Obludárium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hral nekdo?

Jake to je?
20.9.2019 06:52:32

vzhledem k tomu, jak
jsem pochopil, že má hra fungovat, ji pravidlo "zahoď a získej" docela dost mění. Nic proti house rules, ale dělá to z toho jinou hru. Protože právě ten tlak na peníze a na to, jaké karty posílat a jaké si nechat, tam dělá ta zajímavá rozhodnutí.

Přijde mi to, jako živit v Agricole jen jedním jídlem za člověka, nebo na konec hry přidat ještě jedno kolo. Vše by vedlo ke zjednodušení a pocitu, že toho zvládám víc, ale o tom ta hra být asi nemá, jinak by to tak autor udělal ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

2.7.2020 13:59:15

Hrajeme to jako rodinku
s dětmi, naše 15-letá slečna mi tvrdě šlape na paty :) To, že občas brutálně nejsou peníze a člověk musí vzít, co je (hlavně poslední karta v tomhle umí být brutální) dělá hru zajímavou takticky - je nutné neustále přizpůsobovat co beru, kam to dávám a kde se snažím brát body, což je fajn. Na nedostatek peněz jsou Půjčky, takže to nikdy není nehratelné, půjčka navíc nemusí nutně znamenat nemožnost hry o vítězství. Obávám se, že house rule na výrobu peněz by tomu sebralo právě tu nutnost neustále přizpůsobovat taktiku a posílilo by to roli náhody.

2.7.2020 14:26:19

Moc pěkná hra
K oslavě zimního slunovratu (pohanský svátek :-D), jsme si nadělili, kromě jiných i tuto hru.
Musím podotknout že je opravdu zábavná.
Hráli jsme ve třech i ve dvou.
Ve třech moc dobré, těším se na hru ve čtyřech či v pěti.
Ve dvou jsme od začátku hráli tak, že z vlastní zásoby karet jsme lizali kartu hned na začátku, tudíž jsme si ji mohli ihned ponechat a ze zbylých karet jsme jednu zahodili.
Pravidlo autorů se mi zdálo takové nanicovaté. Tohle je podle mě zábavnější.
Za mě super zábava.

27.12.2020 12:54:26

hra ve dvou
Tak jsem přemýšlel, že hra mě skoro vubec nechytla a že ji prodám. Ale ještě předtím, že bych zkusil změnit pravidla pro 2 hráče ... že bych lízal kartu na začátku tahu a nebo že bych dokonce udělal jakýsi talon karet lícem nahoru, které by hráči mohli třeba za určitý obnos koupit. Dokonce jsem laboroval s tím, rozdělit v balíčku karty třeba s tajnými úkoly ... třeba je dát hráčům možnost vybrat během druhé sezony (třeba z 5ti karet si vyber dvě). A hele, spousta lidí s tím má stejné zkušenosti. Takže zkusím nějak pravidla poupravit a dát hře ještě šanci. Atmosféra hry a hlavně obrázky jsou pěkné a je mi líto to za pár stovek prodávat dál.

21.3.2021 20:42:13

My sme si pravidla pre dvoch upravili tak, ze na konci kazdeho tahu vyhodime nahodnu kartu (= karty v ruke pomiesame a jednu vyhodime; alebo dame superovi jednu nahodne vytiahnut na zahodenie). Takto sa karty aj obmienaju a nie je cela hra len o tom aku kartu vyhodit, aby som superovi co najviac ublizila.

S povodnymi pravidlami sme odohrali asi 5 hier. S upravenymi asi 20 hier a bavi nas to o dooost viac :).

12.6.2021 10:02:35

Vybíráme z Bazaru

Ecos: První kontinent - nová
Ecos: První kontinent - nová
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas