Na křídlech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

15 ptáků

Nedávno nahraná fotka, kde všech 5 hráčů má plnou voliéru mě přiměla zamyslet se nad touto situací.

Jak často se vám to podaří?
9.4.2020 08:52:33

Pelly
Nikdy :)

9.4.2020 08:53:54

v 5
já tedy hru v 5 ještě nehrál, ale obecně mi přijde, že zaplnit voléru je spíše výjimečné - navíc je potřeba fialové efekty. V našich hrách končíme tak z 9 - 12 ptáky.

9.4.2020 08:54:32

Froggery
asi tak... ;-)

9.4.2020 08:55:35

Pelly
Tak ono by to šlo, určitě byly hry, kde kdybych chtěl tak to asi dám, ale nebyla situace, kdy by se mi to vyplatilo tam ještě ke konci hry něco tlačit, místo kladení nebo spouštění body generujícího enginu, případně raději vyložit jednoho bodově více naceněnýho ptáka za víc potrav než nahrnout někam další tři levnější,který nic moc nedají, jen abych to zaplnil.

9.4.2020 09:03:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Souhlas. Nejde o to, že by voliéru zaplnit nešlo, ale spíš že to člověk ani "nechce".:-) U nás taky většinou končíme s 9-12, jak psal Pelly.

9.4.2020 09:17:25

?
Nevím, jestli se té fotce dá věřit, je tam jen jeden pták s možností vyložit v tahu dalšího, takže na vyložení ptáků bylo potřeba 14 akcí z 26 celkově. Na vyložení všech ptáků je potřeba 18 vajec a dalších cca 30 jich má na kartách i kdyby počítal že za každou akci kladení dal v průměru 5 vajec (myslím, že je to celkem přehnané, hlavně v první polovině hry) tak je to dalších 10 akcí, to jsme na 24 z 26 a nevím kde na to vzít karty a potravu. Asi bych řekl, že ta fotka je hodně modelová, nebo něco hrají špatně… a nebo je chyba v Matrixu.
Ale stejně nakonec jde jen o to, že to baví všechny okolo stolu.

9.4.2020 09:20:50

právě
že jsme si kvůli tomu i psali, tak nevím, jestli to hraju špatně já, nebo oni...

9.4.2020 09:28:32 | Upraveno autorem (porovnej)

fotka
Ta fotka je opravdu divna, kdyz se podivate, kde maji akcni kostky, tak bych rekl, ze asi neco delaji spatne - zadna neni na vykladani novych karet ptaku.

9.4.2020 10:56:08

ještě mě napadlo,
jestli třeba ptáky nevykládají bez akce... To by to vysvětlovalo...

9.4.2020 11:05:04

Pelly

Alebo to len tak nastyloval kvoli fotke...

9.4.2020 11:47:32

však říkám,
že jsem si s ním i psal...

9.4.2020 11:48:17

Pelly
A ako argumentoval?

9.4.2020 12:43:19

U nas nikdy
tusim jednou se mi povedlo 13.

Jinak vylozit 15 ptaku neni problem, ja jich s klidem vylozim na desku i 18, problem to je, kdyz je to ve hre dle pravidel :)

9.4.2020 12:59:36

Full

Taky mě to hned praštilo do očí, jak to tam maj nabouchaný. Moc to nepobírám. Nikdy se nám to nestalo.

9.4.2020 14:16:00

Full house

Ta fotka bude asimoje, nuže: je to z prvního hraní s rozšířením a teprve při závěrečném uklízení nás napadlo cvaknout fotku a budky jsou jen náhodně pohozené aby byly vidět. Karty jsou ale tak jak mají být a nevidím v tom nic podivného. Hrajeme s různými kamarády a dětmi a zaplnit voliéry nedělá problém téměř nikomu. Chce to ideálně pět hráčů a hlavně aby vykládali ptáky s efektem pro všechny (potrava, nové karty), pak je to opravdu snadné. Navíc jak holky, tak děcka chtějí hlavně co nejvíc ptáků a o bodový zisk jim až tak nejde. Nemůžu samozřejmě vyloučit, že to celou dobu hrajeme blbě ale přečetli jsme si pravidla a nebyl problém. Podívali jsme se na "Watch it played" s Rodným a nezjistili jsme kolizi. Přečetli jsme si Rychlý start k rozšíření i nová pravidla pro Evropu a taky v klidu. Takže nevím co všem nevoní.
Jo a na fotce je moje voliéra. Obvykle standardně zaplním louku a pak točím až do konce vejce. Jenže teď jsem chtěl nové ptáčky a navíc jsem měl úkol na ptáky s různým efektem ve sloupci, takže bylo výhodnější dávat nové ptactvo, protože vejce mi opeřenci nenesli. A i tak jsem byl druhý.
Tož tak...

9.4.2020 20:02:52

Všem to nevoni
No všem to nevoni, lebo normalne to naozaj nie je :D. A povedat, ze je to naozaj snadne zaplnit volieru na full, to proste na akcie nevychadza. Bude tam nieco
skor špatne :).

9.4.2020 20:20:50

Ptaci
Řekl bych, že jsem to vysvětlil dostatečně. V pěti hráčích stačí že mám jednu kartu ať si každý dobere jeden žeton jidla a když něco podobného mají i ostatní, než přijdu na řadu mám tři jídla a dobraneho nového ptáčka. Můžu z fleku vyložit nového a tak to jede. Navíc je to snad engine building a když mám svůj stroj dobře sestavený, tak to opravdu jede. Co je na tom těžkého?

9.4.2020 20:28:44

Ychtyl
Asi iba pre nas to bude tazke, ty co sme pisali, ze sa nam to nikdy nepodarilo. A ja chapem tie akcie, ale stale musis doberat karty a pokladat vajicka a vykladat vtaky a to vsetko stoji akcie. Ale, ked je to pre teba jednoduche zaplnit celu volieru, tak to klobuk dole. Myslim ze nie si jediny co to hra v 5.

9.4.2020 20:51:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Ptaci

Ok, nehadam se už dřív jsem psal, že nevylučují, že něco děláme blbě, ale co? Hraju podle pravidel, koukal jsem i na YouTube. Co tedy dělám špatně?

9.4.2020 21:24:00

JAHMANsvk
Tak hlavně ne vždy se vyplatí tyhle efekty aktivovat, já je většinou využívám na začátku než si vytvořím dostatečný počet ptáků v lese nebo jiný způsob zisku potravy,pak už si rozmyslím jestli se mi vyplatí spustit efekt který dá něco i soupeři zvlášť ve víc lidech nebo ho raději vynechat.

9.4.2020 21:24:11

Froggery
Mne to je uplne jasne. Tak isto si dva krat rozmyslim, ci dam potravu sebe, ale aj superom, alebo radsej nikomu.
Ychtyl: to my nemozeme vediet kedze tvoje hry nik z nas nevidel. Ako som pisal, ak hrate podla pravidiel klobuk dole, o to viac, "ze to nedělá problém".

9.4.2020 22:00:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ptaci
Jak to hraju vědět nemůžeš, ale že to není normální, to poznáš hned.

10.4.2020 02:12:55

přátelé
já myslím, že není třeba jitřit emoce. Snažil jsem se rozjet běžnou diskusi na toto téma a myslím, že se navzájem nemusíme špičkovat...

10.4.2020 06:46:44

Ychtyl
Tak jak to Ychtyl popsal mi to už přijde najednou pravděpodobnější. Pokud cíleně v té hře vykládali karty co dávají něco všem a zároveň se zaměřili jen na vykládání ptáků, tak mi to pořád přijde sice na hraně, ale už mnohem víc pravděpodobné :-)

Hrajete ty béžové akce jen jednou za kolo?

10.4.2020 08:19:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ptaci
To Bulva 7 : béžový efekt přece není jednou za Kolo ale jednou ve tvém tahu. Podazde, když přijdeš na řadu, hraješ všechny béžové efekty ve zvoleném biotopu. Vy to hrajete jinak?

10.4.2020 14:45:02

Vybíráme z Bazaru

Summoner Wars: Mistrovská sada (CZ) - 1. edice
Summoner Wars: Mistrovská sada (CZ) - 1. edice
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas