New York 1901 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Chénier La Salle
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

New York 1901 je strategická budovatelská hra, která Vás přenese do období rozkvětu slavné metropole na počátku 20. století. Cílem hry je získat co nejvíce bodů stavbou, bouráním a přestavbou slavných mrakodrapů v New Yorku. Máte na výběr, zda si zaberete nový pozemek nebo raději zbouráte stavající budovy, abyste mohli postavit větší a lepší budovu.


Příprava hry:

Vybalí se hrací plán, karty pozemků, každému hráči se přidělí jaho mrakodrapy a dělníci a hra může začít.


Průběh hry
:

Hra spočívá v nákupu pozemků z obměňované nabídky karet a výstavbě mrakodrapů. Ve svém tahu si hráč nejprve může vybrat z nabídky karet pozemků až 2 karty. Karty získává zdarma a nabídka karet se ihned obnovuje pro dalšího hráče z dobíracího balíčku pozemků. Další fází tahu je stavba mrakodrapu. Mrakodrap je možné postavit na pozemcích, které jste získali díky kartám pozemků. Pozemky buď ihned v daném kole zastavíte, nebo je zaberete svým dělníkem pro další kola a připravíte si tak půdu pro výstavbu většího mrakodrapu. Za každý mrakodrap jsou ihned uděleny body, které se přičítají na stupnici. Další možností je výstavba legendárních mrakodrapů, které jsou společné pro všechny hráče, nebo přestavba nižších mrakodrapů na vyšší. Ve hře jsou čtyři druhy mrakodrapů (bronzové, stříbrné, zlaté a legendární). Než hráč může postavit vyšší kategorii, musí nasbírat určený počet bodů, který je vyznačen na počitadle bodů na okraji hrací desky. Ve hře se plní také doplňkové úkoly za které hráči získávají extra body. Tyto úkoly jsou veřejné a společné pro všechny hráče. Hráči tak mohou taktizovat a bojovat o získání pozemků ve stejných ulicích nebo čtvrtích.


Konec hry:

Hra končí, když dojdou karty pozemků, nebo některý z hráčů má již 3 poslední mrakodrapy. Vítězí hráč s nějvětším počtem bodů.

Autor: iwen

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök CZ + promo Valkýra
Lords of Ragnarök CZ + promo Valkýra
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas