, ve dvou je to o poznání lepší, i když v obou případech záleží na namíchání encounter balíčku. Je to však potřeba brát tak, že core set obsahuje připravené balíčky o 30 kartách, tedy jakýsi základ. Podle pravidel se má hrát s balíčkem složeným z 50 karet. Takže po vydání pár rozšiřovacích balíků se hratelnost výrazně změní (a já doufám, že bude stoupat). Takže ohrání se zatím určitě nebojím. Uvidíme, jak se hrou naloží tvůrci a jakým směrem se bude ubírat.

Takže ve zkratce: srovnání s jinými LCG není moc na místě, protože systém Lotr je zcela jiný, hratelnost je dle mého názoru na velmi vysoké úrovni (a to nejsem fanoušek knih ani filmů z prostředí středozemě - pro fanoušky je hratelnost jistě položena ještě výše). Ohrání bych se opravdu nebál, právě díky neustále vycházejícím dodatečným kartám, které budou neustále hru udržovat při životě a při hratelnosti.

2.5.2011 22:17:02

to Deth ad solo
Ještě tu zmíním názor Drakkenstrika, který ho ventiloval ve svém Components Breakdown, že hra je vysoce týmová a hráči si musí dost pomáhat a vycházet vstříc, aby z toho dostali co nejvíc. Takže se domnívám, že už ve dvou hráčích to bude dost jiný zážitek a přinese to mnohem více kombení, než jenom že mám kámoše, který taky zabije pár potvor. Věřím, že právě v té vysoké nutnosti kooperovat bude ta hra mít silnou stránku.

2.5.2011 22:24:13

hra
No nevím jestli je Lotro dobrý nebo špatný, ale od rána mám zase chuť si zahrát a to sem včera večer hrál 2 hry. Ve druhý hře šlo všechno ok až na konci mě pavouci nakopali pr.el :-) Ale nijak mě to nedeprimuje, spíš naopak chci hrát dál a namíchat novej balíček .... a to je u mě znak dobrý hry.

3.5.2011 10:40:04

Neduhy
Jinak včera jsem ještě pročítal fora a někteří hráči si stěžují, že v solo variantě je hra od druhého scénáře těžká. Důvodem je, že pokud hraješ za 2 barvy a děláš si 50ti kartovej balík, tak ještě není dost karet, abys udělal plně funkční balík - musíš to vycpávat kartama, které se do fylozofie balíku nehodí a spíš vadí než pomáhají.
Ale hra je teprve v rozjezdu a pokud na ní budou dělat dál, potenciál je opravdu obrovský.

3.5.2011 10:52:20

poohlednuti o case
dokaze nekdo s lcg ci ccg veteranu zhodnotit jestli ma cenu do toho jit? jak se jevi moznosti staveni baliku? je to zivotaschopne (bude prisun novych karet nejakou dobu)? ma smysl singelton format? chce to dva hrace nebo staci jeden? pro dva hrace staci jeden core set nebo dva? a co vas napadne....

10.7.2011 08:29:44

Více balení
WH měl ze začátku podstatnou chybu, některé karty byly jen 1x v balení a výborné decky člověk musel koupit 3 stejné krabice. Je to tu stejné ?

10.7.2011 08:36:06

ndru luniter
Ted' vám není co nasat zatím nevyšlo ani jedno rozšíření, tedy platí vše co je napsáno dole. Jak se hra mění - vylepšuje nebo zhoršuje, to bude možno posoudit až nejlépe po prvním cyklu 6ti rozšíření, takže tak za půl roku. Nebo aspon' po prvním - honu na Glooma.

10.7.2011 19:12:54

Více balení
Jak psal uz Lunitare, muzete nekdo napsat, jestli v balicich jsou karty po 3 nebo po 1? Docela by me to zajimalo.

11.11.2011 12:47:35

Jancos
v adventure packu je každá karta pro hráče ve třech vyhotoveních a jeden hrdina (více jich stejně nemůže být v jednu chvíli na stole).
V core setu je to různě některá karta je tam jednou, některé vícekrát, kdo by byl puntičkář tak si ho koupí 2x.

11.11.2011 12:52:55

Lumirius
Aha, diky za info

11.11.2011 12:59:40

Rune Age
Chcel som si kupiť Rune Age ale potom som naďabyl na Lord of the Rings: The Card Game.Ktoru mi odporučate ak budem hrať 50% solo a po anglicky viem 20 slov?

8.1.2012 12:39:58

indi
No hlavně každá hra je úplně jiná.

V Runeage skládáš deck alá Dominion, tudíž přímo za hry.

V Lotr si poskládáš deck před samotným scénářem alá Magic a pak ho hraješ.

Každopádně Lotr se jen tak neohraje na sólo zatímco u Runeage to máš tak 10-20 her, protože má jen dva sólo scénaře.
Takže na solo bych šel určo do LOtra, ale bez tý angliny to budeš mít špatný. Leda že bys použil překlad, který tu je.
Pokud bys chtěl ale hrát ve více lidech, tak bych šel do Runeage, protože to je fakt maso:)

Samožřejmě nevýhoda Lotra oproti RUneage je větší finanační zátěž, protože pokud to chceš hrát často, tak jsou rozšíření nutnost:)

8.1.2012 12:49:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Do LOtr som si stiahol češtiny a už to mam aj preštudovane :-).Solo varianty mam odohrane Agricola,Space alert,Thunderstone,Pandemic Z toho je najlepšia Agricola.Tu mam odohratu asi 10x a bojim sa že ma Lotr prestane tieš baviť solo.

8.1.2012 13:18:02

ad Indibaldini
"bojim sa že ma Lotr prestane tieš baviť solo"
Toho sa báť nemusíš, core set +2-3 rozšírenia Ti budú stačiť na dlho :). Ak ak sa ohrajú, rozšírení ju a bude kopa :). Ale samozrejme stačí core set na začiatok, napríklad tuto:
http://www.bookdepository.co.uk/Lord-Rings-Nate-French/9781589949812

8.1.2012 13:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
dik ja to pozeram tu:
http://stolnehry.msmatis.com/53-the-lord-of-the-rings-the-card-game
angličtinou moc neoplivam keby to tu nebolo preložene ani o kupe neuvažujem. :-)

8.1.2012 13:52:08

Indibaldini
Pravidla v cestine jsou supr, le na karty je 20 slov dobrej zaklad. Kup core set, zavri se s nim a slovnikem na tri hodky v pokoji, usetris si praci s tiskem a jazykove sebevedomi ti stoupne o ctyristasedmdesatdva procent :-)

8.1.2012 15:02:29

Vybíráme z Bazaru

Euthia Torment of Resurrection, 1. vlna
Euthia Torment of Resurrection, 1. vlna
Akt. cena: 5500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas