Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1516x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Aké to je?

zdravím viem že táté hra je tu už 15rokov :) a má vela rozšírení a vy ju budete všetci as poznať. Je to jeden zo štarderov do sveta doskových hier. Uvažoval som nad touto hrou ekd som začínal nakoniec som sa rozhodol pre carcassone. Odvtedy už ubehla neaká doba a moja zbierka sa rozrástla na niekolko kusov a ja stále uvažujem že si osadníkov kúpim. Lenže v obchodo sa ich cena pohybuje okolo 30euro čo je dosť podla mna. A taks a vás pýtam či sa to oplatí kúpiť a čo všetko na mna bude čakať v tej hre. Či je to len stavanie miest a ciest + obchod alebo aj neaké výskumy ktoré mi pomáhajú. Proste či sa to podobá trocha na počítačových setlersov. A či potrebujem neaké rozšírenie aby to nebolo len stavanie ciest a miest ale aj niečo viac. bla bla bla už neviem na čo sa pýtať v priebehu diskusie sa vás ešte niečo popýtam :)
14.6.2010 15:27:37

sydo
Podívám se na to...

Já jsem alergický jen na určité druhy náhod :) a v tuto chvíli mě napadají jen dvě - Space Hulk (1,2,3,4 - vedle, 5,6 zásah) :) a po tom co jsem poznal Ad Astru s jejím plánováním karet co chci těžit bych už nehrál ani osadníky kvůli náhodě co kdo vytěží.

Balorok: z toho co píšeš bych já osobně doporučil Ad Astru místo osadníků a pak AOE III a Through the Ages a jak tak koukám možná i ten Conquest jak psal sydo.

14.6.2010 16:41:21

Beholder
No tak to tě asi odradí souboj v Conquestu, tam je to 1-3 = tvá ztráta, 4-6 soupeřova ztráta - primitivní, ale rychlé :) Já hrál Space Hulk poprvé v sobotu a bavil mě fest :)

14.6.2010 16:44:42

boj
Plus nějaké karty, které boj mohou ovlivnit, pokud si ty karty koupíš.

14.6.2010 16:45:12

sydo
ajaj..ani množství jednotek to třeba neovlivní (jako třeba v Nexus ops). Pokud to je čistě jeden na jednoho (nemožnost vytvořit převahu) a rozhodne jen kostka, tak to není nic pro mě

14.6.2010 16:48:34

Beholder
Tak převahu tam samozřejmě vytvořit můžeš, ba musíš. Pokud jdeš na soupeře se stejně velkou armádou, tak si koleduješ. Dobré je mít i pár karet, které tě v boji podpoří.

14.6.2010 16:50:12

sydo
no tak to je jiná, protože ve space hulk to je čistě souboj jeden na jednoho a kostka rozhodne.

14.6.2010 16:52:35

sydo
ale už jsme tu trochu offtopic, každopádně díky za info a na Conquest se kouknu.

14.6.2010 16:53:34

Vraciam sa k osadnikom
Mna na osadnikoch najviac bavia rozne scenare a vela moznosti, ako si vytvorit vlastny. Keby si si kupil aj nejake rozsirenie tak by si si boj o uzemie a konflikty mohol aj nejako vymysliet. Ostatne zmienene hry velmi nepoznam, ale dobre je zacinat od lacnejsich hier a stale sa prekvapovat tymi novymi a drahsymi. (viem ze tento prispevok je davno po vytvoreni tejto diskusie, a ty uz mas davno hru vybranu, ale mozme zacat pisat nazory, po tych 2 rokoch co presli a ako sa zmenili a ako to dopadlo s tou kupou.)

10.6.2012 15:38:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Příval temnoty 2: Zkáza nebes
Příval temnoty 2: Zkáza nebes
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas