Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1508x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tak nevím, co si o tom myslet....

Asi jsem trouba a nechápu dnešní svět, ale co je moc, to je příliš...
Na stránkách moderních her se před pár dny objevila akce, kdy vyprodávali poslední kusy rozšíření pro 5-6 hráče v původní dřevěnné verzi za 1 Kč. Říkal jsem si, zřejmě doprodej, všude už jsou noví, plastoví, tak jsem si JEDNO rozšíření koupil, získal pár hexů a zelené figurky :)...za pár dní se na těch samých stránkách objevilo nedostupné, vyprodáno...říkal jsem si, to tedy byl velký zájem....jenže od té doby se na stránkách s deskovkami objevují inzeráty na prodej tohoto rozšíření za cenu od 99 Kč, v aukci na hrajeme jich je několik no a vrcholem bylo, když jsem zjistil, že na aukru jsou prodávány po pěti kusech s jakýmsi návodem, kdy po přemalování a doplnění získáte kompletní osadníky za skvělou cenu....a pod tím vším je podepsán JEDEN člověk...
Jsem z toho rozpačitý, ze služby hráčům se stal byznys pro dravého jedince....ale asi bych se divit neměl, taková je doba, urvi co můžeš :(
14.7.2010 07:31:03

Elwen?
návod jsem viděl aji na Hofylandu, asi jim to cele skoupil.

14.7.2010 07:45:00

Jo
je to on....palec dolů

14.7.2010 08:06:27

PJ

Zlynčovat!
Tak pro takové jedince mám označení pocházejícího od jistého "počítačového odboríka": je to pičmulínek.
Zveřejnit nick, mail, IPnu a přiřadit statusy: OUTLAW, SCORNED.

14.7.2010 08:52:23

no teda
Tak to je ještě větší humus než tajemství pleti herečky Lucie Zedníčkové. Spíš nechápu, že mu toho prodali tolik, když bylo jasné, jak s tím naloží. Každopádně slušný vychcánek.

14.7.2010 09:07:01

PJ

Mladý, dynamický a flexibilní podnikatel Michal
Kdyby měl někdo pánovi chuť sdělit svůj názor na jeho aktivity a ostatní aby věděli, komu se vyhnout.

kontakt: [smazáno - kontaktní údaje podléhají běžné ochraně osobních údajů - Zeus]
xicht: http://www.spolocenskehry.sk/images/comprofiler/561_4946d0b734635.jpg

14.7.2010 10:19:00

Elwen

Osadníci
Neschovávám se za falešné nicky, herní komunita mě zná, kontakty na mě jsou u každého prodeje, pokud mi chcete něco vytknout, tak mě kontaktujte přímo a neplivejte tady síru za zády.
Na skladu Albi měli přes půl tisíce kusů, koupil jsem si stovku a našel způsob, jak si poskládat dřevěný základ, který už není k mání.
Když jsem se bavil s paní s Albi, byla názoru, že toho mají naskladněno tolik, že to nemají šanci normálně prodat, teď když se dřevěný základ už neprodává a rozhodně jsem tedy neměl pocit, že dělám něco neetického, když jsem si koupil 100ks, abych si mohl poskládat 20 her a ty prodat/vyměnit a koupit si za to hru do sbírky, po které jsem delší dobu prahnul.
Pokud je tu někdo, kdo stále chce rozšíření a už se na něj nedostalo, tak mi napište a já Vám ho pošlu - nekupoval jsem 100ks, abych je vykoupil (to bych je vzal rovnou všechny).
Herní komunity jsem si vždycky vážil právě pro přátelskost a férovost. Nemám v plánu tyto zásady porušovat, zkuste to taky.

14.7.2010 13:06:32

férovost
Otázka je, co je to férovost a přátelskost herní komunity
1. Někdo tady upozorní ostatní hráče, že v jednom obchodě vyprodávají hru za 1 Kč s tím, že třeba tato informace někomu pomůže...
2. za chvíli je vyprodáno a v aukci na jiných stránkách se objeví tato hra s vyvolávací cenou 290 Kč...

Tím, že jsem se nad tím zamyslel a zakroutil nad tím hlavou, jsem myslím zásady férovosti neporušil...alespoň tedy doufám...

14.7.2010 13:25:11

@ The Hammer
Nemyslím, že to byla narážka na tebe.
Nabídka visela na stránkách od 29.6. To je pro internetové šílence (jako my) dostatečně dlouho, aby se zapojili.

Za každej nápad v herním světě platíme. Nebo si myslíte, že se platí jenom za materiál v krabicích, které kupujeme?
Elwen prodává 5 krabic a k tomu svůj nápad. Ten obchod je v pohodě. Že prodává i jednu za víc, než za co koupil? To je, myslím, taky v pohodě. Neutrhne na tom přespříliš, musí krabici zabalit tak, aby se jí nic nestalo, s každou jednou musí ještě navíc na poštu...
Sami víte, že někdy z obchodu sejde...
A v konečném důsledku herní obci udělal nabídku velkorysou. Kdybychom ho upozornili a nechali se vyjádřit před tím, než ho někdo chtěl "zlynčovat", asi by jsme nikdo neměli teď tu nepříjemnou pachuť na jazyce.

14.7.2010 13:43:38

Joe

Prirovnal by som to
Prirovnal by som to k tomu, keď američan nájde zachovanú hru v "thrift store" (u nás na "blšáku") za 5$ a potom ju strelí na eBay za dvojnásobok jej bežnej ceny... Ani na tom by som nevidel nič "nekalé". Jednoducho zákonitosti trhu - ak je dopyt, nájde sa aj ponuka.

Ak by to elwenovi nikto nekupoval, má smolu...

14.7.2010 13:50:35

vela kriku pre nic
suhlas s monikou.nesudte cloveka za vrazdu,ktoru nespachal!!!

14.7.2010 13:53:13

dilli
já chtěl jen říct, že mi vůči herní komunitě přišel férovější postup člověka z bodu 1...


14.7.2010 13:53:40

rbx

The Hammer
Koupit neco za malo a prodat to za vic je zakladni pravidlo obchodu. Pokud nekdo ma pocit, ze koupi 100ks Osadniku a jejich naslednym prodejem zbohatne a za to riziko mu to stoji, tak at to udela, vubec bych mu to nezazlival.

14.7.2010 13:58:22

nefér
Jsme tu herní komunita, a snad si tu můžeme říct, že tohle se nám prostě nelíbí. Nikdo nikoho nelinčoval. Bavili jsme se tady o člověku, který vydělává na výprodeji za 1kč a vyjádřili názor, že nám to nelíbí. Navíc na aukru je to prezentováno, jako něco super, co už není a nebude, a cena 99 je bomba. Jinak pokud nakoupím 100 ks po koruně a každý jeden prodám za 99. To už je slušný zisk. A co se týče nákladů na poslání, ty jsou hrazeny zvlášt, ne z těch 99kč. Je to každého věc co dělá, ale snad tu ještě můžeme vyjádřit svůj názor ať je jakýkoliv ne?

14.7.2010 14:00:12

upřesnění
Takle je to přesně prezentováno: Zcela nové, originálně zabalené rozšíření ke hře OSADNÍCI Z KATANU pro 5-6 hráče!
V kamenných obchodech běžně k dostání od 590,- !!! Poslední věta je už trošku klamání spotřebitele dle mého.

14.7.2010 14:02:28

Elwen

férovost
Tvůj příspěvek by byl pohodový, kdyby byl pravdivý. Tak, či onak, jsi mi mohl nejdříve napsat přímo a zjistit, jak se situace má. Ta šance, že si to přečtu tady a budu mít šanci zareagovat je spíš malá. Ale to je spíš tím, že mě osobně asi neznáš a kontaktovat nějakého internetového spekulanta asi není běžná reakce.
S čím mám problém je, že z Tvého příspěvku vyplynulo, že za vykoupením celého skladu stojím já - to je nepravdivá informace (což sis třeba jen na Aukru mohl snadno ověřit), která spustila tuhle lavinu.

Co považuju za fér?
Koupit hry za dobrou cenu (akce v e-shopu, Essen, velká objednávka) a prodat je s nějakým profitem. Zvláště pokud se nejedná o obraty v tisících, které by uškodily klukům s e-shopy, ale o pár stovek na nákup nějakých dalších her do klubu. Kupec je prostě spokojený s cenou, kterou nabízíš, ty jsi spokojený se ziskem.

Co nepovažuju za fér?
Vykoupit celý sklad / limitovanou edici atd. a prodávat ji za absurdní cenu. Pořád to není nic proti pravidlům jako takovým, jen už to působí víc, jako podraz. Tady si kupec mohl sám dopomoci k lepší ceně, ale prodejce ho směle zařízl.

Prostě si ověřte, co se skutečně stalo, než vypustíte nějakou informaci do oběhu. Stačilo, abych si tohoto příspěvku nevšimnul a díky iniciativě PJ (tvoje příspěvky mi fakt přijdou přehnané - posbírat osobní informace s poznámkou na tomuhle se vyhýbejte? Vážně?) bych najednou sklízel křivé pohledy, kam bych se hnul, bez šance zjistit, proč a co se vlastně stalo.

Aby to nezmizelo v příspěvcích - pokud jste někdo objednával rozšíření dřevěných osadníků a už se na Vás nedostalo, tak se ozvěte a pošlu Vám je.

14.7.2010 14:03:15

PJ

Omluva
Elwen: OK, nechal jsem se strhnout nepodloženou informací; jak to tu bylo prezentováno, připadal mi stav jednoznačný. Omlouvám se za svá poněkud nerozvážná slova.

Pořád se mi takové jednání příliš nelíbí (proti překupníkům všeho druhu jsem poněkud předpojatý), ale pokud myslíš vážně svůj poslední odstavec, beru, co jsem napsal, zpátky.

14.7.2010 15:43:26

obchod
Já přece nikde nenapsal, že by se jednalo o nějaký podvod či nelegální obchod či něco protizákonného, jen si prostě pořád myslím, že pro mně jako pro hráče bylo sympatičtější upozornění od někoho tady, že támhle mají rozšiřko za kačku, jestli máš dřevěnné osadníky, tak si ho kup, to byla pomoc hráčům od hráče...a že mě pak udivilo, že bylo bleskem vyprodáno a nedostupno a začaly se objevovat v aukcích za vyšší cenu....to, že to byl byznys...v pořádku, někomu třeba i udělá radost a kdo nechce, nemusí kupovat. Jen jsem chtěl prostě říct, že se mi tenhle způsob obchodu nelíbí, ale to je můj problém, každý má právo mít svůj přístup. Takže jestli jsem to přehnal, tak se omlouvám...

14.7.2010 16:35:18

no! to tie inetrnety za to mozu!


(sry za OT, testujem tagy, ci uz fici vkladanie obr. do diskusii;)

14.7.2010 17:07:10

fffuuu
neficia, mazu sa uplne:(

(: http://i288.photobucket.com/albums/ll180/fisha_album/vrapohlov72letdchodkyn.jpg :))

14.7.2010 17:08:20

klopčík
oldfag... :)

14.7.2010 17:40:21

Tak já to tady uzavřu :-D
Za komunismu by elwena zavřely! Naštěstí máme kapitalismus! Ale osobně si myslím, že na takovýhle prodej musí mít člověk žaludek. Ikdyž je fakt, že kdyby to nekoupil elwen koupil by to někdo jiný a prodal by to třeba ještě dráž.

15.7.2010 07:14:50

Andik: neuzavřeš :D
Andik007: Za komunismu by člověka zavřeli i za to, že řekl "Husák je vůl." Znamená to snad, že je to správně??? ;)

Já se obchodem živím. Základním principem obchodu je něco nakoupit, a prodat to za vyšší cenu. To není nic nemorálního.

Pokud vezmu něco, co má pro jednoho (Albi) hodnotu jediné koruny a najdu jiného, pro nějž to má hodnotu stokoruny, na tom nic nemorálního není. Jestliže to Albi DOBROVOLNĚ prodá (třeba aby mu to uvolnilo místo ve skladu), tak je to OK.

Jestliže někdo jiný za to DOBROVOLNĚ dá stovku, tak je to taky OK. Není snadné takové lidi najít.

Elwen k tomu totiž přidává významnou přidanou hodnotu:
1.- Musel těch 100 krabic přivézt a někde uskladnit. To jsou čas a náklady.
2.- Musel najít kupce, tedy napsat inzeráty, zveřejnit je. To je vše čas a na aukru i drobné poplatky.
3.- Musel řešit obchodní dotazy kupujících, což je další čas.
4.- Musí každý balík zabalit, vystát frontu na poště, vypsat poštovní složenku, adresu atd, což je pro 100 balíků několik dní otrocké dřiny. Zkuste si cvičně zabalit 20 krabic a vypsat všecky poštovní formuláře, opupínkujete se z toho...
5.- Musel nejspíš nakoupit obalové materiály, které asi byly dražší než samotné zboží.

Toto vše jsou věci, které dělá člověk buď zdarma (pokud to je fanoušek) anebo za mzdu, na kterou si touto prací vydělá.
---
A ještě jedna filozofická ohledně ceny. Spousta lidí říká "to je předražené". Ale nic takového neexistuje, pokud kupující utrácí SVÉ peníze bez donucení. Příklad: obyčejné kytarové trsátko stojí cca 10 Kč. Pokud je to ale obyčejné trsátko, se kterým Jimmy Page nahrával Stairway to Heaven, rád za něj dám třeba tisícovku. A někdo jiný třeba 50.000. A pro drtivou většinu lidí-nemuzikantů nemá ani hodnotu těch 10 korun, neboť je jim k ničemu. Přitom je to furt stejné trsátko, jen má pro různé lidi diametrálně různou hodnotu.

15.7.2010 08:11:15

Jen pro upřesnění
Abych tady nebyl za komára! To naštěstí máme kapitalismus jsem nemyslel ironicky! :-D

A k těm tvým 5 bodům se musím jen lehce zasmát.
1. 100 takovýchle "krabiček" se vejde kamkoliv
2. 5 minut hodit to na aukro
3. minimální
4. pokud není blbý, tak nebude chodit jen s jedním balíkem na poštu, a to je jediná ztráta času pošta a zabalit to
5. osobně si myslím, že dneska se to dá zabalit do čehokoliv :-D

15.7.2010 08:24:18

prodej
rbx : Nevím co je to za riziko nákupu když 100 ks ho stálo 100kč a když prodá jedny za 99,- tak má investici zpátky.
Je to uplně stejné jako s lístky na fotbal/hokej člověk by ty lidi postřílel ... týden před zápasem je vyprodáno, ale jak vidíš televizní přenos tak tribuny jsou prázdné, protože si dotyční nakoupí X lístků a na každém si dají přirážku 500 procent, tak spousta lidí si to raději nechá ujít. Hnus tohle odsuzuju i tam, i tady...

15.7.2010 08:50:42

dám aj môj názor
Ja na to tiež nevidím nič zlé. A to sa predajom neživím a komunitu mám rád.

15.7.2010 13:12:36

Vybíráme z Bazaru

Hello Dino
Hello Dino
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas