Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1517x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tak nevím, co si o tom myslet....

Asi jsem trouba a nechápu dnešní svět, ale co je moc, to je příliš...
Na stránkách moderních her se před pár dny objevila akce, kdy vyprodávali poslední kusy rozšíření pro 5-6 hráče v původní dřevěnné verzi za 1 Kč. Říkal jsem si, zřejmě doprodej, všude už jsou noví, plastoví, tak jsem si JEDNO rozšíření koupil, získal pár hexů a zelené figurky :)...za pár dní se na těch samých stránkách objevilo nedostupné, vyprodáno...říkal jsem si, to tedy byl velký zájem....jenže od té doby se na stránkách s deskovkami objevují inzeráty na prodej tohoto rozšíření za cenu od 99 Kč, v aukci na hrajeme jich je několik no a vrcholem bylo, když jsem zjistil, že na aukru jsou prodávány po pěti kusech s jakýmsi návodem, kdy po přemalování a doplnění získáte kompletní osadníky za skvělou cenu....a pod tím vším je podepsán JEDEN člověk...
Jsem z toho rozpačitý, ze služby hráčům se stal byznys pro dravého jedince....ale asi bych se divit neměl, taková je doba, urvi co můžeš :(
14.7.2010 07:31:03

Lapo

no to je otazka citu pre moralku :)
1. Osobne si nemyslim ze poskladat x skatul do jednej je napad hodny pridanej hodnoty:) .. ako sa to potom lisi od napadu .. mam sikovne ruky a celu hru si urobim sam? :) Osobne si myslim ze je to to iste a ak pokladame kopirovanie za amoralne, tak toto je ine?
2. Prirovnanie k predaju listkov je trefne, myslim ze je to presne to iste. Takisto tie listky kupi clovek za vidinou ze ich preda drahsie.. a znemozni tym pomalsim kupit listky priamo v predaji..
3. Na druhej strane prichadza otazka co je moralka? Dotyka sa nas vsetkych a kazdy si ju vysvetlujeme inac :)) Je moralne odpisat z tahaku na skuske? Je moralne skupit byty a predavat ich o pol roka v rovnakom stave o 200.000 Kc viac? prikladov je neurekom sa stretavame sa s nimi stale.

15.7.2010 17:31:44

Lapo

dodatok
.. asi by som to uzavrel tak, ze je to nemoralne. Ale ruku na srdce, nie sme my vsetcia niekedy obcas nemoralni :)

15.7.2010 17:33:43

Vše pro komunitu
Obdivuji Elwena za jeho nápad s kompletací nové hry. Když jsem to na Aukru zahlédl, napadlo mě, že je to koumák a že je chytřejší než já! Někoho jiného zase že je to nemorál, který zneužil situace...

Kdykoliv uvidím, že se něco prodává za zlomek původní ceny (tady je to 0,169 % původní ceny!), koupím toho tolik, kolik uznám za vhodné, abych se mohl podělit s přáteli, a abych na tom klidně poté i vydělal. Bude mi jedno, jestli je to něco, v čem se nevyznám a jestli jsem součástí komunity, nebo ne.
Mám to tak, že mí přátelé se svezou se mnou, a když zbyde, dám šanci komunitě. Já, přátelé, komunita, a poté všichni ostatní.

Kdyby Albi vadilo, že to někdo může skoupit, tak by to omezili.

Přirovnání ke spekulantům s lístky na zápasy je úplně mimo mísu. Spekulanti skupují lístky za běžnou cenu, pokud vím. Na kolik si ji pak nasadí a jestli to někdo koupí, to je jejich věc. Já je nemám rád stejně jako všichni ostatní a nikdy bych od nich nic nekoupil.
Víte, proč třeba lístky na Cimrmany neskoupí hned první člověk ve frontě?

Soudím, že by měl admin smazat kontakty na Elwena, protože je to nedůstojné těchto stránek. A PJ se už omluvil, což se mimochodem nevídá často (obecně, nemyslím jen PJ ;o), takže si za to zaslouží pochvalu, ať má názor jaký chce.

26.7.2010 18:46:38

Dřevěné komponenty
Pro milovníky dřevěných komponent Osadníků brzy vyjde v Německu edice naprosto úžasných dřevěných komponent !JEN KOMPONENT, NE CELÉ HRY! Je tam asi 150 dílů naprosto ke všem rozšířením a základu hry:

http://www.catan.com/catan-games/catan-accessories/viking-pieces.html

27.7.2010 10:31:45

Viking edice
Uff, jsem z toho dost rozpačitý, rytíři vypadají jako rytíři jen z hodně velkou dávkou fantazie a systém jejich aktivace je celkem nešťastný. Dorazil mě popisek zloděje - v pravé ruce má sekeru a v pravé měšec. Mě dalo práci v tom rozpoznat lidskou figuru :) Ale ta města a vesnice jsou super.

27.7.2010 18:19:15

...
mě hlavně zarazila cena - 79,99€ (doporučená) což je celkem pálka :) ... no uvidíme kolik to bude stát v Essenu :D

27.7.2010 18:23:45

...
omlouvám se ... mluvíte o komponentech já o hře :) (chtělo by to edit :D)

27.7.2010 18:25:03

Vybíráme z Bazaru

Království divů
Království divů
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas