Normandy '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Mark Simonitch
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"LES CAROTTES SONT CUITES" tedy "mrkve jsou uvařené" – tak zněl kódový signál vyslaný generálem de Gaullem v předvečer vylodění 5. června 1944. Byl určen silám odporu k zahájení partyzánských akcí.

6. června 1944 se spojenecké jednotky vylodily na okupovaném francouzském pobřeží v Normandii. Spojenecká vojska otevřela západní frontu druhé světové války. Pro hitlerovské Německo to byl začátek konce.

Popis hry

Normandy ’44 je hra určená pro 2–3 hráče, kteří ovládají svá vojska během vylodění 6. června 1944 a následujících 21 dnů bojů o Normandii. V tomto klíčovém období měla německá armáda poslední šanci zatlačit spojenecké síly a odvrátit tak porážku. První americká armáda se probojovala přes poloostrov Cotentin a dobyla důležitý přístav Cherbourg, zatímco Britové se utkali s divizí německých panzerů poblíž Caenu.

Průběh hry

Ve hře představuje každé kolo 1 den a každý hex odpovídá 3,8 kilometru. Většina jednotek jsou regimenty a brigády, avšak většina obrněných jednotek jsou bataliony.

Hra využívá poněkud zjednodušený systém Arden ’44: pohyb, boj a pohyb záloh. Ve hře jsou dvě skupiny jednotek: pěší a mechanizované. Typ jednotek i jejich kombinace určují v bitvě modifikátory také v závislosti na tom, jestli daná jednotka útočí, nebo se brání.

Ve hře je také kampaň o 22 kolech, sedmikolový turnajový scénář, který se zaměřuje na to, jak Spojenci propojovali dobyté pláže, a scénář zaměřený na bitvu na poloostrově a dobytí Cherbourgu.

Hra obsahuje:

  • 1 mapu
  • 2 archy žetonů
  • pravidla
  • 2 šestistěnky
  • 6 herních pomocníků – 2 pro hráče za Německo, 2 pro hráče za Spojence a 2 tabulky s přehledem výsledků bitev a efektů terénů

Autor: pishkotek

Vybíráme z Bazaru

Stranger Things: Attack of the Mind Flayer CZ
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas