Mythotopia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Za mě vysoce pozitivní, podobnost s Pár akry sněhu jde o deckbuilding s herním plánem, ale pro 4 hráče. Zkraje se zabírá spíše bez boje se soupeři ale pak přijde nevyhnutelná konfrontace kdy se všichni snaží dobýt co mohou. Karty provincií nutné pro invazi ale naštěstí znemožňují aby se hra zvrhla na boj všech s tím co momentálně vede. Navíc některé akční karty jsou geniální (Diplomat) jako od Wallace vždycky...
2.3.2015 11:01:48

milé překvapení
Na tuhle hru jsme narazili náhodou a jsme velice mile překvapeni. Ta kombinace deck buildingu a herního plánu je výborná. Fajn taky je, jak se postupně jednotlivé národy začnou odlišovat díky nákupu karet výhod.

Nejvíc se mi ale asi líbí nutnost hraní provincií při provádění akcí. Pak samozřejmě ta variabilita díky náhodným cílům a výhodám. Třešničkou na dortu jsou války, které mohou trvat i více kol. Někdo vpadne do cizí provincie a pak se několik kol přetahují, kdo vyhraje. My se jednou dostali až na 10 armád na jedné provincii za každého hráče :) Zároveň ale bitvy nezdržují, což je obrovské plus.

Trošku mi jen vadí ty žetonky, je jich strašně moc a v pozdějších fázích hry už se leckterá válka v té změti ztratí. Stačila by třeba změna tvaru, aby na první pohled bylo jasné co je co... Nebo sehnat limitovaná edice.

Jinak ale skvělá hra.

13.6.2016 12:58:04

Konec hry
Po dalším zahrání vidím celkem velkou slabinu v zahrání akce "Konec hry". Může se to zvrhnout v dloooouhou přetahovanou a celou hru tak zabít. Pokud se navíc jeden hráč zaměřoval při tvorbě decku třeba na stavby a druhý hlavně na bitvy, nemá první hráč moc šancí vyhrát...

Chce to aplikovat nějaké house rule, aby to bylo smysluplnější. Takhle může být ukončení hry fakt opruz trvající déle, než samotná hra...

15.7.2016 11:08:27

jo
Mám pocit, že tohle nám na hře taky vadilo. Už je to dlouho, musíme to zase zkusit, ale ten prvotní euforický pocit z "A Few Acres pro více hráčů" u mě ten konec taky zabil.

15.7.2016 11:14:02

konec hry
Jj, to je známá slabina této hry se kterou jsme taky bojovali. Zkoušeli jsme svého času i vymyslet nějaké houserules, které by ten konec nějak zkrátily, ale vyřešit se nám to nepodařilo (což je škoda, protože kromě toho konce je to moc pěkná hra).
Ale na BGG je zajímavě vypadající "minirozšíření" (9 karet k vytištění) https://boardgamegeek.com/filepage/117904/mythotopia-secret-charters , u kterého bych řekl, že by stálo za otestování a mohlo by problém vyřešit (k testování jsme se zatím nedostali, od posledního pokusu o "opravu" jsme zatím nenašli čas a sílu k dalšímu ;-) .
Tak jestli vyzkoušíte, tak dejte vědět jak jste pochodili.

15.7.2016 14:33:52

amis
Díky za tip. Secret charters vypadají celkem dobře a dokážu si představit, že problém vyřeší. Zkusím to otestovat při nejbližší příležitosti a kdyžtak dám vědět, jak to dopadlo.

Každopádně mám pocit, že samotná možnost vyložení Secret charters karty, která umožní spustit konec hry kdykoli v průběhu tahu hráče je řešení. Těch pár bodů navíc tak může pomoct. Vypadá to slibně :)

20.7.2016 12:08:30

Behe
Tak jak to dopadlo ? Tak trošku po hře pokukuji :-)

1.12.2016 13:17:12

@Behe zkoušeli jste to nakonec? Nebo našel se nějaký jiný house rule? Díky.

2.9.2021 02:32:58

@Havelock už je to pár let zpátky, ale zkoušel jsem. Už si nevybavuju detaily, nicméně mám pocit, že to byla pozitivní změna a ukončení hry to výrazně pomohlo.

2.9.2021 07:35:37

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten:Karetní hra+rozšíření,promo a obaly
Válka o prsten:Karetní hra+rozšíření,promo a obaly
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas