Normandy '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Mark Simonitch
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak jako obvykle. Podělte se o zkušenosti s tou hrou.
30.8.2011 07:47:06

rbx

Parxel
hezka, vymakana, ne zrovna uplne jednoducha, ale ne zase tak monstrozni jako Battle for Normandy :-) Chtel jsem neco s vylodenim a po ruznych zkoumanich padla volba prave na toto. Hral jsem to jednou na Warconu a moc se mi to libilo, i kdyz jsme delali spoustu bot v pravidlech. Nevim, co bych o tom vic rekl, spis odpovim na nejaky konkretni dotaz.

30.8.2011 10:55:17

Normandy
Bohužel jsem to zatím nehrál ale třesu se..:) Je to téma, které začínám plně hltat a kdyby mi o tom někdo řekl cca před půl rokem moc bych mu nevěřil. :) Člověk zná vylodění pouze jako nějakou operaci která byla důležitá.
Nedávno jsem dočetl knihu od Paula Carella : Útok na pevnost Evropa a dost mě to ke hře přiblížilo. :) Najednou vidím ty souvislosti s hrou a proč jsou ty pravidla udělaná tak jak jsou. Rozhodně z vyprávění Radka o pravidlech a spojení s mapou bych řekl, že je to hodně povedená hra. Třeba když 21. tanková divize německa se nesmí pohnout, tak je to proto, že ona sice byla připravená zasáhnout ale nikdo ji nedal rozkaz.. :D A takových maličkostí tam je prostě víc... :)

30.8.2011 11:19:30 | Upraveno autorem (porovnej)

pár postřehů
vylodění samotné je totální kostkovina (jako spojenec jen házíš kostkama a koukáš, jak ti umírají jednotky) ... ale zas to dobře simuluje to zoufalství, kdy přední linie opravdu neměly moc šancí přežít ...
taktika se dostává ke slovu až při bojích na pevnině, tam si jí užiješ

mapa je docela velká, dá se v klidu hrát ve čtyřech (vždy dva na každé straně), odsejpá to pak rychleji (navíc na spojenecké straně se to dá podpořit i příběhově, jeden hráč je Američan a druhý Brit)

pravidla používají pár zajímavých věcí, které jsem jinde neviděl - např. neprostupné ZOC pásy mezi dvěma jednotkami, které mají ZOC, nebo tzv. "hlavní útočná síla" při útoku, která se skládá z jednotek jedné divize ... tj. musíš si hlídat, která jednotka patří do které divize, když to špatně připravíš, bude většina jednotek útočit jen poloviční silou

30.8.2011 11:26:55 | Upraveno autorem (porovnej)

safra safra
zní to zajímavě, to zase jo...budu na to muset mrknout podrobněji.

30.8.2011 11:28:48

rbx
To já jen tak obecně, abych nám tu tahle hra nezahálela. Zatím žádnou hexovku od GMT nemám, ale nějakou bych chtěl. Vzhledem k tomu, že se velmi rychle plní P500 na ty Ardennes 44, tak zvažuji jestli jít do Normandy 44 nebo počkat na Ardennes 44. Navíc jsou pro mě tyhle hry rozumné i z hlediska složitosti a množství žetonů.

Navíc zjišťuji, že v poslední době hraji nejvíc hry od GMT. :-)

30.8.2011 11:48:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Parxel
Necekej a kup Normandy, Ardennes koupis pak :) A z vlastni zkusenosti mohu z klasickych hexovek doporucit Kiev to Rostov, naprosto vynikajici hra a vzhledem ke stavu ostatnich East Front her je to i velmi dobra investice. Klasicke hexovky jsou nej, kam se hrabou nejake CDG :D

30.8.2011 11:59:45

rbx

Parxel
je to jak rika Thales, ten ti rekl vlastne tri hlavni veci - kostkovanou pri vylodeni, zoc bond a MAF (main attack force).
1. kostkovana pri vylodeni ti dokaze pekne zahybat s pocatecnim setupem. Ani nevis jak chybi jednotky rangers, ktere se mely vylodit na Pont du Hoc. Bez nich ti na Omahu naslape jedna nemecka divize, ktera ti tam jednotky zdrzi na dalsi dve kola
2. ZOC bond je super vec, kdy mezi dvema obsazenymi hexy nepritel neprojede. Dela se takto krasne vizualne fronta, kdy jsou hexy obsazene ob jeden. Simuluje to vzajemne kryti jednotek.
3. MAF je pekna potvora, protoze opravdu nesmis michat hrusky se svestkama, tedy vojaky z ruznych divizi. Je to prirozene, ze pak ti, kteri nepatri do MAF, jsou oslabeni, protoze si muzeji zvykat na nove veleni. Paradoxem je to, ze vsechny posily jsou udelany po trech zetonech, takze kdyz pak chces z reinforcement jednotek udelat MAF, tak to jde horko tezko.

30.8.2011 12:01:42

sydo
Toho jsem se právě bál, že si pořídím obě. Ale na tohle už ženu neukecám. Ještě ty Successors zkousla, ale tohle už ne. :)

30.8.2011 12:10:36 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Kurňa to zní dobře.

30.8.2011 12:13:30

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas