Nox - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Bard - Centrum Gier
Huch & Friends
MINDOK
Zvezda
Autoři: Steffen Brückner
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Obyvatelé malebné vesničky Angstdorf se tisknou strachy pod peřinou. Psi vyjí. Kočky strachy mňoukají. Na nedalekém opuštěném hradě Geisterbergu zase straší! Kdyby jen ti hloupí lidé věděli co se tam děje! Alphonso, Ramon a Jack, staří kamarádi kostlivci, hrají pouze svoji bláznivou hru. A duchové v řetězích jim fandí! No prostě radost až na kost

NOX je velice rychlá a jednoduchá karetní hra pro 2-6 hráčů. Hráči se na chvíli stávají strašidly, která se snaží přechytračit ostatní. Při hře mají vždy na výběr: Pomoci sobě a nebo uškodit někomu jinému.

Příprava hry a průběh hry

Každý hráč si lízne tři karty. Karty mají tři barvy a jsou na nich hodnoty od 1 do 15. Poté ten, kdo si připadá nejstrašidelněji, začne. Hráč může:

  • Vytvořit truhlu (položí kartu před sebe nebo protihráče)
  • Zrušit truhlu (Položí kartu s takovou hodnotou na truhlu, která odpovídá jiné truhle, kterou má hráč před sebou. Tyto dvě truchly se spojí do jedné)
  • Změnit velikost truhly (položí novou kartu na svoji či cizí truhlu. Počítá se pouze vrchní hodnota)

Hráči se snaží škodit soupeřům tím, že jim z velkých truhel dělají malé a také tím, že jednotlivé truhly spojují dohromady. Naopak sami se snaží mít truhly s co největší hodnotou.

Hra se hraje na kola. Kolo končí jakmile má někdo 6 truhel či se dobere balík. Všichni si sečtou horní čísla na truhlách. Ty se napíšou na kousek papíru a hraje se další kolo (Ve verzi pro nebojácné si sečte body pouze hráč, který jich má v daném kole nejvíce). Hra končí až někdo dosáhne předem stanovený počet bodů (...100,150,200...)

Hra obsahuje

  • 90 karet
  • Pravidla

Autor: Lepravudoli

Vybíráme z Bazaru

Ankh: Bohové Egypta  + insert + obaleno
Ankh: Bohové Egypta + insert + obaleno
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas