Oathsworn: Into the Deepwood

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Oathsworn: Into the Deepwood - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Shadowborne Games
Autoři: Jamie Jolly
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Před KS info

Info z newsletteru:
- začátek kampaně 8. října
- cena 99 USD EB verze s miniaturami hrdinů a standees okolních encounterů
- audioknihu /storybook/ ke hře namluvil James Cosmo /Lord Commander Mormont z GOT/

Zatím ukázaná videa:
On Table Top - The Art of Oathsworn:Into the Deepwood

https://www.youtube.com/watch?v=QC4vTMqdP6k

Battlecast: What Is Oathsworn Into The Deepwood, And Should You Be Excited?

https://www.youtube.com/watch?v=7uwjJYbmOZs


Learn to Play Games Gen-con 2019 coverage of Oathsworn into the DeepWood

https://www.youtube.com/watch?v=4sGEj2W7aq8

Rob over at Rob's Tabletop World Gencon 2019: Rob Looks at Oathsworn: Into the Deepwood

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=rTGgenS0Q8k
9.9.2019 14:42:08 | Upraveno autorem (porovnej)

kompletní hra
Tady mi právě přijde super, že za 99$ budeš mít kompletní hru. Všechno navíc je jen vizuál, nic, co bys pro hru potřeboval. All-in mi přijde jen pro opravdové nadšence - kromě většího množství plastu, pár map na stěnu, mincí a knížky s pěknými obrázky nic navíc nemají.
Já jsem zatím měl i ty monstra, ale standees, co ukázali, mě docela zviklaly, vypadají fakt dobře. Naopak armory box si chci vyzkoušet a ta cena mi nepřijde tak vysoká. Takže možná skončím jen u verze standees s armory boxem.
Zároveň na 99% bude další KS, dá se počkat.

4.11.2019 20:27:54

base + armory
U mna obdobne ako Umma. Base dodava uplne vsetko potrebne k hre, armory je taka zabavka za par drobnych navyse a mozem sa hrajkat s panacikmi. Ostatne je sice pekne, ale nic navyse nepridava a tie peniaze radsej pouzijem na iny KS, lebo tento rok bolo toho fakt ze dost a tu pri prakticky neznamej hre je allin pre mna zbytocny. Navyse kto si chce malovat, tak moze malovat az ked otvori predmetny box a zasa bude sa kvoli malovaniu zdrziavat v hre?

4.11.2019 20:43:23

double post
double post

4.11.2019 20:43:24 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Taky jsem přehazoval z core na 1dolar a teď jsem na base.
Uvidíme na PM, třeba tam ještě přihodím ten plast.

5.11.2019 08:54:56

Na co jsem ještě narazil
"They've said they actually had enough ideas and lore for another two full games after this one that had to be cut as it wouldn't fit in the box. As you can imagine though they have said they are focusing on making this the best game it can be before exploring those."

Tímhletím KS to určitě nekončí. Zájem o hru je velký, můžeme se těšit na další pokračování...

Za mě je tohle hra, na kterou se těším asi nejvíce ze všech, které jsem zatím backoval. Soudě podle dostupných střípků příběhů, namluveném dobrodružství, různých gameplay videí, grafiky, artů aj. to bude bomba. Je to můj subjektivní pocit, ale pro mě Oathsworn naprosto zadupává Gloomhaven do země. Doufám že tomu tak bude i při skutečné hře...

5.11.2019 14:06:41

Mike
PR PR PR...ze to tim nekonci, to je mozna pravda. Uvidime, az se to zacne zpozdovat, protoze konec 2020 je nerealny...

Jako, taky se mi to libi, ale zatim jsme to nehrali. Po umelecke strance to Gloomhavem skutecne zadupava do zeme, to je pravda. Zatim mi to prijde jako takovy Kingdom death light, Gloomhaven je spis Descent hard. Jsou to dle meho nazoru dve odlisne hry. Gloom je dungeon crawl a Oathsworn je prost boj s bossem a pribehova vlozka...Me se libi oboje :-)

Jinak teda par dolacku jsem jim tam hodil a budu rad,kdyz me prijemne prekvapi

5.11.2019 15:53:28 | Upraveno autorem (porovnej)

nerealný
Přestože spíše očekávám "standartní" zpoždění 3 měsíce a KS, který přijde včas, mě překvapí, tak tady bych až tak překvapen nebyl. Zdá se, že to mají docela rozmyšlené, kromě poslední hrdinky a digitální německé lokalizace byly pravděpodobně všechny stretch goaly dopředu připravené (noví hrdinové byli s ukázkou svých bojových karet), produkci miniatur mají předdohodnutou... Dodaní "kolem prosince 2020" sice dává volnost v kreativním výkladu, nicméně odhaduji, že hru maji ze 75-90% hotovou. Neslibovali hory doly, konec kampaně byl až překvapivě nudný, žádné výzvy posledních 48, 24h, tah na 2M $... Zdá, že měli prostě splněno a už to neřešili:-)
A koneckonců Tainted Grail se zpozdil jen o 3 měsíce a přitom ten systém docela překopali - což mi přišlo, že bylo nutné, aby to dobře fungovalo ve více hráčích, tady jsem nic zásadního nezachytil.
Myslím, že srovnání s Gloomhaven je přeci jen případnější, s KDM je společný jen boj s monstry (který je ale založen na dost jiných principech), zároveň velkou složkou KDM je vývoj osady, což tady chybí, fáze města je Gloomhavenu docela podobná.

5.11.2019 23:49:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@Uma
A TG uz prisel i s miniaturama? Myslim ze ne, ty jsou teprve ve vyrobe. Tady ta hra ma tech modelu daleko vic, navic v XL velikosti, takze to si myslim ze muze byt jediny problem. Uvidime, muzeme zalozit nejakou sazkovou anketu :-D

Jinak, faze mesta v GH je prodej/karta udalosti, to je vse. Tady se ve meste jede gamebook

6.11.2019 09:46:52 | Upraveno autorem (porovnej)

pepsson
Podle toho co lidi píší v komentářích, tak TG je s figurkama.
Dokonce v sundropu.

6.11.2019 09:58:52 | Upraveno autorem (porovnej)

pepsson
Takže TG, co teď dorazil do Evropy, je bez miniatur? To se mi moc nezdá :-) Koneckonců viz tady: https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/tainted-grail-the-fall-of-avalon/posts/2673052
Navíc množství vyrobeného plastu bude asi podobné, když Tainted Grail měl 4x víc podporovatelů, nicméně výroba samotná ty hry většinou nezdržuje.
Však jsem neříkal, že je to stejné jako GH, ale myslím, že kdybych si měl vybrat mezi KDM a GH, které hře je podobnější nebojová část, tak asi vím.

6.11.2019 10:03:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Umma
Jo sorry ,tak plast dosel, dalsi kampane v TG jeste nedosli,spletl jsem se :)

A pravda,plastu bude na objem podobne, ale AR je zavedene studio a ma za sebou nekolik her. Tady to jsou novacci bez zkusebosti. Treba Deep madness delali novacci a ten se opozdil skoro o rok oproti planum proto,ze to byli novacci a spatne si to propocitali...takze za me leto 2021, ale rad se budu mylit

6.11.2019 10:27:34 | Upraveno autorem (porovnej)

PM
Tak je otevřen a dívám se na poštovné. Základ s miniaturami 39$, armory a terrain box zvedne poštovné každý o 10$. Přitom all-in má poštovné za 45$. Tak nevím jestli je to chyba, nebo úmyslný dumping all-in (případně úmyslné předražení poštovného u addonů), aby donutili váhající přejít na all-in.
Přijde mi, že poštovné v posledním roce vylétlo raketově, nákup her na KS se tak notně prodraží...

17.12.2019 07:44:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Pm
Vyplati se s dokoncenim pm pockat a nevyplnovat to hned po startu. Byvaji tam chybky...

17.12.2019 08:05:50

poštovné
Jak jsem četl komentáře, tak to chyba nebude. Je to určitě částečně podpora All-inu (nicméně objemový a váhový rozdíl Core vs All-in nebude moc velký), ale bohužel logisticky to také dává smysl - v Číně jim budou pravděpodobně balit rovnou 3 krabice - Standee, Core a All-in. Ty se pak budou moci rovnou rozesílat, jen se na ně lípne adresa. Nicméně add-ony se budou přidávat a balit pravděpodobně až v rozesílacích centrech, což přidá dost práce. Ale také mi to přijde hodně - čekal bych tak max 5$ za addon. Chudáci Švýcaři a Norové, ty to maj fakt pekelný - addon za 20$, Core za 80$.

17.12.2019 13:11:07

kostky navíc ?
Na vteřinu jsem se zamyslel, jestli přibrat kostky navíc. Pak sem to pustil z hlavy :). Jinak Olin potvrzen a zaplacen.

17.12.2019 21:32:54

V rozpacích s artbookem
Berete někdo ? (teda kromě Tangrama ;-) Měl by obsahovat i nějaký "lore" ze světa Oathsworn. Nevím, kolik toho textu tam bude. Grafika je úchvatná, ale třeba ten concept art, jak něco vznikalo, mě moc nezajímá. A teď kolik bude čeho... (lore vs. concept art vs. plnohodnotné obrázky) Takže jsem na vážkách. Už teď, pokud chci brát armory a terrain pack, tak včetně poštovného je to jen o 36$ lacinější než all-in. No a s tím artbookem pak není co řešit, protože by kvůli němu zase vyletělo poštovné o 10$, takže jsme na stejné ceně. Počkám si, jestli o tom ještě něco nenapíší...

17.12.2019 21:46:18

....
Mě štve, že jsem dal 179$ už při kampani a teď bych nejraději vše stornoval :-/

Když vemu jen Core + Armory, je to zase hra přes 6K a to si myslím nemá tu hodnotu

31.12.2019 11:38:24

Korenar
Je zajímavé, jak neplánované vyšší poštovné za addony (s poštovným za krabici se dalo počítat) dokáže změnit pohled na celou hru. Já jsem při kampani dal už 214$, počítal jsem s Armory. Nicméně teď jsem došel k tomu, že doplatím 5$, hra to bude za cca 5000 a s Armory se obtěžovat nebudu. Protože více jak 1000 za možnost prohazovat zbraně podle výbavy, což jsem v žádné hře nikdy nepotřeboval, dávat nechci.
To byla krása celé té kampaně, když nevezmeš addony, o žádný herní obsah nepřijdeš. Když se ti tehdy zdálo, že to tu hodnotu má, tak vysoké poštovné addonů na tom nic nezměnilo:-) Pokud jsi měl naplánovaný rozpočet na Core+Armory a nějaké poštovné, tak to vem bez Armory a ješté ti zbyde.

5.1.2020 19:26:47

Gameplay obsah
Ja hodil 120. Hru porad chci, ale ty minirozsireni mi prijdou zbytecna a osobne uvazuju o tom, jestli vzit vubec verzi miniaturama a nespokojit se s podstavci. Bojim se ale, ze treba podobne, jako Cthulhu wars, budou ty obri modely delat atmosku a bez nich to nebude ono...

5.1.2020 19:54:18

UmmA
Mě nezklamala hra cenou....ale přešel jsme na Warhammer: Age of Sigmar, kde se cítím být více uspokojený jak miniaturama, tak příběhem, atmosférou i svobodou tvorby a tyto ryze figurkové drahé hry v mých očích najednou potemněly.

5.1.2020 20:08:41

Korenar
Ale to jsou dvě úplně jiné hry... Stejné je tam snad jedině to slovo "fantasy" :-) Ačkoliv se také poohlížím po nějaké skirmish hře s miniaturami (až dorostou spoluhráči), tak určitě budu ve své kolekci "hýčkat" i tyto RPG příběhovky...

5.1.2020 23:30:58

...
Já vím, ale nejde finančně hýčkat všechno....aktuálně jsem do W:AoS investoval až nezveřejnitelnou sumu a plánuju si vytvořit vlastní scénáře, kampaně a vytvořit si na stole 3D fantasy prostředí...k tomu ještě Joan of Arc 1.5 All-In a je to k zlosti, kolik plastové dobroty ty malý mrňousové budou doma mít :D stačí mít tátu blázna, co si kupuje hry místo aut :D

5.1.2020 23:35:08

Viděl jsem v posledním update unboxing krabice s terény a poněkud lituji že jsem to bral. Je to další obrovská krabice (miniatury jsou větší než jinde - měřítko cca 45mm oproti standartu 32mm, případně 35-38mm u novějších her), takže se nebudou moc hodit k modelům z jiných her. No a opravdu nevyužitá příležitost je že ty modely se tam prachsprostě opakují. Fakt nevím proč tam musí mít 2 úplně stejné baráky. To samé stromy. Jasně, cena za formy a v kampani je to tak na vyrenderovaném obrázku, ale nějak jsem doufal že během vývoje přijdou s alternativními modely. Myslím, že hra bude jinak skvělá, ale tohle mě zklamalo.

14.10.2021 11:33:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Archipelago DE
Archipelago DE
Akt. cena: 21 €
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas