Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

standalone expansion?


že by samostatně hratelné rozšíření?... na tajné základně na Marsu
https://www.facebook.com/groups/SpaceCatLovesCheetos/permalink/1557144267787178/
31.3.2020 18:46:47

@Jeff - nový KS a překupníci
Co jsem viděl, tak většinou není dostatečný zájem aby hra z KS vyšla rovnou česky. Věřím, že o CZ retail bude MindOK minimálně uvažovat. To je asi otázka především přímo na MindOK (třeba se zapojí @karel a nějak se vyjádří), než do diskuze. Třeba mě osobně se zrovna Nemesis líbí víc v originále, ta čeština mi k tomu jednak moc nesedí a ačkoli je překlad Nemesis skvělý počin, nějak se nedokážu ztotožnit s některými termíny v češtině.

Ohledně KS a překupníků - ceny add-onů v nové kampani jsou parádní (Aftermath samostatně $28, medic $10). Nová kampaň podle mě spíš pohne s cenama od překupníků ještě předchozí vlny dolů. Navíc když si spočítáš to, že od překupníků "neplatíš shipping", nejdeš do žádného rizika a nemusíš věnovat žádný kapitál předem a čekat než to vyjde, zas tak hrozné to není. Spíš jde o to porovnat si cenu s KS a sám si nastavit hodnotu, jakou ta hra pro tebe má.

Cena KS-all in v Planetě her 6000Kč, základ 2830Kč. Tady se základ pohyboval od 1700 do 2500Kč, all-in od 4tis. Aktuálně je třeba teď jeden inzerát základu za 2000,- a Carnomorphs za 1100Kč. Já kupoval od překupníka po známosti ve folii za 1300Kč (nedokázal jsem si spočítat, jaktože na tom neprodělal) a třeba Medica, protože jsem ho fakt chtěl za 400Kč, takovou ta tehdy KSE figurka a pár karet měla cenu a prostě jsem do toho šel i když byla dražší, protože jsem si řekl, že mám základ s Medicem za 1700Kč a přišlo mi to jako dobrá cena.

25.4.2020 18:11:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Prekupnici

Ja samozřejmě chápu, že to někdo koupí od někoho, kdo to koupil jako investici, já i chápu, že to nekdo jako investici koupí. Ale nějak se těžko prekousavam přes to, že to tu musím sledovat na zatrolenkach v bazaru. Ať si udělají eshop, platí DPH jako ostatní a nespamujou tady stovky inzerátů mezi ostatníma, co opravdu nabízí svoji ohranou hru:)

25.4.2020 18:25:44

Dokoupeni obsahu
Otazka pro majitele ceske retailove verze. Budete v nadchazejici KS kampani brat neco ze stareho obsahu? Uprednostnuju lokalizovane hry a verim, ze Mindok Lockdown prelozi, ale pokud to PM dovoli, zvazuju vzit jenom neco z puvodni kampane, co urcite cesky uz nebude. Asi jsem uz rozhodnuty pro Aftermath + Medica.

Ted premyslim, jestli jeste ma cenu uvazovat i o Voidseeders nebo Carnomorph. Pokud bych se rozhodl, tak asi jenom pro jedno z toho, akorat nevim ktere a jestli vubec nektere z nich za to stoji. :-/

26.4.2020 10:25:35 | Upraveno autorem (porovnej)

BigBobek
Taky uvažuji o tom, že bych vzal ke své české Nemesis anglický Aftermath + Medica... Láká mne to, tak ještě uvidím, mám chvíli čas si to rozmyslet :-D

26.4.2020 10:51:38

LockDown
Zatím vůbec nevím, jestli LockDown budu brát, láká mě to, ale uvidíme, jestli to bude stát za to, nechci doma moc velkých krabic.

BigBobek - Medic je parádní, toho ber. Co se týče Voidseeders/Carnomorphs, Aftermath. Já to třeba vidím, že pokud noví alieni a charaktery v LockDownu budou stát za to, Aftermath a Void/Carno nemá smysl, stačí dvě sady charakterů a monster. Pokud LockDown zklame, asi vezmu Aftermath (medica už mám).
Voidseeders jsou zajímaví, hra je úplně jiná - vlastně skoro neútočí přímo, ale ovlivňují sanitu, charaktery si můžou udělat něco navzájem, nebo úplně zešílet, ale není to tak akční a moc mě to nebavilo.
Carnomoprhs nejsou vůbec špatní, je jich na počet míň, ale silnější, postupně evolvují a vtší se místo smrti rozpadají na menší. Líbili se mi víc,než Voidseeders, ale nevidím to momentálně jako must have.

26.4.2020 19:00:28

Kickstarter
KS začíná 28.5. od 17:00 SEČ

19.5.2020 23:09:19

Lockdown česky
Z kickstarteru se češtiny určitě nedočkáme, ale je pravděpodobné, že překlad vyjde v příštím roce.

22.5.2020 12:41:34

Lockdown CZ
2. polovina 2021 ;)

3.6.2020 16:07:04

Aftermath
To je paráda, ze to skoro vse vyjde v CZ - Lockdown, Carnomorphs a Voidseeders. Jedine co nebude je Aftermath...lze ted na bezicim KS koupit pouze Aftermath v EN?

3.6.2020 17:23:33

Archaon
Ano, jde

3.6.2020 17:26:08

Pepsson
A jak? Dat pledge za 1£ a pak v pledge manageru navysit o cenu Aftermath?

3.6.2020 17:28:30

Archaon
Ano, 1 dolar pledge. Ale pozor, aby jsi nebyl nepříjemně překvapen poštovným, které může být stejně vysoké jako pro základní hru.

3.6.2020 17:49:38

Archaon
Ten duvod, ze se nebudou prekladat do CZ KS exclusive veci, jako Aftermath, medic atp., protoze se Awaken Realms snazi exkluzivity zachovat exklusivni, mi prijdou tak trochu v ostrym kontrastu s jejich soucasnou KS kampani. Nic z toho, co bylo v puvodni kampani oznaceny za KSE uz v Lockdown kampani takovy oznaceni vubec nenese. Tim padem mi prijde, ze s tim prepustenim exkusivit do prekladu Awakeni delaj radne vycpelou Zagorku. Tim padem jejich soucasnej KS v tomhle ohledu bije do oci mnohem vic, nez nejaky lokalizovany vydani pro lokalni trhy, mimo ktery ta prelozena hra nema pro nikoho hodnotu. Ale coz, nemusi hned prset, hlavne kdyz kape.

3.6.2020 20:12:36

KS exluzivity
Díky všem za odpovědi. Poštovné asi bude celkem vysoké, ale lepší než podporovat místní spekulanty na bazaru.

Politiku KS exkluzivit taky moc nechápu, hlavně s ohledem na aktuálně bežící kampaň, kde už nic není KS exclusive.

3.6.2020 20:37:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Acharon
Pokud chces jen Aftermath, tak se pridas k existujici overene skupine, ktera bude brat sixpack, az ho oznami. Skupina ti prihodi jen aftermath a pak nejak rozpocita postovne.

Btw, v soucasne kampani je kse cely box se stretchgoalama, tedy minimalne vozitko, plastove dvere (diky kterym neni potreba uplne brat tu plastovou expanzi), Untold stories 3, dalsi charakter, mozna dalsi vetrelci, kteri se odemknou, takze se Lockdown vyplati. Po tom oznameni od MindoK se vykaslu na vetrelci rasy z prvni edice (budou cesky) a vezmu Lockdown zaklad, prihodim Aftermath, neopreny a Medika a budu spokojeny

3.6.2020 21:32:19

skupinovy pladge Praha

Ahoj,
kdo by chtěl, nabízím se domluvit na skupinový pladge v Praze, abychom se podělili o poštovné. Aktuálně jsme dva.
Když tak mi napiště zprávu.

3.6.2020 23:08:48

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 17 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas