Nightfall - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: David Gregg
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak jsem na to koukal a pevne doufam, ze to tentokrat AEG snad uz nepodelaji. Prostredi vlkodladku, upiru a ghulu se mi libi, k tomu docela zajimavy mechanismus retezeni karet, tedy vetvyreni komb. Jen doufam, ze se poucili a udelaji to tentokrat poradne.
20.1.2011 13:58:56

musthave
...veci, co v inych deck-buildoch chybaju, som nasiel tu! ....KONECNE!! schova to vse, co bolo doteraz..
kombenie na kvadrat je proste bozi libovecka...
aby som nebol len nekriticky nadseny: divne mi prislo parovanie personelov a nahodny vyber centralu..ale mozno to zavisi od 'scenaru'
Ele: ideme do toho? este 2 a je liga! :P

4.4.2011 11:45:21

musim rict
ze to vypada cim dal lip. jen ta cena je docela vysoko

4.4.2011 11:47:11

První dojem
Musím říct, že po prvním zahrání mě tahle hra hodně překvapila. Bylo to svižné se spoustou interakce, téma bylo příjemné (ačkoliv si na vlkodlaky a upíry tolik nepotrpím) a velmi vážně zvažuji koupi. A to jsme si říkal, že deck-building hry už řešit nebudu. :-D

4.4.2011 12:35:19

ndru
naopak cena je příjemná. Existuje jedna deckbuildingová perla, která je i dražší. :)

4.4.2011 12:55:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Asi vím, na co myslíš... :-D Ale je pravda, že ta cena je dost relativní, u deck-buildingu většinou máte už v základu více karet a je tedy slušná variabilita a tudíž i možnost hrát hru častěji, aniž by se omrzela. A měl jsme ze hry pocit, že tohle by mě nějakou chvíli omrzet nemuselo. Třeba u 7 Wonders nevím, hra se mi taky líbila, bylo to svižné a bez prostojů, jednoduché a bavilo mě to, ale možná to brzy upadne do stereotypu. To je asi hlavní výhoda deck-buildingu.

4.4.2011 14:19:48

to Elenistar
kdyz to srovnam s Ascension tak se to da, ale Ascension povazuju za extremne propracovane. pindy o potomcich Dominionu mne prave u Ascension a Nightfall leda tak zvedaji z zidle
ve srovnani s Resident Evil je to o hodne

4.4.2011 14:43:25

:(
Mě jen mrzí, že jsem si ho nestihnul zahrát.... Ta mechanika řetězení mě opravdu zajímá.. No, snad příště.. :)

4.4.2011 20:41:05

koupeno a obaleno
Dneska jsem to koupil u dracka Toma - tedy dohromady i s Ascension, ale to sem nepatri :-)
Sobotni nocni hrani na OzzyConu mne velmi mile prekvapilo, diky Anekenovi, ze jsme si to mohli zahrat a Eyronovi, ze nas do toho uvedl.
Jako velmi prinosnou vec vidim to, ze kazdy hraje i v kole jineho hrace - ne jako u Resident Evil, kde kdyz nekdo kombi akce a premysli, vsichni ostatni sedi a cekaji, co z nej nakonec vypadne.
LIFO Chain je super vec a kicker tim vic.
Samocistici funkce pocatecnich monster je fajn, stejne jako nakupy a dolizavani za utrzena zraneni - myslim si, ze tenhle vyvazovaci mechanismus se povedl.
Oproti jinym deckbuildingum je skvela interakce mezi hraci - aneb rezat, rezat a rezat.
Draft varianta podle mne v soucasnosti nemusi byt uplne nejlepsi, verim, ze to vyresi prvni (jiz ohlasena) expanze.
Zatim je totiz jen malo typu karet a kdyz se spatne sejde draft, neni sance udelat kicker efekt, protoze ty karty proste nejdou k sobe.
Obecne mi to prijde jako jedna z tech lepsich deckbuilding her a tesim se az si ji zase zahraju, uz si sestavaju tabulku ktera karta s kterou dela dobry chain a kicker ;-)

4.4.2011 23:29:58

eyciir
naprosto s tebou souhlasím. Pak je ještě jedna fakt dobrá. Asi i lepší. Někdy mne na to vemte. Rád bych si to ještě zkusil, než si to koupím taky. :)

4.4.2011 23:34:43

Elenistar
Tak dej nekdy vedet, kdy mas cas - vzdyt bydlis za rohem a Pastelka Te taky zase rada uvidi. Odvoz tam i zpet zajisten :-)

4.4.2011 23:45:55

a pro dva?
Karetky u nás frčijou... Ascension je naša uplně nej hra!

V té hromadě karetek co vychází sleduju všechny a snad všechny se mě líbily a každá zaujala, ale o hromadě z nich se tu velmi rychle přestalo debatovat (což sem usoudil, že to asi nebudou žádný pecky) a tak sme si už dlouho žádnou nepořídili a čekáme na nějakou fakt suprovou!

Nightfall mě zaujal hnedka, ale říkal sem si že počkám co tu budou lidi o něm psát a tedka to vypadá, že to by mohlo být to pravý... esi to někteří přirovnávají v některých ohledech k Ascensionu, tak to je ta karetka na kterou sme čekali...!

Zůstává poslední otázka - jak to vypadá se hrou dvou hráčů? Hrál to někdo ve dvou, nebo, jak to se hrou ve dvou vidíte kdo ste to hráli pls? Díky!

5.4.2011 11:12:09

M.N.
Ve dvou to bude asi taky fajn a dost rychlé, ale nejspíš to ztratí část své krásy v podobě řetězení, které je nepochybně zajímavější ve větším počtu hráčů. Přesto si myslím, že ve dvou by to mělo být normálně hratelné. Musíme si počkat, až to nějaký šťastný majitel vyzkouší...

5.4.2011 11:35:56

musím zůstat chladný
další deckbulding mě musí nechat chladným. Čekám na RuneAge, protože Blood Bowlu Team Mananageru se asi nedočkám.

6.4.2011 09:39:28

Lumirius
Nezůstávej chladný, stačí nemít na to peníze. :-D Ale určitě si to alespoň zkus zahrát ve 3 a více lidech. Je to pěkná hra. ;-)

6.4.2011 10:22:12

ve dvou...
Tož už to máme doma a už sme to zahráli (3x zatím)! Hráli sme ve dvou (tak jak dycky u nás doma) a bylo to vpohodě... pochopitelně se tam ztrácí trošku to chainování (ikdyž chainy o asi 7 kartách se aji ve dvou dají vytvořit), ale zase tím že se rubou jenom dva navzájem, tak je to víc taktičtější, dá se sledovat co kupuje soupeř za karty, a nejen se snažit kombit, ale taky se člověk musí snažit soupeřovi nenahrávat...! Celkově se to dá líp ovládat ta hra!

Otázku hry ve dvou bych přirovnal k Dobyvatelům Vesmíru... byla tu někde diskuze na téma DV ve dvou lidech - víc taktiky, větší přehled, lepší plánovatelnost atd., takže kdo zná DV a líbí se mu ve dvou lidech, tomu určitě Nightfall ve dvou vadit nebude...!

21.4.2011 08:43:49

kombení...
Hráli sme to jenom 3x zatím, takže občasný dívání do pravidel... neustálý očumování co která karta dělá, zmatený a docela nesmyslný tahy atd., ale fest nás to bavilo... a hlavně ty možnosti kombení co tam sou a co je zatím jenom tuším, tak ty se mě moc líbijou...! Vypadá to na fakt promakanou hru ve které se poté co se to člověk naučí a pozná karty budou moc dělat zajímavý a promakaný fintičky...!

21.4.2011 08:52:25

chm
jak na to, ze kolem nightfall byl docela poprask a jeste koncem cervna se spousta liduchu nemohla dockat rozsireni, tak imho docela ticho po pesine

1.11.2011 15:53:32

ndru
Ja nevim, jak ty, ale mne se proste nelibi. Spousta lidi kritizuje Dominion, ze se furt micha, ze je tam moc nahody, bodovaci karty zavazi a podobne. Ovsem zatim sem nehral zadny jiny deckbuilding, ktery by se mu v kvalite byt jen priblizil.

Nightfall je sice pekna hra, ale nedokazu si predstavit, ze ju prinesu mezi deskovek neznale lidi a budu je to ucit u piva. Nemluve o tom, ze Dominion odsypa a tohle se nehorazne tahne, jak lidi furt premysli, jake kombo navazat, udelat a podobne, takze hry trvaji strasne dlouho. Radsi si zahraju sberatelskou karetku (agot), kde se da aspon poradne prasit a hraju svuj deck, ktery sem si zprasil sam a vyjde to na stejnou dobu... Nebo Dominion.

1.11.2011 16:21:14

číň
Mám deckbuildingy hodně rád a mám jich většinu a musím říct že Nightfall je pro mě osobně nejlepší z nich. Má ale ten problém (podobně jako třeba Agricola), že jí člověk nesmí odepsat po prvních pár hrách. Je potřeba se do ní "prohrát" .
Pak to běží i poměrně rychle - odehráváme do hodiny a člověk si začne užívat naplno komba. Navíc získá familierní vztah k postavám, což vytváří skvělou atmosféru.
Je pravda že to není na to aby jí člověk vzal na herní pářku, kde jsou i nehráči.

2.11.2011 11:30:52

jak se nam to vyviji?
mnozi se rozsireni, cas ubiha.... jak to ted s nightfallem vypada?

22.7.2012 09:36:55

Vybíráme z Bazaru

HRA O TRŮNY - STRÁŽCI NA ZDI
HRA O TRŮNY - STRÁŽCI NA ZDI
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas