Na prodej - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Stefan Dorra
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Budko, budko, kdo v tobě přebývá?! Můžete to být právě vy, nebo vy! Není to zrovna luxusní palác, natož orbitální stanice, ale pořád lepší než tamhleten kanál!"

Ve hře Na prodej představují hráči realitní makléře, kteří se snaží levně koupit, draze prodat a co nejvíc na tom vydělat.


Příprava hry:

Každý hráč dostane stejný počáteční obnos (liší se podle počtu hráčů). Ve 4 hráčích se ještě z balíčku nemovitostí a šeků odstraní po 2 kartách, aby byl jejich počet dělitelný počtem hráčů. Nakonec se oba balíčky zamíchají a může se začít.


Průběh hry:

Hra má dvě fáze. V první hráči nakupují ze svého počátečního jmění karty nemovitostí a ve druhé je prodávají za karty šeků. Obě fáze mají několik kol (podle počtu hráčů), na jejichž začátku se vždy vyloží tolik karet nemovitostí (ve fázi první) nebo šeků (ve fázi druhé), kolik je hráčů.

V první fázi se draží o karty nemovitostí. Kdo chce zůstat v dražbě, musí nabídnout částku alespoň o jeden (tisíc) větší než předchozí hráč. Kdo chce dražbu opustit, vezme si z nabídky nemovitost nejnižší hodnoty a zaplatí (větší) polovinu nabídnutého obnosu. Poslední hráč si sice vezme nejvyšší kartu, ale zaplatí celou nabídnutou částku. Pak začíná další kolo dražby. Draží se tak dlouho, dokud nedojdou karty.

Druhá fáze je o něco svižnější. V každém kole se otočí tolik šeků, kolik je ve hře hráčů. Všichni hráči si tajně připraví jednu z karet nemovitostí, které získalí v předchozí fázi. Až mají všichni připraveno, karty naráz otočí a hráči s hodnotnějšími nemovitostmi si vezmou hodnotnější šeky a naopak.


Konec hry:

První fáze hry končí, když dojde balíček nemovitostí. Druhá fáze a s ní i celá hra končí dobráním balíčku šeků. Hráči sečtou hodnoty svých šeků a zbytek svého počátečního jmění a kdo má nejvíc, vítězí.

Autor: Wolfsen

Další názvy této společenské hry

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 2500
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas