Odysea: Společně k deváté planetě

xxxxxxxxoo hodnoceno 157x (Seznam vlastníků)

Odysea: Společně k deváté planetě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Thomas Sing
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mluvení během hry

 Ahoj,

 

 jak vnímáte to, co se může během hry říkat a co ne? Je dáno pravidlo, že nesmím říct nic o svých kartách (kromě komunikace), ale mohu například navádět spoluhráče a vynesení komentovat třeba: “hoďte mi tam čtyřku,” nebo i obecněji: “tenhle štych vemte někdo jinej?”
 Osobně bych se takových proslovů radši zdržel a popravdě nevím, jestli je košér i komentovat to, co je zjevné, jen si to někdo třeba nemusí uvědomovat. Například: "teď už je ve hře z růžových jen trojka a pětka a támhle Pavel žádnou z těch karet nemá, protože na začátku komunikoval plonkovou osmičku.

8.10.2021 11:12:49

Zatím jsem hrál teda jen ve dvou s dummy hráčem, ale snažíme se mlčet.

Ovšem občas to prokládáme hláškami typu: “Proč to hraješ?”, “Teď už je to jasný” (často za chvíli doplněné “Aha, tak není”) nebo “To si děláš p…srandu” :)

8.10.2021 11:25:07

nok

Hele, hry tohohle typu s tím odjakživa mají problém. Myslím, že záleží na člověku a skupině. Jak “pure” to chcete mít. I Hanabi hrajou lidi na X způsobů. S finesou, bez finesy, s naznačenín bez naznačování…. Ale abych odpověděl: Technicky vzato by se to říkat nemělo. Technicky vzato by člověk asi neměl ani dělat kyselý ksichty, když někdo zahraje špatnou kartu do štychu nebo říct “Jsem v řiti”, když dostane úkol na kterej nemá karty. Ale pro mě je zrovna tohle část zábavy. Nehrajeme na skóre, ale na to, jestli to teďka vyjde nebo ne. Takže osobně nebudu nikoho pštít, když něco takovýho řekne. Zkoušel jsem to hrát s cizíma lidma on-line na BGA, kde se mluvit nedá a… jo, je to jiný. Ostřejší, přemýšlivější, ale míň legrační. Takže tak. Můžeš to taky zkusit, co ti vyhovuje víc.

8.10.2021 11:27:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Při hraní by se nemělo říkat nic o hře. Diskuse po každé partii je o to zábavnější, jak to ostatní z pohledu svých karet vnímali.

8.10.2021 13:46:15

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas