Mythic Battles: Pantheon

xxxxxxxxxo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Mythic Battles: Pantheon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Monolith
Autoři: Benoit Vogt
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint

Na základě oznámení společnosti Monolith, které přecházejí práva na celou řadu Mythic Battles (Pantheon, Ragnarok ad.), bude kampaň na reprint této hry na jaře 2018. Takže není důvod k pláči pro ty, co se nezúčastnili KS.
29.1.2018 16:19:27

Korenar
Mě to naplňuje už jen z pocitu vlastnictví. Na trhu není podobná hra se stejnou tématikou. Za mě tedy splněný sen, protože řecké báje a pověsti jsou pro mě nejlepší fantasy všech dob.
I když je to drahá zábava, vždycky se uklidním tím, že stejnou částku někdo vykouří/propije plus minus za čtvrt roku. Tohle má aspoň trvalou, nebo spíš rostoucí hodnotu.

6.6.2018 16:33:02

Havelock
Pod tieto vyjadrenia sa podpisujem.

6.6.2018 16:35:17

Haveloc
Takže jen pocit vlastnictví a prohlížení miniatur? Radost z toho si jen hru prohlédnout a mít ji doma?

Jak je to s hratelností solo hry myšleno, že by jeden hráč hrál solo bitvu PvP a ovládal obě strany, jde to?

Jinak ono je to 499$ + 99$ poštovné :-/

6.6.2018 17:00:20

KS miniatury
Co se týče miniatur jaká je to kvalita? Je to HARD PVC jako poslední CMON, nebo SOFT PVC jako Awaken Realms?

6.6.2018 17:10:09

Obaly karet
Trošku přehánějí s tou cenou.
Nejlíp vychází těch 900ks za 45$,ale i to je předražené.
Johanka měla 1045ks za 40$ a věděli jsme jaké obaly ,tady není o kvalitě a výrobci ani zmíňka.

P.S. Info ohledně obalů jsem už našel :
The card sleeves will be manufactured to premium 100 micron thickness with a matte finish, matching current market leader standards.

6.6.2018 17:17:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
o solo jsem se specialne zajimal, ale udajne to vubec nema smysl porizovat kvuli solo hrani. je tam par kooperativnich (tudiz hratelnych solo) scenaru, ale tahle hra je proste skirmish a koop je jenom takovy doplnek. za tu cenu si umim predstavit tunu luxusnich solo her (posledne porizena space empires 4x za zlomek ceny potvrdi).

6.6.2018 18:33:47

Korenar, Junik
Samozřejmě že ne jenom mazlení se s figurkama, ale už jen to by pro mě bylo celkem dost :D

Tahle hra nikdy nebyl myšlena jako solo, nebo co-op. Je to takovej až šachovej skirmish. Autoři ani solo variantu vytvářet nechtěj, protože AI nikdy uvažování skutečného člověka nenahradí, a na tom ta hra má být postavená.

Co se týče plastu, je to hard PVC a zbraně jsou navíc odlité z ještě pevnějšího plastu, který se nekroutí a drží tvar. Kvalita materiálu je výborná. Kvalita figurek nedosahuje GW, protože drtivá většina je z jednoho kusu a vytvořena postaru ručně z modelovací hmoty. Jen několik je vytvořeno ve 3D softwaru. Ale výsledek lze vidět v galerii, nebo na BGG.

6.6.2018 22:46:47

RPG
Zatiaľ som nemal čas s tou hrou niečo seriózne podniknúť - začal som maľovať figúrky (Terrain, Atlas a Manticora), ale okrem jej herného potenciálu netreba zabudnúť ani na možnosť role playingu, takže napr. ponúknuť deťom alternatívnu mytológiu, prípadne vytvoriť scenár 12 Héraklových úloh, výpravy Argonautov atď, fantázii sa tu medze jednoznačne nekladú. A už len pre to má MBP výnimočné a zaslúžené miesto v zbierke. O vlastnícky pocit ide marginálne, nezažil som ešte hráča, ktorý by sa vyslovene chválil, že má akúkoľvek hru v zbierke.

6.6.2018 23:29:20

Děti
Už jste to zkoušeli hrát s dětmi? Samozřejmě nebudu si nalhávat, jsme v situaci, že si hru buď zahraji sám (a to klidně i za několik hráčů, jsme na to blázen :D ) a nebo myslím na budoucí hraní s dětmi (ale cca za 8 let :-( )

Takže přemýšlím nad výjimečností all-in akce, neboť dnešní průmysle deskových her vypadá tak, že během 5 let se každý hra zopakuje, takže vlastně by se vyplatilo počkat na Mythic Battles 3.0

U této hry navíc nejsou jednoznačně pozitivní recenze.

Ta výuková myšlenka řecké mythologie (kterou jsme studovat a je mi velmi blízká) je jedna z hlavních taháků této hry, ale mám už Lords of Hellas all-in, což mě také velmi fascinovalo jako alternativní pojení mythologie.

Nedokáži jen rozhodnout, zda Mythic Battles: Pantheon je hra natolik výjimečná, že je třeba ji mít...

7.6.2018 00:46:03

Havelock

pro mb:ragnarok se udajne chysta solo

7.6.2018 02:40:46

Korenar OT
Někde jsem četl, že obecně nemá smysl kupovat hry "do zásoby" pro děti až vyrostou. Mezitím totiž přijdou nejspíš lepší a tyhle pak už nebudeš chtít hrát ani ty. Ale člověk nikdy neví co bude v budoucnu a třeba plastové šílenství zabije KS, velké deskové firmy jako Cmon půjdou do kopru a budeme rádi za to, když jednou za čas vyjde slušné Dobble a aktuální hry se budou vyvažovat zlatem :D

7.6.2018 08:59:56

KS
To si nemyslím, že by se stal takový deskoherní Armagedon :D

Ale rozhodně věřím, že deskoherní průmysl zpomalí...teď je prostě obrovský boom, nové možnosti. Pokročilé technologie tlačí deskoherní designéry stále dopředu...ale už dnes se začíná projevovat ta digitalizace.

Pro mě naprosto nepřijatelné je desková hra s aplikací, to už pro mě není desková hra, u které se právě snažím utect od PC a digitálního světa.

Takže může se stát, že hry s aplikací budou do budoucna standard a budeme rádi vyhledávat starší čistokrevné deskovky :-)

Nicméně tuto kampaň vynechám, když se už spekuluje o něčem novém (Ragnarok)

7.6.2018 13:15:21

Solo
Citoval jsem oficialni vyjadreni tvurcu, ktere jsem cetl v komentarich, ale uz je jich tam fakt moc, abych to hledal :D
Nicmene, i kdyz me svrbi prsty, tak se Ragnaroku vyhnu obloukem. Nemam misto, kam dat dalsich x krabic plnych plastu, je to stejna hra v jinem prostredi, severska mytologie me nebere tolik a hlavne kdyz uz, tak uz, tzn. "potreboval" bych vsechno a ne jen zaklad :D

Obecne bych MB nedoporucil nikomu, kdo o svem rozhodnuti pochybuje. I kdyz je to dobra hra, je to hlavne srdcovka. Pokud vite, ze tu hru nutne nemusite mit jako ja a pecovarhy, tak bych to nechal byt.

7.6.2018 13:39:32

Srdcovka
No to ano, ale srdcovka je to až nyní. Když jste se rozhodovali u první KS kampaně, tak jste nevěděli, že to bude srdcovka, ne? Jen téma řecké mythologie neznamená nutně dobrou hru, nebo i to stačilo pro rozhodnutí all-in?

Musím ještě kouknout v klidu na pár gameplay :-)

7.6.2018 16:02:59

Korenar
Na to bych moc nespolehal. Ty gameplaye jsou takova PRka, ktera te presvedci o tom, ze ta hra je dobra, i kdyz treba neni. Lepsi by bylo si to s nekym zahrat, at vis

7.6.2018 19:04:16

Korenar
U me slo hlavne o to tema a jeho fyzickeho vyobrazeni. Celou kampan jsem sledoval napjate kazdy den, kazdou hodinu,netrpelive cekal na dalsi Stretch goal a sledoval vsechny prime prenosy. Vsechno to ale bylo taky kvuli chlapikovi jmenem Leonidas Vesperini, ktery kampani vdechnul zivot a jeho nadseni bylo nakazlive. Ted, kdyz rozvazali spolupraci a Monolith jede za sam za sebe, tak to nejak ztratilo to srdicko. Ve zkratce, srdcovka to pro me byla uz v dobe prvni kampane.

P.S. Pepsson ma pravdu, lepsi zahrat, nez koukat na gameplay. Poridil jsem nekolik her jen podle gameplaye, ale vubec nesedly.

7.6.2018 23:28:02 | Upraveno autorem (porovnej)

koupit nebo nekoupit
Myslím, že základ plus pandora box je jeden z nejlepších kupů, co jsem na KS udělal. Poměr cena/výkon skvělý, nemá absolutně smysl kupovat vše, protože to stejně člověk nemá šanci ohrát, když má doma další hry a i je průběžně dál kupuje.

Hra je výborný hybrid mezi deskovkou a wargame, takže se hodně trefí do vkusu lidem, co je wargaming láká, ale nemají na něj tolik času ani chuť investovat. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že ta hra je absolutní skirmish, pokud to někdo doma chce hrát s manželkou, co vás posílá spát na gauč, když jí vyhodíte figurku v člověče, tak se to do sbírky fakt nehodí. Je to řežba.

A btw si vůbec nemyslím, že hru je nutné brát jako srdcovku. Ve svém žánru je top a obstojí, i kdyby vám řecké báje moc neříkaly.

8.6.2018 09:00:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Vesperini je srdcar se zapalem pro vec a hodne lidi Johanku koupilo pro to, ze je presvedcil prave on. Treba u Black rose taky delali podcast. Ta kampan byla zabavna. Uvidime, co Solomon.

Jinak, MB je super herne i na pohled. I zaklad se vyplati, protoze je tam krabice bonusu navic. Padlo tady, ze jsou hry, na ktere je clovek pysny, ze je ma ve sbirce. Casto premyslim, co bych zachranil, kdyby doma horelo a Mythic jejedna ze tri her, ktere bych bral

8.6.2018 09:34:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson:
V základu jse sice krabice navíc, ale vyjde to i s poštovným minimálně na 3 a půl litru, což je jako hodně na jednu deskovku, i když je tam krabice miniatur navíc.. ;-)

8.6.2018 12:12:22

Azalin
To máš dneska ale docela běžnou částku na KS. Vem si, že ten corebox by v obchodech stál určitě 2.5 tisíce a pandora box by vydal aspoň na rozšíření za dalších minimálně 2.5 tisíce. A když se k někomu přidáš, tak to poštovný srazíš, já myslím že okolo 3 tisíc se dá určitě dostat

8.6.2018 13:04:47

Keby horelo :D
Som sa zabavil vidim, ze su tu celkom "tazke diagnozy". Ked niekto CASTO rozmysla ake deskoky by bral v pripade poziaru. Len aby si nakoniec pre tie deskovky nezhorel. V prvom zade ratujem zivoty rodiny, potom duševne cennosti ako spomienky a fotografie a nakoniec cenný majetok. Karton a plast za 80eur je to posledne co by ma v tej chvili napadlo, a to mam velmi rad deskovky. Ale odtial potial.

8.6.2018 13:31:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Spolecny nakup?
Vyplati se z hlediska postovneho spolecny nakup? Pokud ano, jde do toho nekdo se mnou?

8.6.2018 13:50:38

Hori
Tak samozrejme ze by sla prvne eodina, takovej cynik nejsem :) trochu humoru

8.6.2018 15:07:07

Hori
Rodina vetsinou umi chodit sama :D

8.6.2018 15:23:13

Hori
Existuju aj male deti a batolata, ktore chodit nevedia, pripadne stari ludia ktory chodia pomaly, pripadne nechodia vôbec.. samozrejme vsetko s humorom :D

8.6.2018 17:00:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu (Destinies) EN + rozš. Sea of Sands
Cesty osudu (Destinies) EN + rozš. Sea of Sands
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas