Múza - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–12
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 35 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Jordan Sorenson
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Proč štěkáš, Múzo, vždyť na žádném obrázku není pes. To nemůžeš alespoň něco říct?

„Haf, haf!

Múza je týmová party hra kombinující prvky Dixitu a her typu Activity. V každém kole jeden hráč v týmu představuje Múzu, která pomocí indicií inspiruje své spoluhráče.

Příprava hry:

Hráči se rozdělí do dvou nebo tří týmů, přičemž v každém týmu musí být alespoň dva hráči. Doprostřed stolu se připraví dva balíčky karet lícem dolů - balíček velkých karet uměleckých děl a balíček karet inspirace.

Průběh hry:

Týmy se střídají v tazích. Tým A si ve svém tahu zvolí, kdo bude představovat Múzu (v roli Múzy se hráči mohou střídat). Tým B si dobere do ruky 6 karet uměleckých děl a 2 karty indicií (inspirace). Karty indicií obsahují pokyny, jakým způsobem má Múza poskytnout nápovědu ostatním (například "řekni název knihy" nebo "napodobni zvuk zvířete"). Z těchto karet vyberou hráči týmu B jedno umělecké dílo a jednu nápovědu. Podají je Múze týmu A.

Múza týmu A karty neukazuje svému týmu. Podle pokynů na kartě indicií předloží indicii, která by ostatním měla napovědět, že jde o umělecké dílo, které má v ruce. Můza poté vrátí umělecké dílo týmu B, který ho zamíchá mezi zbylých 5 karet a vyloží je vedle sebe na stůl lícem nahoru. Hráči týmu A musí podle indicie poznat, kterou kartu Múza napovídá. Když uhodnou, mohou si umělecké dílo uložit do své sbírky.

Konec hry:

Vítězí tým, který jako první získá 5 uměleckých děl.

Autor: Gelsomina

Další názvy této společenské hry

  • Muse

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions + rozšíření v CZ
Marvel Champions + rozšíření v CZ
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas