Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nevázaná diskuse k této hře

Jaká je to hra?
13.3.2009 13:07:01

První série her
Takže jsme odehráli první sérii her ve třech hráčích. Protože jsem byl připravený, že můžou nastat "budovací orgie", celou hru jsem ostatním meldoval, že si nemají syslit armády, ale utočit, jakmile se najde příležitost. Hned mě nicméně neposlechli a první hra byla ve jménu nekonečných bojů s 6+ jednotkami na obou stranách, kam se každé kolo jenom přililo několik Krystalínů nebo Fungoidů.

V další hře už to svištělo o poznání líp a předvedl jsem v jednom kole zisk 8 bodů (5 bodů za skok draka z monolitu na nepřátelskou bázi a tam poražení jednoho fungoida), ale bohužel se mi nepodařilo v tomhle tahu vyhrát ještě jednu bitvu, takže mi chyběl jeden bod do 12 a soupeř doložil body první. Ale ukázal jsem, že ani totální outsider, co se bodů týká (přece jenom jsem držel od začátku hry monolit), se nesmí přehlížet a může zahrozit. Obecně (pokud už můžu po třech hrách zobecňovat) se mi ale zdá, že platí, že každý se stejně soustřeďuje na plnění vlastních plánů, než rušení předpokládaných plánů soupeře.

Za mě plná spokojenost s touhle hrou. Jsem moc rád, že jsem si ji pořídil.

17.10.2010 17:52:29

to Hike
Tak to nebudeš prodávat ? :)

18.10.2010 10:37:19

Křen
Ne, nebudu. :o)

Ostatně, já moc na prodej her, které mají alespoň malou šanci se dostat na herní stůl, nejsem.

18.10.2010 12:57:06

to UV světlo
Nekupovali ste si někdo nějakou tu UV zářivku nebo žárovku aby svítili ty figurky? Jestli jo, kde a jakou? Přitelkyně se zatím dívala v chovatelských potřebách, tam jich mají hromadu různých druhů a mají UVa UVb... a nevíme jakou vlastně bysme měli chtít! Navíc tam to maji kvuli chovu všelijakých hadů atd. takže sou všechny dost speciální a zbytečně drahý... kde se podívat nejlíp po nějaké co není tak spešl?

3.11.2010 09:48:33

M.N
Co jsem koukala na fotky na BGG, tak používají zářivky s označením černí světlo.
Asi něco takového
http://www.zbozi.cz/items?q=UV%20Black%20Light&q=UV%20Black%20Light&r=tab&prevItemType=new&thru=&pId=IIajcMjhwRc4hSLd5lpJ&forceScreen=newItems&page=2

3.11.2010 09:56:33

M.N.
K účelu osvětlení Nexusu potřebuješ UV lampu, která emituje tzv. black light - vlnová délka odpovídá UVA, ale má jen nízkou energii, takže není zhoubné. Takže bych zkusil to UVA, ideálně ozkoušet v obchodě, ale nevím, zda ti tam zhasnou, aby to k něčemu bylo :)

3.11.2010 09:58:40

sappho
Bylas rychlejší, to je ono :)

3.11.2010 10:01:26

to M.N.
Ty z těch chovatelských potřeb podle mne nejsou k tomuhle účelu vhodné, protože mám dojem, že svítí i naplno ve viditelném spektru, takže ten efekt luminiscence by nebyl tak výrazný a viditelný. Lepší by byly tělesa, které se používají na diskotékách nebo v černém divadle, kde jsou ty zářivky svým povrchem uzpůsobeny tak, že z viditelného spektra téměř nic nepropouštějí.

3.11.2010 10:07:12 | Upraveno autorem (porovnej)

díky moc za rady
Prvně sem byl zklamanej, bo sem tam viděl na tom odkazu jenom klasický zářivky a navíc drahý, ale při bližším zkoumání sem tam našel přesně to, co sem doufal že by mohlo existovat - ta dvoutrubicová UV blacklight - pasuje do klasické stolní lampičky, takže super!

Ty chovatelský potřeby, tak to mně nenapadlo, že to zároven aji normálně svítí... každopádně to zní taky moc zajímavě! To ozkouším a uvidím, třebas to klapne... mám totiž takovou představu, že uplně potmě jenom s black lightem na to vidět nejde... takže sem od začátku myslel že by se šupla do jednoho rohu místnosti normální žárovka do lampy a někde na druhým koncu by bylo to UV black light... aby se dalo hrát a přitom figurky trošku svítili!

4.11.2010 12:59:16

rbx

M.N.
tak to aby sis ještě udělal luminescencni karty:-) jinak je to o nicem :-))

4.11.2010 13:03:05

to M.N.
Ještě pozor na to. Aby to luminovalo, tak by ta UV lampa měla svítit přímo na ty figurky, protože větěina materiálů UV světlo pohlcuje, takže s UV lampičkou mimo bys asi moc luminiscence neviděl. Luminiscence je nejvýraznější co nejblíž u zdroje toho UV.

4.11.2010 13:15:35

kren
Nenaluminuje-li luminiscence fungoida, naluminujeme luminiscencí Lava Reapera :)

4.11.2010 13:18:03

to M.N.
Hoď sem odkaz na tu zářivku s paticí, taky to vyzkouším :).

4.11.2010 13:23:28

luminiscence
Hlavně, že sem našel tu správnou zářivku... s rozmístěním lampiček si pak zkusíme pohrát... každopádně - svítící karty nikoliv... jak bych pak podváděl?

4.11.2010 13:26:00

LYNX S 11W BLB
http://www.sylvania-pro.cz/zbozi/Blacklight-blue-lamps

to je přesně ta co sem hledal... má to závit (G23) jako moja lampička na stole, co se nacházi kousek od místa, kde hrajeme, není drahá, takže na zkoušku určitě koupím...

a ty fajnový vychytávky... detekce padělků... geologické aplikace (tím asi mysleli těžbu rubia)...

4.11.2010 13:31:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ad zářivka
A tuhle jsem našel ještě se žárovkovým závitem:
http://www.pselectronic.cz/k8010-250-kz-15-e27-blb-.html

... a jak mne inspiroval Sydo, až budu hrát Nexus s mou dcerou Julí:
Nenaluminuje-li Julie luminiscencí fungoida, tak naluminujeme s Julí luminiscencí Lava Reapera :D.

4.11.2010 13:48:55

rbx

M.N.
hele...az to budete hrat...vyfot nam to :-)))))

4.11.2010 16:06:17

vyfotim...
Ale zatím je to zabalený až do vánoc... navíc, jestli si s tím začne hrát aji kren, tak to určitě vymaká desetkrát líp...! Takže já su spíš zvědavej jak on pochodí!

Jestli ale naše figurky nebudou pod stromečkem aspon trošku svítit, tak to bude zásadní fail a přitelkyně mi to nikdy neodpustí... aspon krapek svítit musijou!

4.11.2010 16:11:07

to M.N.
No sranda by teda byla, kdybys nakoupil zářivky, všechno nachystal ke hře, na vánoce hru rozbalil a zjistil, že ti v ní chybí figurky :D.

5.11.2010 07:46:08

figurky sou...
:D hry na vánoce sou sice už schovaný a zabalený ve vánočním papíru, ale všechny sem je rozdělal zkontroloval komponenty jestli sou vpořádku a byli všechny OK!

Ale kolik to stojí usilí taková kontrola... donutit se nic nevyloupnout... ruky se mi třásly, celej sem se potil ale vydržel sem a nic nevyloupnul... až na ten jeden žetonek z TS, to ale samo...!

Jinak, vy ste zkušení hráči všichni a hrajete a kupujete hry x let... dá se říct kolik tak zhruba % her může být v nepořádku? Chybějící žetony, karty nebo tak něco?

5.11.2010 11:06:24

M.N.
Mně se ještě nestalo, že by mi něco chybělo, měl jsem pochroumané figurky u Warrior Knights a Runewars, ale jinak si na nic nevzpomínám.

5.11.2010 11:07:43

Chybějící a poškozené komponenty
Tak jo u pár her něco chybělo, ale vydavatel vždycky bez problémů obratem poslal chybějící části. Protože to bylo vždycky obratem, tak si už u toho množství her co mám ani nepamatuju u čeho to bylo.

5.11.2010 11:10:24

Chybějící a poškozené komponenty
Tak to já měl zatím problémy u her od Valley games, chybějící a špatně natisklý sheet. Nicméně oproti zkušenostem jiných hráčů, tak mi vždy vše obratem poslali.

Zato teď čekám už asi 1,5 měsíce na opravené sheety k bitvám třetího věku od FFG a nějak se nemůžu dočkat a toto řeším přímo přes Planetu her. Jak mi to bylo doporučeno.

A u Nexu jsem tiše doufal, že v balení bude vše v pořádku, protože náhradní díly by mi asi už nikdo nesehnal. Vyhledem k vyprodanosti hry.

5.11.2010 11:16:25

parxel
To bych se možná připomněla protože u FFG se občas stane, že požadavek na výměnu se jim někam zatoulá. U nich se mi ještě nestalo, že by to do 14 dnů nebylo doma.

5.11.2010 11:26:57 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
Jojo. Už jsem se připomínal.

5.11.2010 11:43:28

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas