Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nevázaná diskuse k této hře

Jaká je to hra?
13.3.2009 13:07:01

nakup + offtopic
me se nastesti podarilo nedavno koupit lehce hranou verzi od znameho, jinak uz jsem u Tomiku hned kupoval :)

Offtopic: uplne vsech nen :)) ale zase nektere kousky si nechci nechat ujit :) horsi je, ze uz pomalu musim vymyslet nove umisteni pro hry, jedna skrin uz je plna a to mam nektere hry v praci :)

13.11.2009 17:39:15

první dojmy
Tak ačkoli jsme to včera napoprvé hráli špatně (zapomněli jsme pravidlo "na jednu bitvu jen jedna karta s červenými body"), odehráli jsme asi 5 her (možná proto šly tak rychle) a dojmy z nich byly veskrze skvělé. Celkem slušná míra náhody (odkrývání nových rubiových dolů, smůla při tažení misí a gramlavé ruce na kostky) pocit ze hry nikterak neovlivňuje.

Jenom uvažujeme, že bychom možná zkrouhli počet malých jednotek ke stavění. Třeba to byla jenom shoda okolností, ale vyhrál většinou ten, kdo nestavěl Draky a Lava Leapery, ale namísto toho rozjel masovou produkci Lidí, Fungoidů a Crystalinů - když jich stojí na každém políčku šest, je težké v bitvě prohrát. Zároveň početně a statisticky vzato - vyplatí se víc šest Lidí, než jeden Drak. Na obou stranách bude průměrně jedna ztráta a lidí ještě pět zbyde. Takže pokud se ze zásoby pár malých jednotek ubere, budeme čaasem muset stavět i ty velké. I dkyž - třeba je to jen začátečnický pocit.

17.11.2009 12:23:38

Dansemacabre
jak muze nekdo vyhravat s lidmi kteri vyhravaji bitvu jen na hod 6? To se mi nejak nezda. Klicove je postavi draky. ti to potom kolem sebe cisti jedna radost. Myslim ze tahle hra neni tolik o nahode jak se zda, kazda jednotka ma uz ve sve sile znacny predpoklad zda zvitezi ci nikoliv.

17.11.2009 12:51:42

Dansemacabre
Lidi jsou základ - a dávat je hlavně na doly a pokud máš misi ve které má přežít člověk nebo s člověkem někoho zabít, tak je na tohle použít, ale zase ne všechny, kdo by pak těžil to rubium :).

17.11.2009 12:58:14

Nexus
Já draky nestavím téměř nikdy, moji favorité jsou pavouci (fofrem na monolit) a spíše větší množství menších jednotek - zobat soupeři osamělé jednotky a vyhrávat víc bitev. Zatím jsem Nexus prohrál jen jednou - svou první hru. Náhoda tam je, ale myslím, že zkušenost hráčů je velmi znát.

17.11.2009 13:49:35

sydo
jj, pavouci jsou druhý základ :)

17.11.2009 13:59:57

jj
me lidi na tezbu, to je jasnacka, me zarazila ta uvaha ze se s lidmi vyhravaji bitvy, to zase asi ne. Ja na ten monolit stavim vzdycky pokud to jde draka, plive pak okolo:-)

17.11.2009 19:16:09

Parada
Tak jsme vcera odehrali se snoubenkou prvni poradnou bitvu - naprosta parada, hrozne nas to oba bavilo, sice mi na zacatku utekla, ale nakonec vyhrala o pouhe jedno kolo. Krasna byla cca v puli hry bitva o monolit - drak, leaper a tri strideri proti dvema drakum a peti striderum - se zahranou Frenzy (kazda jednotka utoci 2x misto jednou) Uz se oba tesime na odvetu :)

25.11.2009 10:42:24

dojmy
Tak jsem si o vikendu hru poprve zahral a vypada to, ze budu muset zabrousit ke konkurenci a poridit;) Fakt me to prijemne prekvapilo, je to rychle, jednoduche a velmi konfliktni;)

20.6.2010 19:22:16

ad Aneken
No jo, ale ona ta konkurence to nemá na skladě - je třeba na ně tlačit :))).

20.6.2010 21:04:41

rbx

Kren
Neboj, konkurence nespi a Nexus je v procesu.

20.6.2010 21:45:18

rbx
tak to se přidávám k tlaku na konkurenci a doufám, že na mě také jedn zbude... =)

20.6.2010 22:23:17

hodnotenie
musím priznať že sme v poslednej dobe tejto hre ale úplne prepadli. Jednoducho a jasne jedna veľká nádhera

21.6.2010 23:24:45

začínám to shánět pomalu...
sakra... sakra... se mně to hrozně zalíbilo a začínám po tom pokukovat...

podle toho co sem zatím vyzjistil by hra ve dvou neměla být problémem... ale rači bych se ještě přímo zeptal - je to dobrý aji ve dvou hráčích?

12.10.2010 08:10:43

M.N.
pokud ti stačí stručná odpověď bez argumentů, tak ano je to bez problémů hratelné i ve dvou hráčích ;)

12.10.2010 09:49:15

to MN ad Beholder
Pokud to seženeš :), tak souhlas Beholderem - je to v pohodě hratelné i ve dvou. Ve dvou špetičku více taktické ve čtyřech špetičku více bojové, ve třech něco na půl, ale opravdu jen špetičku :).

12.10.2010 10:16:58

M.N.

Mecenáš trolíků

Austrálie...
hmmm... tak prej se to dá koupit už jedině v Austrálii...

narazil sem tam na to v jednom shopu za 35 AUD... su uplně levej na objednávání čehokoliv, natož ze zahraničí, natož z Austálie... no, snad to nějak zvládnu a snad to nakonec s poštovným nebude nějaká nehorázná pálka...


nekupoval někdo něco už v tom Gaming dragon?

12.10.2010 13:04:24

Austrálie
Nechci být špatným prorokem, ale bohužel na Gaming dragon přestože na stránkách stále ještě inzerují, fyzicky už nemají ani Ň.

Křen se mi laskavě nabídl, že by za mě případnou objednávku vyřídil, co se týká platby do zahraničí a nakonec se už objednávka nerealizovala.

Nexus měli v nějakém obchodě s hračkami v Sydney, ale nebyli ochotní poslat do zahraničí.

12.10.2010 13:16:55

koupě v nedohlednu
.. já si snad ten Nexus doma vyrobím, bohužel supr miniatury budou patrně ve 2D coby žetony : (

12.10.2010 15:15:12 | Upraveno autorem (porovnej)

M.N.

gaming dragon
hmmm... na tom Gaming dragon to zřejmě mají, ale nepošlou do ČR, bo když sem to tam hodil do košíku a zkoušel poslat tak nic... ale na směrovačku z Austrálie to klidně pošlou... to ide...

to je sice dost slabota, ale přítelkyně nečekaně vytáhla eso z rukávu - kamoš jejiho bráchy by měl byt pravě tedka v Austrálii :D tak doufám že bude tak hodnej a koupí mně to a pošle... tak tedka doufám aby to vyšlo...

12.10.2010 15:25:47

Nexus ops
Tak poslední nabídka. Kdo chce ještě Nexus, mám poslední kus za 1.650 + poštovné, ať se mi ozve. (Bohužel bylo to letecky, lodí to nešlo) Do Brna a možná i do Prahy to jsem schopen i dopravit. Do Brna pojedu na tuti 29.10.
Když se nikdo neozve, zkusím to hodit když tak na aukro nebo na e-bay.
Je to z Austrálie, byly toho poslední kusy - viz. můj mail na vlákně Dá se sehnat, ale těžko kde jsem vystavil origoš mail.

Pokud by bylo zájemců víc, jsem schopen to ještě objednat. EDIT: Toto prosím berte nezávazně. Přesněji řečeno, zkusím tam napsat a uvidím co mi odpoví.

Vzledem k nižšímu kurzu AUD by cena mohla být o něco málo nižší. Já to kupoval v doby, kdy mi banka určila kurz AUD 18,52 Kč.

13.10.2010 08:29:59 | Upraveno autorem (porovnej)

já, já, já ho chcu...
Ten borec co mně to tam měl možná koupit, tak je asi tři týdny doma už :-(

Takže ten Nexus ops od tebe Kente moc rád koupím!

13.10.2010 08:49:21

to Kent
Jak mám rozumět tvému vyjádření "byly toho poslední kusy" a hned potom "jsem schopen to ještě objednat" ?

13.10.2010 09:15:39

to Kren:
Co jsem objednával já, byly poslední kusy z toho obchodu. Když jsem jim psal zda mají ještě nějaké, napsali mi, že by byli schopni objednat. Dál sem se po tom nepídil, páč sem měl velké problémy "ty moje" udat za tak vysokou cenu, což chápu.

Jak jsme se bavili o přepravě lodí, tak "muj obchodník" to odmítnul, s tím že mají s přepravou lodí špatné zkušenosti a jestli nechcu, že to brát nemusím a že mi platbu vrátí. No a já to vzal.

Takže pokud by někdo chtěl nějaký Nexus ops, mohu jim napsat (mám uloženou jejich poslední odpověď, tak snad to nezapřou) a objednat dašlí 4 kusy. Méně se to vůbec nevyplatí objednávat, protože letecká doprava stojí 215 AUD. Každým kusem se sice cena za přepravu zmenšuje, ale ne o tolik, aby to hru slevnilo, ale vzhledem k menšímu počtu kusů, naopak to hru prodažuje. Při dnešním kruzu, si myslím že by se to dalo sehnat kolem částky 1.500 +-

Takže to moje prohlášení ber že sem se spíše unáhlil, protože jsem se jim pak už neozval. (cca. 10 dnů zpět) Pouze to předpokládám, že by se daly další kusy objednat. Pravděpodobnost je tak 75%. :-)

Do Garminu jsme psal taky, ale stále čekám na odpověď. Kdysi mi napsali, že by to i šlo, ale komunikace byla složitá.

13.10.2010 09:43:00

to Kent
OK :).

13.10.2010 09:47:43

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG Dunwich Legacy plus karty navíc
Arkham Horror LCG Dunwich Legacy plus karty navíc
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas