Osadníci z Katanu - Rychlá karetní hra

xxxxxxxooo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - Rychlá karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Albi Polska
Devir
Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tak jaká

Viděl a hlavně hrál někdo tuto variantu osadníků? Jak se hraje ve dvou hráčích? Je lepší než předchozí varianta pro 2 hráče?
27.11.2011 01:37:30

som

to kren
Uvažuju nad nákupem rychlých osadníků, tak pročítám diskusi a zajímalo by mě, jaké bys navrhnul jiné jednoduché karetky pro nehráče? Díky za odpověď

24.5.2012 06:28:21

som
Kren nejsem, ale nějaké mě napadají :)
Coloretto, nehraju ho často, ale nedám na něj dopustit, vypadá to jako taková blbinka, ale dá se překvapivě taktizovat a je to dost vtipné. To doporučuju úplně maximálně.
Wizard - delší, ale neznám nikoho, komu by se nelíbil :)
Kozí války - kratičké, docela náhodné
Timeline
a teď pro dva: Jaipur nebo Battle Line

a tyhle já osobně moc nemusím, ale pro začátečníky dobrý:
Gold!
Mamma Mia!
Fazole - pokud máte rádi komunikativní hry, ale doporučuju víc než tři hráče, ve třech nás to nebaví.
Dračí zlato
Monopoly Deal
Nenávidím, ale lidi mívají rádi :) - Ztracená města (pro dva), Střelené kachny (spíš párty karetka)

Jinak rychlí Osadníci jsou podle mě taky vyhovující, docela mě baví, žádné jiné Osadníky jsem dosud nehrála (kdo něco hrál, tak chápu, že je zklamaný) a když vám nevadí, že je to dost náhodné a vyrovnané a stále stejné, tak je to poklidná příjemá hra.

EDIT: Ještě mě napadá, že za zkoušku stojí asi For Sale a možná Biblios (mně moc nechyt) dle hodnocení a jsou jednoduché. A svižná hra k pivu, při které se ale hodí myslet, je Dwarf King :)) - je v AJ, ale v každém kole stačí všem přeložit jen celkem dvě karty, nebo použít přelepky.
Tak snad už jsem svoje nápady vyčerpala :D

24.5.2012 07:19:48 | Upraveno autorem (porovnej)

k pravidlum
Mel bych prosbu. Cerstve jsem poridil. A pri vyukovem (soliter) hrani jsem se presne dopstal do situace o ktere psala ta"jemna" tzn. jedna strana nemela na nakup jinych a stavela vesnice (5nebo6), druha strana mela dve mesta s rozsirenim. Ale proste nebyla sance ziskat 10 bodu - resp. po delsi dobe by prvni strana prestavela na mesta popr. rozsireni...Jenze na to by se druha strana jen koukala. To by byla situace jak v sachu na polozeni krale. Vy uz toi tu delsi dopbu studujete - nenarazil jste nekdo na doporucene reseni? Samozrejme mne napadlo dat tam vic vesnic (ze hry pro 3-4). Ale jde o vyvazenost a taky by se to melo hrat prevazne ve 2 a ja budu zaucovat. Takze o nejakem testovani vyvazenosti nemuze byt ani rec :-) Diky.

26.10.2012 01:58:15

vesnice
Já bych to tak nechal a upozornil na to při učení pravidel. I ve starých karetních osadnících člověk musel hlídat kolik mmá vesnic, jinak se na 12 bodů nedostal.

27.10.2012 13:59:47

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 540 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas