Mutant Chronicles

xxxxxxxxoo hodnoceno 45x (Seznam vlastníků)

Mutant Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

oplatí sa kúpiť?

ludia oplatí sa to ešte kupovať keď to už končí? Na trhu už neni ani vela doplnkových setov teda žiadne som nevidel iba tie kde sú po 3figúrky. Hra vyzerá zaujímavo len čo z toho ak budem mať iba základ je to aj tak hratelné? A zabaví to dobre? Podla mna je to taký prepracovanejší šach ale vlastne tú hru vôbec nepoznám.
26.4.2010 12:41:37

...
zdravím fandy MCh...měl bych dotaz. Chápu správně, že v základním setu jsou cz karty ke všem rozšířením co vyšly (respektive ke všem co jdou u nás sehnat) ? A ještě by mě zajímalo jestli existuje nějaký seznam všech rozšíření. Díky

16.10.2010 11:20:07

dedo
(urco mozu byt vzdy lepsie, profi ani zdaleka (ale vdaka;) zbuchal som to, ako to slo..;)
..ale inak som ten 'pristup' myslel- celkovo.. su ludia,co hraju hru LEN koli figurkam, aj ked sami uznaju,ze hra samotna nic moc.. potom poznam ludi, co maju paradnu hru ale bez figurok by to uz nehrali..a zaroven hraju hry podobneho rangu s 1x1cm tokenmi..takze tomu celkovo vobec nerozumiem, ale je to len tym, ze je to na tomto svete takte pestre nastastie a kazdy ma rad cosi ine:)

apropo 6hrany- ja som to podlepoval hrubym vlnitym kartonom, recyklacia;) povodne som chcel tiez nieco tazsie a masivnejsie, ale som fest rad a spokojny,ze som nic take nakoniec nevymyslal.. lepidlo pak staci obycajny tesco glue-stick;))

16.10.2010 11:25:53

Beholder
Ano, je to jak říkáš. V základu jsou kartu ke všem dosud vydaným figurkám v češtině (včetně taktických karet), krom dvou Ilian jednotek, které vydaly samostatně a to Ice Golem a Karak.

16.10.2010 11:29:08

Beholder
v zaklade je 52 karat (tusim vsetky vysli ofic. vo figurkach v boosteroch, to pocitam za 'zaklad') +dalsie dve figurky a karty su separe v boosteroch. Tieto su v zoznamoch aj na BGG napr.
Vsetky ostatne jednotky(karty) do cca 160 su oficialne od FFG co nikdy vo figurkach nevysli alebo od fanusikov a to hlavne zvysne frakcie (spachali atol, kodl a tak..)
Podrobne zoznamy nie su (resp.nevidel som) ale mozem Ti poslat tabulku so statistikou ak chces,tam mam poznacene uplne vsetko:))

16.10.2010 11:34:12

Deth
Našel jsem na jednom webu soupisku 14ti boosterů. To jsou tedy všechny figurky co u nás vyšly + ty dvě které píšeš (ty jsem nenašel) ? To jest celý MCh?

16.10.2010 11:50:34

beholder
áno to je všetko a ato len z toho dôvodu že tuto hru robili iba krátkoa tak sa nestíhla ani komunita rozrásť a zrušili ju aj ked nechápem prečo veď Doomtroper a Warzone malo celkom úspech a v novom podaní od FFG to bolo a je super.
Škoda že to prestali vyrábať

16.10.2010 11:55:13

all
začínám o této hře uvažovat, protože se mi celkem líbí ty figurky, je to v češtine, za přijatelnou cenu, už to nevychází (na jednu stranu to je zápor, na druhou stranu se v tom už neutopí tolik peněz :) ) a stojí za tím Nate French (Call of Cthulhu, AGOT, a ta nová LOTR LCG) a Eric M.Lang (Call of Cthulhu, AGOT, W:I, CitOW a další), takže by to nemuselo být špatné. Tady to má výtečné hodnocení, ale na BGG nic moc, to je jediná věc, která mě trochu trápí :)

16.10.2010 12:02:42

hodnotenie
no tak to je už len na tebe podla čoho to posúdiš ale určite poznáš ako to chodí na bgg. Tam je to álo hodnotené asi z toho dôvodu že večina amerithrash (alebo ako sa to píše) má milion stránkove pravidlá a toto ma asi len 15stránok malého formátu :) a z toho dôvodu sa ludom zdá málo kombinácii a všeliakých iných vecí. Na druhú stranu to perfektne funguje a žiadne dalšie veci si tam neviem predstaviť. Hra je super vybalancovaná musíš vedieť čo z ktorým národom atd. Z amíkmi musíš stále strielať lebo väčšinou používajú zelené kocky = 2zásahy zo 6 strán kocky čiže skoro nikdy netrafíš a = americký kovbojský štíl :) vystrielajú celé zásobníky a nikoho nezabijú :D hehe sranda

16.10.2010 12:10:55

...
z jakých frakcí jsou figurky ze základu?

16.10.2010 13:42:41

beholder:
Algeroth 15, kapitol 13, bauhaus 13, B'hood 11, Ilian 2

16.10.2010 14:00:14

.klopčík
eh, myslel jsem jen těch 6 figur co je v základním balení

16.10.2010 14:16:59

Beholder
oops:) sry..(tusim) po 3x Kapitolski a Algerothski

16.10.2010 14:50:36

.klopčík
a ještě snad poslední dotaz :)...Když si koupím dejme tomu rozšíření Furys Wrath obsahující 4 figurky Bratrstva - Templáře Zuřivé Elitní Gardy, Biskupa Zuřivé Elitní Gardy, Pěšáka Zuřivé Elitní Gardy a Inkvizitora Majoris, lze s tím normálně hrát, respektive můžu si po zakoupení tohoto rozšíření říct: "Hraji za Bratrstvo a mám armádu" ? :))

16.10.2010 14:58:53

beholder
jednotky ludi mozes kombinovat,cize bratstvo mozes doplnit figurkami zo zakladu,tam je 3 ks kapitol.Treba tak, ako radi deth,dokupit este jeden balicek za algeroth.Ktore jednotky si oblubis a budes hrat ale ukaze az hra.Je rozdiel hrat to pre zabavu,alebo sa snazit postavit turnajove vymakane armady.Ak by si mal teda sedem figur za ludi a sest figur za algeroth,tak si uz fajn zahras.Pre najrozsirenejsi format 5/5/5 Ti budu stacit 5 figur pre kazdu stranu- ostatok tvoria karty a zetony rozkazov.Ja to mam este len par dni,takze vychadzam len z kratkej skusenosti...ale neodolal som a uz kupil viac figur...je to pokusenie,ked v zakladnej krabici mas pre ne karty...Inak karty rozkazov su casto viazane na konkretnu frakciu,preto kombinovanie viac frakcii nemusi byt vzdy vyhodne.

16.10.2010 17:14:47

dedo
ono to jde i kombinovat jo? Já myslel, že každý hraje jen za jednu.

16.10.2010 17:35:47

beholder
frakcie ludi su navzajom v mocenskej potycke,ale proti algerothu,ktory chce znicit vsetko ludske, spolupracuju.Zakladna bitka je teda ludia proti cernej legii.Ak mas figurky vsetkych frakcii/alebo zetony/mozes si robit bitky aj medzi frakciami ludi-maju rozlicne vlastnosti/sila,odolnost,rychlost.../

16.10.2010 20:55:48 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
aha, když už jsi to tak trochu nevědomky načal...existuje nějaká literatura (na netu, knihy) o tomto světě?

16.10.2010 21:22:17

Beholder
Zadej do googlu "warzone" a projdi si odkazy, co ti to vyhodí... svět Mutant Chronicles je opravdu povedené dílko.

16.10.2010 22:10:21

Beholder
Ale proti prvoedičním pravidlům Warzone (která ještě kdysi dávno přeložil tuším Blackfire) je to jenom čajíček... a pak když člověk probíral Legendama a všemožnými dodatky ;=), jo to byly časy kdysi dávno na střední.
Ale jak FFG zprznilo vzhled Venušanských hrničářů nebo Marťanských smrtizvěstů, jim nikdy neodpustím, grrr

16.10.2010 22:16:33

Morthe
díky, vygooglil jsem, zazáložkoval a někdy jak bude čas, tak počtu :)

Btw. jaký je tvůj názor na tuto hru? (myslím konkrétně MCh Colectible miniature game). Ještě než na mě začneš chrlit, jaká to je nuda oproti "starýmu warzone", tak bych rád podotknul, že pokud je to spíše jednodušší figurková wargame s lehkými, ale dobře fungujícími mechanismy, tak pro mě to je další plus. Protože figurkovky typu Warhammer a spol., kde borci pobíhají kolem stolu s nádherně vymodelovaným terénem s metrem a pečlivě měří každou stopu a mají v merku desítky různých nápadů co mohou udělat, vypadají sice úžasně, ale na tohle já bohužel nemám čas, prostory ani zdroje :)) (peníze, spoluhráče, velký stůl, hobby v podobě malování a modelování terénu a ten drahocenný čas). Takže jen uvítám jednoduchost zkombinovanou s kvalitou :).

17.10.2010 01:01:09

beholder
tak,ako si to odhadol:warzone-kovove nenafarbene figurky/i ked videl som v zakl sadach aj neake plastove/,kopec pravidiel pre hru aj postavy,tvorba konfliktov,terenov atd...treba nato jednu partiu a asi cely zivot.MC je velmi ucelovo zjednodusene-je to ako napr.memoir alebo battlerole.Zopakujem,ze staci hra a ked si to chces viacej vychutnavat tak kupit po jadnom rozsireni za ludi a legie.Materialy sveta nemusis studovat-ludske frakcie sa tolko mastia medzi sebou az sa prebudia a nastvu cerne legie a tie uz idu po krku vsetkym.Na atmosferu pozri film,je to pekne becko,ceske titulky.
znovu zopakujem, ze material hry je vyborny. Herny plan je iba papier-urobil som si dvojdielnu skladaciu podlozku z papierovej lepenky a na vrch tenke sklo-ale ja som asi dost narocny ...taky isty system mam aj pre dnd minis,tie maju tiez iba papierove mapy.Este co sa tyka figur-ja som si kupil podla vzhladu,bez studovania statistik,na turnaje nepojdem,hrajem sa pre radost.Je to ako z MtG-tiez si to zahras s par kartami,alebo mozes zacat blaznit a robit turnajove baliky.Ide o to,ci pri hre vyhravas rad,alebo vyhravat musis...to je aj podla mna najvacsi rozdiel medzi hracmi.

17.10.2010 05:49:08 | Upraveno autorem (porovnej)

klopcik
neda mi,aby som este trochu nezamudroval-za tym profi prevedenim si stojim.Hodnotim iba tych zakladnych 52 plus dva.Jedine Ti to kazi zbytocne velky text nazvov jednotiek.Vsetko nechat ako je,iba zmensit pismo nazvov jednotiek.Neovladam pocitacovu grafiku,tak neviem posudit, kolko by to bolo roboty,ale mna by si potesil, keby si tu zakladnu sadu este urobil v takejto uprave.Na ilustraciu: texty vsetkych jednotiek max.ako mas martanskeho pesiaka,dvojhexove ako karak.Cislice a znaky frakcii su ok.Uvidis ,ze postavy ziskaju viacej priestoru.Viem si predstavit aj variantu bez textu nazvu jednotky/a asi by to bolo najlepsie riesenie/,do uvolnenej plochy presunut iba znak frakcie.Prepac,ze Ti do toho vrtam,ale mas to peknu pracu a takto by si to mal uz naozaj profi.Znovu opakujem,ze iba jednotky zo zakladu.Bola by to velka robota?-vyhodit text a posunut,pripadne trochu zvacsit znak frakcie?Chcel by som si to vymakat na rovnake podstavce ako maju figurky,tak by som to chcel mat profi...tato uprava by bola len pre tych,co budu hrat zo zakladnou sadou plus golem a karak a nebudu mat vsetky figurky.Ti co hraju aj ostatne frakcie samozrejme pouziju pre zrozumitelnost a jednotnost variantu povodnu,tak ako ju mas.

17.10.2010 07:05:47 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
však jo, chci to hrát s přítelkyní, takže pouze domácí hraní ;)

17.10.2010 08:49:27

Beholder
K MCH asi takto. Autorem je Eric M. Lang a tobě se líbí jak W:I tak Chaos in the Old World, pak nepochybuji o tom, že se ti bude líbit i MCH.

17.10.2010 09:47:51

Beholder
Srovnávat si nedovolím a to z jednoho prostého důvodu: Mutant Chronicles od FFG jsem nehrál. I když kamarád to někde vyhrál v nějaký soutěži, tak na to možná taky dojde =) a pak to tady začnu zoufale shánět =D.
Teď vážně, Warzone bylo o boji malých jednotek (tzn. hráč měl na bojišti tak do dvaceti modelů) a každý paňác běhal sám za sebe. Ve Warhammeru se většinou pohybují a bojují celé jednotky, desítky až stovky figurek na stole, to mi přišlo už moc hardcore. V MCHáčku máš na bojišti tak 3-5 figurek, což mi zase přijde trochu málo. Ale největší expert na MCH je tu pravděpodobně .klopcik, takže veškere dotazy směřuj na něj (já se vyznám akorát v pozadí světa Mutant Chronicles a to je vskutku parádní).

17.10.2010 09:50:22

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Karetní hra
Hra o trůny: Karetní hra
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 13 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas