Mythic Battles: Ragnarök

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Mythic Battles: Ragnarök - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Monolith
Autoři: Benoit Vogt
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Překládá to někdo, nebo chystá se to někdo překládat? Jestli ne, tak já si to určitě překládat budu. Pravidla asi ne, ale určitě si chci přeložit Player aids a udělat přelepky na všechny desky. Akorát to nebude hned, celkově nemám extra moc času a navíc se blíží Vánoce ;) Takže asi až během ledna/února. Mám vše kromě Ragnar ságy.

8.12.2023 09:03:46

Už to dorazilo, jo? Já ještě nemám ani tracking

8.12.2023 15:04:44

Koupil jsem to z obchodu, KS jsem tenkrát nepodpořil. Ale když jsem teď viděl unboxing, tak jsem to musel mít :D

8.12.2023 15:11:55

Ahoj,

přeložil jsem základní pravidla + knihu scénářů (vše verze 1.5) ale Mythic battles: Pantheon. Mythic battles Ragnarok nevlastním a ani jsem na něj nenašel žádné soubory v PDF. Jestli ho nepřikoupím nevím, ale pokud chceš využít překlad z pravidel pantheonu (měly by snad být podobná), klidně můžeš. Jinak moc ti držím palce, ta hra si určitě zaslouží aspoň komunitní překlad. Za mě je to jinak dost krkolomné hraní.

Jeff

12.12.2023 20:42:55

Ahoj,
já na překladu pracuji. Zatím mám betaverzi překladu postav + jména a talenty postav v grafice. Mám v plánu snad mezi svátky dát do grafiky překlad postav a hlavně ten překlad sjednotit s mythic battles pantheon.

21.12.2023 20:36:20

@Kondor666 Paráda, klidně pak poskytnu pomocnou ruku s dalším překladem, případně s korekcí, pokud to chceš a stíháš přeložit celé sám ;)

21.12.2023 21:54:30

@LurDaeron Zatím plánuji jen postavy, aby to bylo hratelné pro kohokoli po vysvětlení pravidel. Pokud můžeš a máš chuť, určitě budu rád, když někdo přeloží pravidla/knihu scénářů. Pak by bylo super to celé vzít a sjednotit názvosloví.
A pokud by byl opravdu někdo velký kumšt, mohl by vytvořit k tisku model insertu, v tom plastu se mi to nelíbí a až budou namalované, tak nechci aby se odíral barva. K mythic battles jsem si udělal homemade insert z desek a figurky tam mám na magnetech (foto v profilu hry Mythic battles Pantheon), tak klidně by stačilo narozměrovat něco takového.

22.12.2023 13:29:58

Pokud by někdo chtěl mohu poskytnout pdf s českými pravidly do pantheonu, které nemám uložené jako obrázek. Několik pasáži jde jednoduše použit úplně stejne. Některá pravidla se opakuji a mají i stejne prostoru v pravidlech. Názvosloví jsem používal z prelepek které byly vytvořeny v CZ na webu mythicbattles(tečka)cz. Tudíž je to sjednoceno.

Jeff

23.12.2023 15:18:50

Tak jo, @Jeff mi poskytl pravidla pro Pantheon, takže přiložím ruku k dílu a jako první udělám Player Aid, pak se případně vrhnu i do překladu pravidel ;)

18.1.2024 13:16:54

@Kondor666 Tak jak to vypadá? Já dělám na Player Aid, do úterka by měla být k dispozici oficiální PDF verze, tak bych to pak nahradil češtinou a do pátku by to mohlo být hotové. Začal jsem už i překládat pravidla, ale některá terminologie z Pantheonu se mi moc nelíbí, tak bych byl asi pro ji nahradit. Resp. nevím přesně, odkud čerpáš ty, ale Jeff mi poskytl pravidla, kde je např. zmíněna komplexní akce Absorbace, ale toto slovo není češtinářsky správně, resp. neexistuje. Existuje Absorpce, ale ještě lépe bych to nazval Vstřebání. Tak bychom to měli ideálně udělat tak, abychom v té terminologii měli shodu. Většina věcí bude uvedena v tom Player Aid, tam jsou všechna základní pravidla, tak bychom to pak mohli sjednotit ;)

20.1.2024 18:03:59

@LurDaeron Ahoj, jsem ve skluzu a sakra velkym. Mam v grafice jmena a talenty zakladu + goals. Zatim mam podklad pro bohy do grafiky a nejake uz hotove. Taky nevim jestli mam vhodne pismo, ale zadne ktere by pro nadpisi obsahovalo severska pismena (písmeno O s prošktlým středem). Tak klidne muzu pockat az udelas Aid a ja se prizpusobim tomu. Pravda, ze nektere preklady z Pantheonu mi taky nevyhovují.

20.1.2024 18:32:05

Rozumim. Já napr tu absorbaci též překládal jako vstrebani, ale oak jsem to sjednotil s překlady a terminologii ze stránky mythicbattles.cz, takže ne vše je ideál. Přišlo mi to lepší protože již byly hotové prelepky na dashboardy a karty. Tak at to nemáme každý jinak i za cenu možná neobratnych slov. Ale samozřejmě klidně využijte výrazy své vlastní :-)

Jeff

20.1.2024 21:40:12

@Jeff Jasně, já Pantheon nemám, takže to neřeším, ale rozumím tomu, že by to někdo, kdo má obě hry, chtěl mít co nejvíce jednotné. Já to zkusím napsat podle mého nejlepšího vědomí/svědomí a uvidíme, co se z toho vyklube a jakou pak od vás dostanu reakci. Udělám 2 verze té Player Aid, jednu čistě pro Ragnarok a druhou pro kombinaci s Pantheonem, je tam dost místa, takže bych tam napsal přechozí i nový název dané schopnosti/talentu. Hodně jsem toho nechal stejného, ale mám tam pár změn.

@Kondor666 Pravidla upravuji pomocí PDF XChange editoru (díky Jeffovi za tip) a ten mi ukazuje, že to použité písmo s přeškrtnutým O je Njord-Alternate. Ale samozřejmě tam nejsou háčky a čárky. Ale vyzkoušej, třeba ti to pomůže ;) 

21.1.2024 16:48:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@LurDaeron Ahoj, hale vůbec nestíhám, teď mám v rodině starosti takže překlad do grafiky v blízké době dodělat nestihnu. PS: tenhle program jsem zkoušel v několika verzích a není schopný přečíst sebelepší kvalitu obrázku/scanu karty schopností jednotek tak, aby v něm nalezl text, takže úpravu dělám docela nahrubo malování/photoshop.

Pro všechny, které by to nějak zajímalo, mohu poslat vše co jsem k tomu zatím udělal aby mohli případně upravit překlad a udělat grafiku. Omlouvám se všem, kteří již s překladem v blízké době počítali. :-/

27.1.2024 22:35:47

@Kondor666 Jasně, chápu. No, já už bych si to rád zahrál, tak jestli se nenabídne nikdo jiný, tak se do toho klidně pustím, čas relativně mám (po večerech). Akorát Photoshop nemám a ani s ním nemám zkušenosti, takže za mě jedině Malování. Uvidíme, jak to bude vypadat ;) Kdyžtak by to pak musel někdo upravit. S překladem problém nemám. Player Aid bohužel ještě nevydali jako PDF, takže zatím čekám. Bokem přeložené už to mám, takže to tam pak jen zkopíruji. Stejně tak už mám pár stran pravidel přeložených.

Ten PDF XChange editor ti text na obrázku nepřečte, čte jen PDF, které je uloženo ve vrstvách, kdy jedna (nejvyšší) vrstva je text. Tu umí upravovat, ale obrázek nepřečte (alespoň si myslím, že to tak je). Tak mi to kdyžtak zkus někam nasdílet, koukl bych se, v jakém to máš stavu a případně bych se do toho pustil (pokud o to nemá zájem někdo jiný).

28.1.2024 11:17:05

Spouštím anketu :D Budeme používat termín MONSTRUM nebo NESTVŮRA?

28.1.2024 13:51:41

Určitě nestvůra

28.1.2024 14:07:45

Snad vás potěší informace, že desky bohů už mám z 95% hotové v grafice. Chybí mi už jen přidat háčky k názvům schopností, použil jsem ten Njord font a ten háčky bohužel nepodporuje. Už mám na to dostávání do grafiky super systém, zbytek už půjde o mnoho rychleji! Zbytek mám přeložený z asi 80%. Myslím, že to zatím vypadá hodně dobře! 😉

18.2.2024 15:22:27

To jsi šikovný! Myslíš, že bys pak přeložil i nějaké solo scénáře? Dají se už někde stáhnout?

18.2.2024 19:02:24

Super zpráva, díky za tvou práci! 

18.2.2024 19:22:20

@černý vlk To bohužel ne, sólo překládat neplánuji a možná nakonec ani ta pravidla nebudu dodělávat… Je to dost velká drbačka. Jedině kdybych se hodně nudil 😄 Chtěl bych udělat tu hráčskou příručku, ale stále to nevydali v PDF, tak ještě počkám. Jestli to nevydají v dohledné době, tak to udělám ze scanu, ale to by bylo pracnější.

18.2.2024 19:23:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak v souborech ke stažení už jsou desky bohů, snad se vám budou líbit :) Až to budu mít hotové všechno, tak to ještě ořežu, aby tam byly jen věci k přelepení (název + talenty + schopnosti). Názvy překládat nebudu, nechám to stejně, jako je to na kartách. Jen plánuji přelepovat francouzskou stranu, takže se budou hodit anglické názvy.

Kdybyste tam našli nějakou chybu, dejte vědět a opravím! Mám to všechno ve Wordu, takže oprava je otázkou chviličky ;) Dokonce jsem se kvůli tomu naučil i upravovat fonty, přidával jsem do nich háčky :D

Nestvůry mám přeložené, v následujících dnech je budu dávat do grafiky.

20.2.2024 18:59:28

Tak jsem si máknul a už mám počeštěnou i Přiručku hráče. Až to admini schválí, najdete ji v dokumentech ke stažení ;)

21.2.2024 15:31:02

Je to tam! Kdyžtak dejte vědět, jak se líbí 😉

Na nestvůry se vrhnu během následujících dnů.

22.2.2024 20:10:30

@LurDaeron skvělá práce, moc díky. Máš v plánu překládat i pravidla? 

6.3.2024 12:37:00

@Kabrousek Na pravidla se nakonec (alespoň zatím) nechystám. Ono je to pravidlově dost jednoduché a ta Příručka hráče, kterou jsem přeložil, je myslím dostačující ;)

Jinak teď jsem měl trošku frmol, takže jsem se s tím dostáváním do grafiky moc nepohnul, ale tento týden by se to snad mělo zlomit a konečně pokročím s nestvůrami ;)

12.3.2024 15:30:15

Vybíráme z Bazaru

Donuty
Donuty
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas